Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

ELHAMDÜLİLLAH BAYRAMIN GÖLGESİ ÜSTÜMÜZE DÜŞTÜ 1.5.2022 Pazar

PDFYazdıre-Posta

İçinde bulunduğumuz Mayıs ve Haziran ayları hem İslam açısında hem de Osmanlı açısında çok önemli aylardır. İslam açısında önemli bir aydır. Elhamdülillah bizler 2 Nisan’dan şeytan ve nefsimizle başladığımız mücadeleyi başarı ile galip bir şekilde devam ediyoruz. Allah nasip

ederse bu mücadelemizi 2 Mayıs 2022 Pazartesi günü bayram ederek sonlandıracağız.

Gerek Osmanlı gerekse Türkiye açısında Mayıs Haziran ve Temmuz ayı önemli dedik. Çünkü geçmişte bu aylarda yapılan hazırlıklarla nice küffar kaleleri yıkılmış, nice zalimlerin beli bu ayda kırılıp zulümlerine son verilmiştir.

Dolayısıyla bu aylar bizim için önemli bir aydır. Osmanlı tarihi için bir mihenk taşıdır. Bugün sözün ona bazı zontaların dizi yapıyoruz diye Osmanlı padişahlarına hakaret etmelerine bakmayın. Onlar mercimek beyinlidirler. O beyinleriyle Osmanlının koordinatlarını çözemezler. Onların mercimek beyinleri belden aşağı çalışmaya endekslidir. Dolayısıyla kendi başına çalışmaz. Onların beyinleri plak gibidir. Hani plakın içerisine ne doldurursan teyp veya kasetçalara koyunca onu çalar ya. İşte batılı ve yerli zontaları beyinlerine ne doldurmuşlarsa onlar onu okuyup dururlar. Dinleyen de gerçekten onların sözleri zanneder. Hâlbuki onlar birer oyuncu Sülfürleri perde arkasında ne diyorsa onlar perdenin önünde onu konuşurlar.

Yeryüzünde bizim gibi şanlı tarihi olan başka millet var mıdır? Elbette ki yoktur. Peki, bizim gibi geçmişini bilmeyen, geçmişini bilmek istemeyen, sırf geçmişte geldiği için peşinen yanlış kabul eden, geçmişine küfür eden, geçmişine hakaret eden; geçmişini inkâr eden başka bir millet var mıdır? Elbette ki yoktur.

Bizim orucumuz Hz. Âdem (as)’la başladı. Hz. Nuh (as)’la devam etti. İlk yaratılan ruh olmasına rağmen son peygamber peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’ kemale eren bir oruçtur. Biz Müslümanların orucu sadece aç ve sus kalmak değildir. Bütün uzuvlarımıza oruç tuttururuz. Her Oruç bizim için yeni bir başlangıçtır. Oruçta helale uzanmayan ellerimizi oruçtan sonra haramla kirletmeyiz. Bayramı da sadece şeker ve tatlı yemekten ibaret sanmayız. Bizim bayramımız Mahkeme-i Kübra’da sadece Ramazan ayında Oruç tutanların çağrılacağı “Babur-Reyyan’dan çağrılıp içeri girmek olarak kutlarız.

Biz İmsakin Kerbelâ’da başladığını unutmayız, İftarın da Zalimlerin yerle yeksan olduğu gün yapılacağını ve Bu ümmete İslam’a aç olduğunu hatırlatması için Rabbimize şöyle dua ederiz; Ya Rabbi! Ramazan ayı güzel bir muhasebe ayıdır. İnsanlığımız için ne yaptığımızın muhasebesi, ülkemiz için ne yaptığımızın muhasebesi, şehrimiz için ne yaptığımızın muhasebesi daha da önemlisi ailemiz için ne yaptığımızın muhasebesi. Onun için önemli olan bu muhasebeden karlı çıkmaktır.

Bizler oruç sayesinde batıl karşısında dikleşmeden dik durmayı öğrenip karada kaplumbağa, suda kurbağa olanlar gibi rüzgârgülü olmayız.

Ramazan gecesinin güzel yüzünün yüreğimize dokunduğunu, Karşı karşıya olduğumuz kâbuslardan oruç sayesinde kendimizden uzaklaşarak melekleştiğimiz ve meleklerin başucumuzda olduğunu ve bize bakarak tebessüm ve tebrik ettiklerini; güneşin sanki yeniden doğduğunu; öyle bir geceye doğar ki, dualarımız kabul ve makbul olur. İnşallah deriz. Ve Ramazan Bayramın mübarek olsun!

Bayramların bereket, umut ve özlemlerinize kavuşma getirmesini; yarınlara niyet ve dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep sizinle olsun Bayramınız Mübarek Olsun. SELAM VE DUA İLE.