Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

HAZİNEDE FAZLA PARA VAR DA AK PARTİ HÜKÜMETİ Mİ VERMİYOR? 5.2.2022 Cumartesi-Yeşilyurt/ MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Bugün sabah gazete haberlerini okurken adı yeni kendisi eskide kalmış bir günlük gazetede “Zavallı Alman emekliler tatil yaparken bizim emekliler ucuz mal için market market geziyor” başlığı altında haber

şöyle devam ediyor;

Türkiye’de emeklilik hayali kuran ama sonrasında çalışmak zorunda kalan vatandaşların durumuna dikkat çeken Bölükbaşı, “Emekli olunca gezmediğim yerleri gezeceğim diyenler, emekli olunca nerde ne ucuz diye market market geziyor” diye yazdı.

Türkiye’deki ekonomik koşullar 60 yaşına kadar gecesini gündüzüne katarak çalıştıktan sonra emeklilik hayalleri kuran vatandaşların yakasını bırakmıyor.

Emekli olduktan sonra bile maaşları yetmeyen emekliler çalışmak zorunda kalırken Avrupa’daki emekliler ise emekli maaşlarıyla dünyayı geziyor, gönlünce eğleniyor.

Avrupalıların Tayland seyahatlerinden bir görsel paylaşan Ökkeş Bölükbaşı paylaşımına, “Emekli olunca gezmediğim yerleri gezeceğim diyenler, emekli olunca nerde ne ucuz diye market market geziyor” notunu düştü.

İbrahim Tatlıses “Ayağında kundura” Türksüyle meşhur olunca o zaman ki kendi bilmez okumuş cahiller Sayın Tatlıses’i aşağılamak için; “Sen kırosun, okur-yazar bile değilsin” dediklerinde Sayın Tatlıses kameraların karşına geçti ve “Harran’da üniversite vardı da biz mi gitmedik? Diye köşelik bir cevap vermişti. Yani şimdi hazinede para vardı da AP Parti hükümeti mi vermedi?

Türkiye’de emekli olduktan sonra emeklilerin geçim sıkıntısı çektiği doğrudur. Ama bu sebep değil bu geçmişte yapılan bir yanlışın tezahürdür. Bugün itibarıyla 66 yaşındayım. Birçok hükümet, Başbakan ve Cumhurbaşkanı gördüm. Bunların içinde Rahmetli Şehid Turgut Özal Başbakan iken öğretmen maaşları 246 Bin lirayken 496 Bin liraya çıkarmıştı. Küresel güçler ile Türkiye’deki piyonları Türkiye’yi kaybetmemek ve sömürmek için Rahmetli Özal’ın memur ve emeklilere büyük oranda zaman yapmasını çekemedikleri için adamı zehirleyerek öldürdüler.

Refah Partisini kurdu. 1995 genel seçimlerinde TBMM en büyük partisi oldu. DYP partisiyle FERAHYOL koalisyonun kurdu. İlk defa Cumhuriyet tarihinde DENK bütçe yaptı. 11 Aylık Başbakanlığı süresinde yapılan DENK bütçe fazla verdi. Memur maaşlarına % 230 zam, BAĞ-KUR emeklilerine % 400 zam, TSK çalışanlarına % 380 zam yaptı. Hem de HİÇ İÇ VE DIŞ BORÇ almadan bütün bunları yaptı.

Rahmetli Şehid Necmettin Erbakan hocamız REFAHYOL koalisyonun başbakanı olduğu zaman Çukurova Çimento Fabrikasında çalışan ve ÇUTAMTAŞ adında Disk’ bağlı sendika ile işçilere toplu sözleşme için sendika ile hükümet masaya oturduklarında Muhterem hocamız sendika yetkililerine dönerek; “-SİZ MAAŞLARA YÜZDE KAÇ ZAM İSTİYORSUNUZ? Diye sorduğunda sendika temsilcileri biz maaşlara % 25 ZAM istiyoruz” Diye cevap verdiklerinde Muhterem hocamız; “SİZ DELİMİSİNİZ? % 25 ZAM İSTİYEREK İŞÇİLERİ AÇ BIRAKIRSINIZ. ALIN SİZE % 125 ZAM (1997) RABBİM HOCAMIZA ĞANİ ĞANİ RAHMET ETSİN! ÂMİN.

