Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

TAŞ VE BOŞ KAFALILAR ÖKÜZ ÖKÜZÜN BOYNUZUNDA ÇAMUR GÖRMESE DURUR MU? 15.2.2022 Salı-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

10-15 Günden beri sözüm ona bir günlük gazetede İsrail cumhurbaşkanı Isaac Herzog’un Türkiye’ye gelişinin Regaib kandilinden itibaren Manşette şunları ima edip duruyor; “Herzog ‘un Netanyahu’dan farkı

ne?” “Herzog ‘u çağırma seansları” “İsrail Filistin’de çalıp Türkiye’ye satacak.” “İsrailin Irkçı olduğunu batı bile söylüyor.” “Herzog gelmeden jesti geldi.” “Yok, efendim daha düne kadar sözde hasımdınız. Ne oldu ne değişti yahut Kudüs’te hangi tavizler verdiniz?” Filistinlileri sahipsiz mi bırakmaya söz verdiniz?

Size sesleniyorum! Boş ve taş kafalılar! Devletlerarası ilişkiler devamlı isteğimiz gibi gitmeyebilir. İsrail’in yıkılışının başlangıcı bugüne değil ta 2009 yılının 29 Mayıs’ın Davos’taki toplantı sırasında Sayın Recep Tayyip Erdoğan başbakan iken İsrail cumhurbaşkanıyla katıldığı televizyon programında; “ONE MİNUTE= BİR DAKİKA” Diye başladığı konuşma ile başladı.

Bir gün sonraki gazetelerin başlılarına bakın onlarda sizin gibi korkularını dile getiriyorlardı. Ama sizin bildiğiniz halde bilmemezlikten gelip sözde AK Parti iktidarını yıpratmak için yazıp çizmediğiniz gerçeklerden dolayı hem İsrail, hem ABE, hem Mısır, hem Ermenistan hem Suudi Arabistan ve hem de ismini sayamayacağım onlarca devletlerin temsilcileri geliyor. Bundan sonra da gelmeye devam edecekerlerdir.

Çünkü Türkiye başta insansız hava araçları olmak üzere savunma sanayinde zirveye oturdu. Dünyadaki 100 silah sanayi üreticilerin içinde Türkiye’nin 7 tane sanayi kuruluşu var. Ve Türkiye ürettiği bu silahları önce Suriye’de, Irak’ta, Karabağ’da ve Libya’da denedikten sonra satıyor. Hem de diğer ülkelerin sattığının ONDA BİRİ FİYATINA SATIYOR. Yani bir nevi satış garantili ürün satıyor.

Hatırlar mısınız bilmem. Hatırlamasına hatırlarsınız da yüreğiniz tutup söyleyemezsiniz. Neyse ben söyleyeyim de yine erkeklik bizde kalsın. Türkiye terörle mücadele etmek için ilk defa İsrail’den Heron denilen İHA "Terörle mücadele için Türkiye, Heronları almadan önce 2008 yılında İsrail'den 'taktik' kategorisinde üç adet insansız hava aracı istedi. Bu araçlara 15 milyon dolar ödendi. Terörle mücadele için Batman'da konuşlandırılan Heronların üçü de düştü. Daha sonra 10 Heron daha alındı. Ancak bunlardan da beşinin motorunun arızalı olduğu tespit edildi. İki Heron tamamen devre dışı kalırken, diğerleri bakım için İsrail'e gönderildi.

Hani biz terörle mücadele etmek için İsrail’den 10 tane insansız hava aracı olan Heron almıştık. Adamlar bize bu Heronları şartlı vermişlerdi. Heronlar görüntüyü çekip önce israil’e gönderiyordu. O da sözde bizim genelkurmayın ilgili birimlerine gönderecekti. Görüntüleri bize göndermeden önce Kandil’deki PKK merkezine gönderiyordu. Onlar da hemen orayı boşaltıyorlardı. Boşattıktan sonra bize bilgi gönderiyorlardı. Bizim jetlerimiz görüntüye göre havalanıp sözde teröristleri bombalıyorlardı. Ama aslında PKK’lı teröristler orayı çoktan boşalttıkları boş mağarayı bombalıyordu.

Türkiye 2010 yılında İsrail’den aldığı bir Heron için 1,5 milyon dolar öderken muhalefetten “ ÇIT” diye ses çıkmamıştı. Ama İsrailden alınan Heronların Onda bir fiyatına daha iyisi daha kaliteli yerli yapımı İHA’lar Baykar makine’de alınınca “AK Parti iktidarı sarayın damadını zengin ediyor” diye karşı çıkıp duruyorlar.

Hâlbuki daha önce çuvalla para verip İsrail’den aldığımız Heronlar arızalanmıştı. Tamir için "İsrail'e gönderilen Heronlar geri gelmedi." açıklamasının ardından gözler sürekli arızalanan Heronlara çevrildi. Batman’da konuşlandırılan Heronların üçü de düştü. Daha sonra 10 Heron daha alındı. Ancak bunlardan da beşinin motorunun arızalı olduğu tespit edildi. İki Heron tamamen devre dışı kalırken, diğerleri bakım için İsrail'e gönderildi.

