Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

TÜRKİYE JEOPOLİTİK KONUMUYLA DÜNYA GELİNLİĞİNİN BOYNUNA TAKILMIŞ İNCİ GERDANDIR 9.4.2022 Cumartesi-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Türkiye Jeopolitik ve Jeo stratejik konumu itibarıyla Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarını Deniz, hava ve Kara yollarlıyla birbirine bağlayan yolların kesişme noktasındadır. Dolayısıyla ilk çağdan itibaren yeryüzüne gelmiş

olan bütün devletlerin sahip olmak istediği topraklardır.

Türkiye dünya pergelinin odak noktasıdır. Türkiye’nin sınırları sadece haritada belirtildiği kadar değildir. Türkiye’nin sınırları Türkiye’nin sınırları topraklarımızdan 25-30 katı daha büyüktür. Ve Türkiye’nin içeride 283, Dünyada 34 Ülkede 78 Türk Şehitliği Var. Şehitlikler bulunduğu toprakların tapusudur. Allah ümmeti Muhammed (SAV)’e nasip etsin 2009 yılında Hacca gittiğimizde Yemen’in köylüğünde yaşayan bir çift ile Kâbe’nin 3. Katında namazı beklerken tanışıp konuştuk. Kendileri köyde yaşamalarına rağmen Yemen’de Türk Şehitliği, Türk hamamı ve Türk sarayı olduğunu söyledikten sonra Türkleri çok sevdiklerini de belirtmişlerdi. Mesela ben Birçok ülke topraklarında Şehitliğimizin olduğunu biliyordum. Ama Myanmar’daki Şehitliğimizin olduğunu Myanmar’lı Müslümanlara uygulanan katliamdan sonra öğrenmiştim.

Türkiye istemediği ve bitmesini arzu etmediği hiçbir iş veya faaliyet bitmez. Mesela Pekin’de kalkan bir tren Türkiye’nin izni olmadan Paris istasyonuna gidemez. Yakın gelecekte Türkiye’yi kıskaca alıp zor duruma sokmak isteyen Amerika israilin Ak denizde bulduğu doğalgazı Avrupa’ya nakletmek için denizin altında geçecek boru için Amerikanın önceki başkan Donald Trup 10 milyar dolar ayırmıştı. Yapılan seçinde Donald Trup’un yerine Jeo Biden gelince evirdi çevirdi bu hattın rantabl (verimli) olmadığını ileri sürerek iptal etti. Amerika mali desteği iptal edince israil başbakanı soluğu Ankara’da almak zorunda kaldı.

Amerika ve Avrupa ta baştan beri dünyanın merkezi olan Orta doğuda rahat hareket edip yer altı, yerüstü zenginlikleri sömürmek istedikleri için burada güçlü bir devlet istemiyorlar. Onların akıl daneleri Churchill değil miydi "Türkiye, Türklere bırakılamayacak kadar önemlidir" diye bir sözü var. Şimdi bakıyoruz da uzaktan-yakından kendini güçlü hisseden her mahfil Türkiye'yi tanzim etme, müstemleke mültezimleri de kendilerini gösterme derdindeler. Türkler ise bu durumun farkına vardığı için pozisyona göre önlem alıyor.

Aynı Churchill Türklere üç mühim şeyi unutturduk; 1- Tarihlerini,2- Gerçek Kahramanlarını,3-Osmanlıyı yıkan İngilizleri”

Osmanlı İslam konusunda öyle samimiydi ki adeta kendi varlığını İslam’la özdeşleştirmişti Ülkesinin adı Osmanlı değil. Memalik-i İslamiye idi. Hükümdarının adı Padişah-ı İslam’dı. Ordusunun adı Asakir-i İslam’dı. Din adamının adı Şeyhülislam’dı. Bernard Levis (Dünyaca ünlü Yahudi tarihçi)

Başkalarının yazdığı tarihi okursan Osmanlıdan nefret edersin. Bak gör ve oku Şanlı Ecdadın Osmanlıyı.

Arz-ı Mevud (Büyük İsrail) hedefimize ulaşmak için “Kürdistan” vaadiyle Kürtleri inandırıp, onları Türklerle çatıştırmak zorundayız.! Dov Lior/ Yahudi Haham

Ve bölme mesajını verdiler. New York Times Gazetesi 2016 yılında ABD Başkanı Wilson'un 100 yıl önce çizdiği Türkiye'yi üçe bölen haritayı tekrar yayınladı. Times Gazetesi ABD derin devletine bağlı. Uygulayacakları planların mesajı gazetede verilir. Resimdeki o harita.

Haritanın paylaşıldığı 2016 yılı 15 Temmuz Darbesinin yılı. Tesadüf değil. Haritaya göre Marmara, İstanbul ve İzmir'i de içine alan bölge Uluslararası Constantinopolitan Devleti, Doğu Anadolu’da Ermenistan, Güneydoğu Anadolu’da Kürdistan, orta bölge Türkiye diye bölünmüş.

Aynı Winston Churchill'in vasiyetini hatırlayın: "Türkiye solarsa sulayın, büyürse budayın." 

Türkiye dışında herkes bu toprakları bize layık görmüyor. Dolayısıyla en basitinde bitmiş tükenmiş, iflas etmiş bir Yunanistan’ın bile bizim topraklarımızda gözü var. Habire durmadan mazarrat çıkarıp bizimle sözde mücadele ediyor. Biz kurtuluş savaşı sırasında sözde Yunanlıları denize dökmüştük. Ama Yunanistan okullardaki haritalarında hala İzmir ilimizi kendi toprağı gibi gösteriyor.

Geçmişte korkak paşalarımız Yunanistan’ı o kadar büyük tehlike görmüş olmalı ki sırf Yunanistan tehlikesine karşı KARA, DENİZ HAVA KUVVETLERİMİZİN yanına EGE ORDUSU KURMUŞLARDI.(!!!)

Suriye devleti bile hala haritalarında Hatay ilimizi kendi toprakları olarak gösteriliyor.

Putin, Çarlık Rusya hayali içerisinde biraz daha güçlendiğinde başta Azerbaycan olmak üzere kısmen bağımsızlığını kazanan Türk devletleri işgalle karşı karşıya gelir. Meşhur Rus romancı Dostoyovesk, İstanbul Ortodoks Ruslarındır. Er geç Rusların olacaktır, der. “Bir yazarın not defterinden” isimli eserinde. Bu topraklarda özgür yaşamak istiyorsak, her alanda güçlü olmak zorundayız.

Onlara uyan İzmir Büyükşehir belediye başkanı olan bir hain var. O da iki sene önce yaptığı bir paylaşım sırasında;

2019 Yerel seçimlerde CHP İzmir belediye başkanı Tunç Soyer İzmir'in kendi bayrağı ve parasının olması gerektiğini söyledi. Wilson haritasında İzmir ayrı bir devlete bağlı olarak görünüyor. Tunç Soyer'in de Wilson gibi bir mason olduğunu bilmeyen yok. Soyer'in konuşması tesadüf değil.

RABBİM BUNLARIN ŞERRİNDEN BİZİ MUHAFAZA EYLESİN. ONUN İÇİN ATAMIZ DEDE KORKUT BİZE UYMAYI YASAKLAMIŞTIR. Ayrıca Dede Korkut: Kahpe içerden olunca kapı kilit tutmaz oğul!” diyerek bizi ikinci defa uyarmıştır.

DOLAYISIYLA BİZE UYUMAK BİZE HARAM. “ATALARIMIZDA SU UYUR DÜŞMAN UYUAMAZ”  DEMİŞLERDİR. SELAM VE DUA İLE.