Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

MAKSAT UKRAYNA’YI NATO’YA ALMAK DEĞİLDİ SİLAH PAZARI OLUŞTURMAKTI 14.3.2022 Pazartesi- Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Altı ay kadar önce Amerika başta olmak üzere Avrupa devletleri Ukrayna'yı NATO'YA almak için harekete geçtiler. Burada asıl maksat Burada asıl maksat Amerikanın Ukrayna’yı piyon olarak kullanarak kendi

adına Rusya ile savaşa tutuşturmaktı. Şuan 24 Şubat 2022 tarihinden beri Rusya Ukrayna ile değil amerika ile savaşıyor. Ukrayna piyon olarak görev yapıyor.

Amerika Vahşi küreselin zirve yaptığı ülkedir. Dolayısıyla yakın ve uzak gelecekte karşılaşacağı tehlikeleri erkenden görüp izale etmek ister. Bunları yapmak için Küresel sermayenin baronları sermayelerini halel gelmemesi için Amerika'da lobi faaliyetlerine devam ettiler.

NATO, BMGK, BM, AİHM, PARİS ŞARTI ve IMF gibi kuruluşlar küresel sermayenin ileri karakollarıdır. Bu ve benzeri kuruluşlar çok masumane görüntülü kuruluşlardır. Yani ülkeleri soymak için kurulmuş tuzaklardır.

Amerika ve Avrupa'nın Ukrayna'yı NATO'YA almak istemesi için Ukrayna devlet başkanı Vladimir Zelenskiy Amerika ve Avrupa'ya davet edip görüşmeler yapıldı. Vladimir Zelenskiy NATO'YA üye olması için şartlarını ileri sürdü. Amerika ve Avrupa Vladimir Zelenskiy şartlarını kabul etmiş göründüler. Ama iş ciddiye binince Ukrayna'yı yalnız bıraktılar.

Bu durum kendisine evlilik teklif ettiği kızın evliliğini kabul ettiği erkeğin erkek göndererek kızı taciz etmesine benzedi.

Askerlik yapanlar U DÜZENİNİ BİLİRLER. Komutan birliğe önemli bir konu anlatmak istediği zaman nöbetçi subay düdüğü çaldıktan sonra:"-Bölük safta U düzeni alarak toplanın" diye emir verir.Safta toplanan bölüğün 2. ve 3. Takımı yerinde durur.1. ve 4. takım içeri döner.Bölük U düzeni aldıktan sonra masa ortaya konur komutan gelerek gerekli açıklamayı yapıp gittikten sonra nöbetçi subay tekrar bölüğe emir verip eski haline getirerek eğitime devam eder.

Amerika Rusya'nın doğusunu batısını ve Kuzeyini NATO üsleriyle çepeçevirmiş.Yani Rusya'yı U düzenine almış. Rusya'yı kare içine almak için Ukrayna'yı NATO'YA almak istemiştir.

Ukrayna NATO'YA üye olmak için müracaat ettiği zaman Rusya Amerika'nın kendini kuşatmaya mani olmak için başta Amerika olmak üzere bütün NATO ülkelerine Ukrayna'yı NATO'YA almamaları için uyardı. Ama Rusya'nın ikazları dikkate alınmayınca Rusya kendi geleceği için mecburen Ukrayna'yı 24 Şubat 2022 tarihinden itibaren işgal etti.

Bu durumda geçmişte hanımını uygunsuz bir şekilde yakalayan kocası onu öldürmek için kovalarken adam bakmış ki post pahalı hemen adamın tarlasına girerek birkaç tane nohut koparıp Camiye doğru koşarken bir taraftan da "- Ümmet Muhammed yetişin adamın tarlasında iki kök nohut söktüm diye adam beni öldürecek" koşarken h men cami önündeki cemaat koşarak kovalayan adamı yakalayıp; "- Atıp değil mi? Tarlada iki kök nohut kopardı diye adam mı öldüreceksin? Deyince adam:"- Gaye nohut değildi ama siz öyle bilin" diye cevap vermiş.

Rusya mağdur olmasına rağmen şimdi işgalci konumuna itildi.Amerika geçmişte Irak'a demokrasi getirmek için 26 ülkeyle beraber Irak'ı işgal edip 1,5 milyon günahsız masum ve savunmasız Iraklıyı katlettiği halde bir türlü işgalci olmamıştır.

Geçidin deliye yoklattırıldığı gibi Rusya'nın karşısına da Ukrayna çıkarılmıştır. Ne hikmet olduğu bilinmeyen bir halde Ukrayna Rusya ile savaşırken Almanya savunmaya 100 milyar dolarlık bütçe ayırıyor. Savunma silahlarını da Amerika'dan almak istiyor. Geçmişte Kuzey Kore 5 BİN KİLOMETRE menzilli füze üretip denediği zaman Güney Kore ve diğer ülkeler o zaman Amerika'dan 70 milyar dolarlık silah almışlardı."Deve dengini vurunca eşeği yardan uçururmuş."

Savaş zamanında zenginler ülkeyi terk edermiş. Fakirler savaşarak ölür. Savaş bitince ülke zaten zenginlerin olurmuş.

Ukrayna’ya ilahi adalet vurdu. Çünkü geçmişte Ukrayna NATO’ya üye olmadığı halde Irak’ın işgali sırasında 5 BİN asker göndermişti.

Büyük alim filozof ve mutasavvıf olan Marifetname adlı kitabın yazarı İbrahim Hakkı Hazretleri bir şiirinde; “…Mevla Görelim Neyler,/ Hak, şerleri hayr eyler,/ Zannetme ki gayr eyler,/ Ârif ânı seyr eyler,/ Mevlâ görelim neyler,/ Neylerse, güzel eyler...” diyerek ilahi adaletin şaşmadan yerine geleceğine işaret etmiştir.

Ukrayna Rusya ile savaşıyor. Ama Amerika Almanya'ya silah satıyor. Yani keçi can derdindeyken kasap yağ derdinde düşer hesabına döndü.

Atalarımız *Karınca kanatlanınca zeval yakın" dediği gibi oldu. Allah Ukraynalılar yardım etsin. Âmin Âmin ya Rabbel Alemin. SELAM VE DUA İLE.