Ama şimdi atalarımızın dediği gibi “Keser döndü sap döndü bir gün geldi hesap döndü.” Bu sefer sıra bize geldi. Türkiye şimdi Silahlı insansız ordu kurdu. Sesten hızlı SİHA’lar üretiyor. Yerli ve milli üretim kargu 2 kamikaze dırone üretti. kargu 2 libya’da komut almadan yapay ZEKÂSIYLA hedefleri bulup vurdu. bm bunun dünya tarihinde insansız hava araçlarının kendi inisiyatifiyle gerçekleştirdiği ilk saldırı olduğunu söyledi.

Gerek yukarıda örneğini verdiğim gazete olsun gerekse o cenahın diğer gazetelerinde bu haber yayınlanmadı. Çünkü onlar başta Amerikan olmak üzere Avrupa ve israil’den fonlandıkları için gerçeğin üstüne örtüp saklamaya çalışırılar.

Tabi ben ve benim gibi düşünenler bir önceki paragrafta yazdıklarımı gururla izliyor ve okuyoruz. Türkiye’deki savunma silah üretimini genelkurmay başkanı, MSB ve Cumhurbaşkanı biliyor. Sıradan bir subay ve istihbaratçının bilme imkânı yoktur. Çünkü yüzlerce çeşit silah envantere kayıtlı değil. Önümüzdeki zaman içerisinde savunma sanayinde öyle sürprizler gelecek ki dünyanın süper güç diye tanımlanan devletleri de dilini ısıracaklar.

Yine hatırlar mısınız bilmem bundan dört hafta önce Kudüs bizim gündemdeydi. O zaman Türkiye 2 tane yapay zekâlı füze göndermişti. O füzeler canlı yayında hedeflerini vurdu. Sizce bu neydi? Türkler oraya el attı. Sadece Türkler değildi başka yabancı dostlarımız da işin içindeydi. Ve böylece HAMAS BAŞARDI. Bizim yapay zekâlı füzelerimiz israilin Demir kubbesini deldi. Hani kendilerine göre çok sağlam bir demir kubbe yapmışlar ve kimse bu kubbeyi delemez diyorlardı. İşte denilmez denilen demir kubbeyi bizin akıllı füzeler vurup delmişti. Böylece israilin karizması bir daha çizilmiş oldu.

Bakın Türkiye’deki muhalefet bunun farkında değil. Sadece kalbi doğru yerde olan herkes Türkiye’nin 10 yıl gibi kısa bir sürede neler başardığını anlamıştır. Dünyanın savuma sanayindeki en iyileri arasında 7 tanesinin Türk şirketi olduğunu yukarıda belirtmiştim. Bunda Türkiye’deki muhalefetin haberi bile yok. Peki, bunlar nasıl oluştu? Savunma Sanayi Müsteşarlığı savunma sanayinde 800 şirketi toplayıp bunu finansman etti.

Şimdi israil’in güvendiği dağlara yağan birinci kar gitmeden ikinci kar olarak İsrailin Akdeniz’de bulduğu Doğalgazı çıkarıp deniz altında boru döşeyerek Avrupa’ya ulaştırma projesi için amerika başta 7 milyar dolar vaad etmişti. Sonra bu vadinde döndü. Bu da ikinci kar oldu.

İsrail devletinin çok güvendiği demir kubbe Türkiye’den gönderilen iki tane akıllı füze ile çöp oldu. Bulduğu Doğalgazı Avrupa’da satması için deniz altında çekilecek boru projesi de yaptı. Böylece “denize düşen yılana sarılır” hesabı israil Türkiye ile ilişkilerini kurup geleceğini garantiye alması lazım.

Hâlbuki İsrail bugüne kadar sırtını amerika ile İran’a dayamış Filistin toprakları üzerinde istediği gibi fink atıp duruyordu. Artık atamaz oldu. Zoraki de olsa –Allah nasip ederse-İsrail cumhurbaşkanı Isaac Herzog, 9-10 Mart tarihleri arasında Türkiye'yi ziyaret edecek.

Aynı dertten muzdarip olan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan da Türkiye’ye gelecek. Hani O Ermenistan ki 30 sene boyunca Azerbaycan’ın Karabağ topraklarını işgal etmiş MB kararlarını hiçe sayarak kendi toprağı görüyordu. Mısır’la Suudi Arabistan ve BAE ile de ilişkiler düzeldi. Hele o BAE yok mu amerikaya güvenerek 15 Temmuz 2016 Cuma günü ülkemizi işgale kalkan Fetö terör örgütüne destek vermişti. Amerikanın yeni başkanı Joe Biden göreve gelir gelmez BAE devletine “bundan sonra sizin güvenliğinizi sağmaya karışmayız başınızın çaresine bakın” der demez adamlar düğün değil bayram değilken birden bire baktık ki BAE devlet başkanı Türkiye’ye geldi. Hem de Amerikanın doları zıplattığı bir anda geldi. Ve ikili görüşmeler sonrası BAE heyeti Türkiye’ye doğrudan 20 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını söyleyerek doların ateşini düşürdüler.

TAŞ VE BOŞ KAFALILAR ÖKÜZ ÖKÜZÜN BOYNUZUNDA ÇAMUR GÖRÜNCE NASIL DURDUĞUNU ANLADINIZ MI? SELAM VE DUA İLE.