Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

ELBİSENİN ASTARI YÜZÜNÜ GEÇTİ 13.5.2022 Cuma-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Her ne hikmetse 2019 mahalli seçimlerden sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile milletvekillerinin aldığı maaş gündemde düştü. Hâlbuki sözün ona amerika ve Avrupa’da fonlanan gazeteciler

ikide bir Cumhurbaşkanın ve milletvekillerinin aldığı maaşların çokluğunda bahseden haberler yapıp dururlardı.

İşte iki binli yılların başında kendini gazeteci olarak tanıtan sözde müsveddeler ikide bir Cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin aldığı maaşlarını gündeme getirir arkasında da “ Bütün giderleri devlet tarafından karşılanıyor. Bunlar ne iş yapıyor ki bu kadar maaş alıyorlar” diye mesajı verirlerdi.

Hani “çırak ustayı geçmezse o meslek yok olurmuş” Diye bir atasözümüz var. Bunun yanında bir de Boynuz kulaktan sonra çıkar ama kulağı geçermiş” Diye ikinci bir deyimimiz daha var. Sayın cumhurbaşkanımızın maaşı bugün itibarıyla 100.750 TL’dir İBB sözcüsü Murat Ongun’un maaşı 146. 000 TL Sadece boynuzun kulağı nasıl geçtiğini bilin istedim.

Bir büyükşehir belediyesinin sözcüsü ülkenin cumhurbaşkanınındın daha fazla maaş aldığı nereden görülmüştür? Bence bu sadece Türkiye’de CHP belediyelerine mahsus bir uygulama olsa gerek.

Hani 2022 yılı Milli Piyango biletlerinin büyük ikramiyesi çeyrek bilete çıkmıştı. O zaman dağıtılmayan ikramiye ile ilgili olarak İBB başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamada Milli Piyango'dan Varlık Fonu'na aktarılan 75 milyon ₺ SMA hastası çocuklar için kullanılsın! Önerisinde bulunmuştu. Halbuki 2022 yılı bütçesinde SMA hastaları için pay ayrılmıştı.Ama bu beyanatın üzerinde çok geçmeden bir de baktık ki başkasına talkın veren CHP zihniyeti kendileri salkımı götürüyorlar. Mesela İstanbullu karla mücadele derken Eko İngiliz büyükelçisiyle balıkçıda 46 Bin liraya içkili havyar yemişti. Mesela bu 46 bin lira ile 15 fakir ailenin bir aylık gıda ihtiyacını karşılayabilinirdi. Yalandar Kemal geceliği 109.000 TL ile otelde kalacağına evinde kalsaydı aynı şekilde 36 fakir ailenin bir aylı gıda ihtiyacını karşılardı.

Mesela CHP anket şirketlerine yaptırdığı anketlerde oylarının yüksek çıkması için 650 milyon lira para aktardığını CHP’li yetkili açıkladı. Şimdi karşımda olsaydın sana; “Eko boşa verilen 650 milyon Lira 75 milyon liranın kaç katı ediyor? İstanbul ADALARDAN ALDIĞINIZ 978 Atlar nerde? Diye sorardım. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür? Unutanlara hatırlatayım istedim.

Boynuzun kulağı nasıl geçtiğini perdelemek için CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halkı alenen suça teşvik edip duruyor. Kardeşim sen Sayın Erdoğan’a iftira atıp durup tazminat ödemeye devam edeceğin yarın iktidara geldiğinde ne yapacağını bu millete söyle.

İkide bir AK Parti iktidarının zam yaptığını söyleyip duruyorsun. Sen kendi belediyelerine bak onlar da zam yapmadılar mı? Kemal Kılıçdaroğlu başkasını suçlama politikası yapıyor. Bu bir nevi Asetizm yani çilecilik değil mi? Yani millete “Çile çekiyorum havası veriyor.

Kemal Kılıçdaroğlu böyle yaparda Meral Akşener ondan geri kalır mı? Meral Akşener bir konuşmasında: “Bir kez daha ilan ediyorum; Parola vatan, işareti namus! Kahrolsun istibdat, kahrolsun zulüm! Yaşasın hürriyet, yaşasın adalet, yaşasın müsavat ve meşveret.

Sultan Abdülhamid Han hazretlerine karşı kurulan İttihat ve Terakki’nin sloganı değil mi? N bir eksik ne bir fazla.

Ben diyorum ki bu durum karşısında bu ülkede Cumhurbaşkanı olacak tek kişi var. O da zaten Cumhurbaşkanı.

İstanbul boğazının altında bir Avrasya tüneli bir de Marmaray var. Birinde beş yılda 79 milyon araç geçti diğerini ise günde 580 bin yolcu kullanıyor. CHP ise başta Şehidler köprüsü olmak üzere Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan köprüsü, 1915 Çanakkale köprüsünün yapımına karşı çıkmıştır.

Geldiğimiz noktada geçmişte CHP’nin trollüğünü yapan gazetecilerden Can Ataklı’nın da canına tak etmiş ki; “30 yıldır yazıyorum, muhalifim. Ama hiçbir AKP’li benim patronumu arayarak bu adamı işten at demedi. Ama CHP’liler patronumu arayıp bu adamı at dediler.”

HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK Diye yola çıkan Ekrem’in durumu 3. Senenin sonunda geldiği nokta “HERŞEY ÇOK ZARAR OLDU” noktasıdır. Eko elbise diktirmek istediğinizde terzi elbisenin astarını yüzen daha fazla para istemeye kalkarsa müşteri ona; “Ustam astar yüzünden pahalı olmaz” diye cevap verir. İşte senin başına bela olan sözünün maaşı Sayın cumhurbaşkanın maaşından fazla olursa önümüzdeki seçimlerde bu millet oy verecekleri tarar. Hangisinin SAHİCİ hanginsin SAHTEKÂR bilir ona göre oy verir. SELAM VE DUA İLE.