Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

PUTİN İLE PUTİNCİLERİM MOSKOVA’DAKİ HESAP KİEV’DE DÖNDÜ 16.3.2022 Çarşamba-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Atalarımız “Yanlış hesap Bağdat’ta döner” demişler. Şimdi Moskova’nın da yanlış hesabı Kiev’e varmadan döndü. Vladimir Putin ve kurmayları 2014’ten itibaren Ukrayna’ı çantadan keklik görüyorlardı. Ukrayna’ı işgal

etmek için sözde Putin’in askeri kurmaylarıyla Rus gizli haber alma servisin elemanları Putin’in önüne 4 maddelik bir plan getirdiler. Getirdikleri planda yazılı maddeler şunlardı;

1-Kiev yönetimi savaşa en fazla 3 gün dayanır. Üç günden sonra kaçıp başka ülkelere sığınırlar.

2- Ukrayna ordusu Rus ordusuna karşı savaşacak mukavemeti kendinden göremez kısa sürede dağılıp gider.

3-Ukrayna’da yaşayan halkın ekseriyeti Rus olduğu için savaş başlar başlamaz Rus tarafına hızlı bir şekilde sığınırlar.

4-Savaş başlar başlamaz üç gün içerisinde Kiev’i ele geçirdikten sonra Ukrayna’yı istediğimiz şekilde idare edecek bir yönetimi başa getirerek geri döneriz.

Sözde Rus genelkurmayın istihbarat dairesiyle beraber hazırladığı bu planın maddelerinin dörtte üçü fiyasko ile sonuçlandı. Rus ordusu 16 Mart itibarıyla 21 gündür Ukrayna’yı işgal etmiş olmasına rağmen birkaç Ukrayna şehrinden başka bir varlık gösteremedi. Ne Kiev yönetimi ülkeyi terk etti. Ne Ukraynalılar Rusya’ya geçti. Ne de Ukrayna ordusu gönülsüz savaşarak dağılıp gitti.

Rus devlet başkanı kendi A takımının kendisine böyle yalan yanlış rapor hazırlamasına canı sıkılmış olacak ki Ordunun generallerini görevde aldığı gibi İstihbarat şeflerini de gözaltına aldı. Dolayısıyla Rusya’nın Ukrayna’yı işgal planı suya düştü. Şimdi sil baştan yeni plan hazırlanıyor.

Ukrayna ordusu Rus işgaline karşı önce cepheyi genişletti. Rus askeri içeri girdiğinde sessiz gibi durdu. Tam onlar Ukrayna’nın içine dağılmışken “VUR KAÇ STRATEJİSİ” uygulayarak Rus ordusunu perişan ettiği gibi savaşa olan isteğini kaybettirdi. Şimdi Rus ordusunun asker ve komuta kademesi gönülsüz savaşıyor. Asker cepheye gitmek istemiyor. Askeri cepheye sürmek için komutanlar öne atılıyor. Dolayısıyla evvel ki gün üst düzey bir Rus komutan öldürüldü.

Rus istihbaratı de adeta FIS FIS çıktı. Hâlbuki 2014 yılından itibaren Rusya’nın Kırım’ı işgalinden sonra başta amerika olmak üzere İngiltere, Fransa, Almanya ve diğer Avrupa ülkeleri üst düzey askeri kurmaylarını Ukrayna’ya gönderip Ukrayna ordusuna başta Şehir olmak üzere diğer savunma savaşının eğitimini verdiler.

Son üç günden beri Rusya alçak irtifada uçak uçuramıyor. Çünkü alçak irtifaıyla uçan uçakları Ukrayna ordusu kendi füzeleriyle vurduğu gibi yüksek irtifada gelenleri de yüksek istifa füzeleriyle vuruyor. Peki, Ukrayna alçak ve yüksek irtifada füzelerini nereden buldu? Diye bir soru akla gelebilir?

Atalarımız “Eğer Tilki, çakal, köpek ve domuz aynı kümese girmişlerse dışarıda muhakkak güçlü bir arslan vardır” demişlerdir.” Artık Rusya atalarımızın dediği gibi Avrupa kıtasının büyük bir kısmı için vahşi aslan gibi olmuştur. Rusya’nın 2014 yılında Kırım’ı işgal etmesinden sonra bunun kendine kalmasını fırsat bilerek yayılma politikasına başlamış demektir. Yani Avrupa kıtası Kırımın işgalinden sonra Rusya’ya sert bir tavır takınmadığı için artık Rusya’nın eski Sovyet sosyalist Cumhuriyetler birliğinin topraklarını tekrar işgal etmesi artık an meselesidir.

Hani köydeki köpekler zaman zaman bir biriyle hırlaşarak kavga ederler ama Kurdun sesini duyunca hepsi birleşir hesabı oldu. EL VERİYOR EL VERİYOR ÇARPIK RUSYANIN KÖHNE DÜZENİ BEL VERİYOR.

Geldiğimiz nokta da Rus ordusu perişan bir hale düştüğü için Rusya Karabağ’a barış için gönderdiği askeri cepheye çekmesinden anlıyoruz.

ATALARIMIZ “DÜŞMANIN KARINCA DA OLSA HOR BELLEME” Sözünü boşuna söylememişlerdir. Rabbim Rusya’nın amerikanın yıkılışını bize göstersin. Rusya, İsrail ve amerika gibi zalim devletlere devlet diyenin yüzüne tüküreyim. SELAM VE DUA İLE.