Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

AZDA AZ ÇOKTA ÇOK ÖLÜR 6.3.2022 Pazar-Yeşilyurt/ MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Atalarımız boşuna boşuna “AZDA AZ ÇOKTA ÇOK ÖLÜR” Sözünü söylemişlerdir 24 Şubat 2022 Perşembe gününden itibaren bütün dünyanın gözünün önünde Rusya hiçbir geçerli gerekçesi yokken 11 günden beri Ukrayna’ya saldırıyor. Savaştan önce herkes

Ukrayna’nın Rusya karşısında bir varlık gösteremeyeceğini sanıyordu. Savaş başladıktan sonra bir defa gördük ki bize süper güç diye lanse edilen devletlerin kartondan birer fil olduğunu gördük.

Rusya’nın 11 günden beri Ukrayna’da uğradığı hezimetin daha büyüğünü Amerika 4 ay önce Afganistan’da yaşadı. Savaşın savaş aletleriyle yapılmadığı bir defa daha ortaya çıktı. Çok affedersiniz bir eşeğin sırtında en modern silahlar olsa bile kurt o eşeği yakalayıp Parçalayıp yemez mi?

İşte bugün itibarıyla Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta tarafların kayıpları şu şekilde medyaya yansıdı:

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rusya'nın, saldırılarda 11 binden fazla askerini kaybettiğini açıkladı.

Ukrayna, 24 Şubat'ta başlayan Rusya'nın saldırılarda verdiği kayıplara dair verileri güncelledi.

Açıklamaya göre, 6 Mart'a kadar geçen sürede 11 binden fazla Rus askeri hayatını kaybetti, 44 uçak, 48 helikopter, 285 tank, 985 zırhlı araç, 109 topçu sistemi, 447 araç, 60 yakıt tankı ve 4 insansız hava aracı etkisiz hale getirildi.

Ukrayna genelkurmay başkanı şu açıklamayı yaptı:

“Hep birlikte bu işgale dayandık. Hep birlikte Ukrayna'yı savunacağız. Bu sadece öylesine bir söz değil bu bizim gerçeğimiz ve bundan kimse şüphe duymasın çünkü biz bu gücü köklerimizden alıyoruz. Bugün Herson'da olan şeyler bütün Ukrayna'nın ruhunu gösteriyor. İşgalcilere silahsız bir şekilde karşı çıkıp 'biz Ukraynayız' dediler. İşte Ukrayna budur! Cesur halkım biz asla düşmana topraklarımızı vermeyeceğiz."

Atalarımız boşuna: “düşmanın karınca ise yine hor görmeyin” demişlerdir. Yani: Düşmanın senden ne denli güçsüz olursa olsun, önem vermemezlik etme, tetikte bulun. Böyle bir düşman, kayıtsızlığından yararlanır; zayıf yanını bulup seni alt edebilir.

YIKILASIN RUSYA YIKILIŞINI GÖREYİM. SANA VE AMERİKAYA DEVLET DİYENİN YÜZÜNE TÜKÜREYİM. SELAM VE DUA.