Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

5 YILDIZLI SÜİTTE AÇLIK EDEBİYATI MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR 6.3.2022 Pazar Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

(YAYINLANMASI GEÇ KALMIŞ BİR MAKALE)

Epey zamandan beri Kemal Kılıçdaroğlu fakir edebiyatı yapmak için oturduğu evde gayet sade bir şekilde düzenlenmiş mutfağında video çekip sosyal medya üzerinde servis ediyordu. Hani partisinin içinde “Halk” kelimesi geçiyordu. Güya halktan biri gibi yaşadığını anlatmaya çalışıyordu. Ama en son

CHP İstanbul Gençlik kolları tarafından servis edilen bir videoda “Kaz’ın ayağının öyle olmadığı” anlaşıldı.

CHP İstanbul Gençlik kolları tarafından servis edilen bir videoda Takvim gazetesi 1 Şubat 2022 Salı günü “SÜİT GAME” başlığıyla gerçeği deşifre etti. Gerçi CHP sadece partinin yazılışının içinde “Halk” kelimesi geçiyor. Esasında CHP bir burjuva partisidir. İşte Takvim gazetesinin sözde Kemal Kılıçdaroğlu’nun çektiği video kendi evinde olmadığı İstanbul’da çok lüks ve şatafatlı bir otelde çekildiği deşifre oldu.

Takvim gazetesinin haberine göre “Ekrem İmamoğlu’nun 48 Bin liralık balık ziyafeti hafızalara kazındı. Arkasında Kemal Kılıçdaroğlu da ondan geri kalmadı. Boğazdaki 5 yıldızlı otelde geceliği 100.000 Liraya süit kiralamış. Üstüne üstlük orada da video çekerek fakirlik edebiyatı yapmış (!!!)

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 100.000 Lirayı gözden çıkarmış. İstanbul boğazına nazır bu otelde adı geçen videoyu hazırlamış. Daha önce söylediğim gibi skandalı İstanbul CHP gençlik kollarlı deşifre etmiş.

Geceliği 100 Bin lira olan bu otel nasıl bir lükse sahipmiş? Kısaca anlatmaya çalışayım. İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun kaldığı SÜİT; 210 m2 ve özel girişe sahipmiş. Oturma ve yemek odası ve iki banyosu varmış. Alerji yapmayan ince yorgan ve yastık bulunuyormuş.

Atalarımız “Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış” sözünü boşuna söylememişler. İnanın şahsım olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun nerede yattığı, nerede kaldığı, ne yiyip içtiği beni hiç ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren kısmı CHP zihniyetinin gündüz camızdan korkup gece derisini yüzmeleri ilgilendiriyor.

Gerek Kemal Kılıçdaroğlu gerekse CHP’nin yetkilileri her ağzını açtıklarından inanmadıkları halde fakir-fukara edebiyatı yapmaları ilgilendiriyor. Bunları akıl danelerinden birisi İstanbul’un bir üniversitesinde Profesör iken fakirlik edebiyatı (!!!) yapmak okula kapalı bagaj Renault taksiyle gelip gidiyormuş. Derken öğrencileri bir gün bunu çarşıda Audi 6 ile gezerken görmüşler. Bir gün sonra okulda görüşüp sormuşlar. O da utanmadan sıkılmadan okula geldiğim o külüstür arabayla nasıl çarşı-Pazar gezerim” diye cevap vermiş.

İşin ikinci kısmı ise Gerek Kılıçdaroğlu olsun gerekse İmamoğlu olsun o paraları kendi cebinde mi ödediler? Yoksa Kılıçdaroğlu parti kasasında İmamoğlu da İBB kasasında ödediyse “Yandı gülüm keten helvası” demekten başka elimizde bir şey gelmez.

Hani Kemal Kılıçdaroğlu iki de bir “ Benim adım Kemal. Ben hesap adamıyım. Parayı bulurum diyor ya.” Acaba ikisinin verdiği 148.000 TL ile Kaç tane ayakkabısı olmayan çocuğa ayakkabı alınırdı? Kemal Kılıçdaroğlu onu da hesap etti mi?

Şimdi Halk adına CHP’nin kendi kazandıkları belediyelerden kadrolaşmalar, yolsuzluklar, iftiralar, taciz ve tecavüz olaylarının ayyuka çıkması bana Tevfik Fikret’in İttihat ve Terakki'yi eleştiren Han-ı Yağma şiirini hatırlattı. Tevfik Fikret uzun şiirinin bir kısmında sanki bugün anlatıyormuş gibi şu mısraları yazmış;

“…Bu sofracık, efendiler ki -iltikama muntazır

Huzurunuzda titriyor- şu milletin hayatıdır;

Şu milletin ki muztarib, şu milletin ki muhtazır,

Fakat sakın çekinmeyin, yiyin, yutun, hapır hapır.

Yiyin efendiler, yiyin; bu han-ı iştiha sizin;

Doyunca, tıksırınca, patlayıncaya kadar yiyin!

Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak:

Yarın bakarsınız söner, bugün çıtırdayan ocak;

Bugünkü miğdeler kavi bugünkü çorbalar sıcak,

Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak…”

Hani ormancı batlı alıp ormana gidip ağaçları kesmeye başlayınca ağaçlar kesilmemek için tedbir almak amacıyla birbirine haber vermişler. Mazı ağacı en son gelmiş. Durumu ona da anlatmışlar. Mazı ağacı “baltanın sapı bizden yapılacak bir şey yok” diye cevap vererek dönüp gitmiş” derler. “El öpen olursa öptüren de olurmuş.” Elini öptüren eli öpene “Sağ ol berhudar ol evladım dermiş.” Bizde bunlara oy verip buralara getirenlere söyleyecek sözümüz bunlar seçim sandığı gelene kadar bunlara sabretmek olsa gerek.

Aynı haberi aynı tarihte SABSAH gazetesi “5 YILDIZLI SÜİTTE AÇLIK EDEBİYATI! MIRAK ÇUVALA SIĞMIYOR” başlığıyla vermiş. Başlığın altında HABER YAPMIŞ. Bir başka gazete olan “Diriliş Postası” da “Mızrak çuvala sığmıyor” başlıyla haberi yayınlamış.

Akşam gazetesi işi ironileştirerek “109 BİN TL’YE TEK GECELİK BAŞKANLIK” DİYE HABER YAPMIŞ. İşte CHP’nin hali pürmelâli bu. CHP’lileri lüks ve şatafat tutkusu vatandaşa gına getirtti. SELAM VE DUA İLE.