İyi güzelde Rahmetli Şehid Necmettin Erbakan çalışan ve emeklilere bu kadar zam yaptığı halde ne içeride ne de IMF’de borç para almıştır. Sayın Erbakan Başbakan olmadan önce KİT’lerin paraları çeşitli özel bankalarda açılan hesaplarda muhafaza ediliyordu. Bu paralara yıllık en fazla % 40 üzerinde faiz veriliyordu. Ama o yıllarda devletin hazinesi %

KİT (Kamu İktisadi Teşekkülleri)’lirin paralarını bir havuzda toplayarak ortak havuz oluşturdu. 1997 yılının ilk altı ayı için maaşlara yine % 50 artış yapıldı. Denk bütçe yapılmıştı. Hatta bütçe fazla verdi. Üç aylık fazlalık % 15 olarak maaş ve ücretlere yansıtıldı. Böylece 11 aylık bu koalisyonun sonunda memurların maaşında % 230 zam gerçekleşti. Herkesin karnı tok sırtı perk oldu. Tam da işler iyi giderken 15 Ekim 1996 yılında amerikadan amerikanın Ankara Büyükelçiliğine; “Mevcut iktidar küresel sermayenin Türkiye’ye akışını engellediği için bir an önce varlığına son verilmelidir” diye bir faks gelir. İşte ne olursa bu fakstan sonra olur. Rahmetli Şehid Necmettin Erbakan Başbakan olmadan önce maaşı 39 milyon olan Genelkurmay başkanının maaşı 150 milyona çıkarılmışken amerikanın direktifleriyle bizzat kendisi Sayın Necmettin Erbakan’ın istifa dilekçesini yazarak imzalatıp yürürlüğe koydurmuş ve Postmodern darbe olmuştu. Bunu o zamanın genelkurmay başkanı kendisi bir televizyonda canlı söylemişti. O günkü Genelkurmay başkanı Selanik göçmeni İsmail Hakkı Karadayı idi.

Daha önceki yıllarda maaş ve ücretlerin düşüklüğünü bahane edip sokakları aşındıran TOBB, TESK, TÜRK-İŞ, DİSK VE TİSK gibi legal görünümlü illegal BEŞLİ çete tam da çalışanlar refaha kavuşmuşken iktidarda uzaklaştırılan REFAH-YOL koalisyonunun yıkılmasına niye karşı çıkmadılar. Hafızası olan bir millet böyle haksızlıklar karşısında tepkisiz duru muydu? Çünkü bütün çalışanların maaşları EŞEL-MOBİL sistemi getirilmiş olduğunda her ay gerçekleşen enflasyon miktarı kadar maaş ve ücretlere zam yapılıyordu. İşçi ve işveren sendikalarının saltanatı sonra ermişti.

Türkiye Cumhuriyeti 1954 yılında 50 BİN DOLAR borçla başladığı borçlanma sonucunda 2013 yılına kadar 2,5 Trilyon dolar ödedi. 40 seneden beri PKK terör örgütüyle mücadele ederken 1,5 Trilyon dolar harcadı. Aynı şekilde PKK ve diğer terör örgütleri de 1,5 Trilyon dolar harcadı. FETÖ silahlı terör örgütü bu memlekette “HİZMETE HİMMET” adı altında 150 milyar dolar para yurtdışına kaçırıp götürdü. 28 Şubat Postmodern darbesi sonrasında Meclis araştırma komisyonun hazırladığı resmi rapora göre devlete verdiği toplan zarar 390 milyar dolar olarak açıklanmıştı. Şuan MB’a 128 Milyar dolar rezerv var. Şimdi bunların hepsini topladığımızda 6.168.000.000.000 (ALTI TRİLYON YÜZ ALTMIŞ SEKİZ MİLYAR DOLAR) ediyor. Demek ki Bu Selanik göçmenleri ülkeyi idare ediyoruz diye batırmasalardı bizim MB büyüklüğü Çin’in MB büyüklüğünün iki katı kadar olacaktı. O zaman amerika gibi şerefsiz, alçak ve adi devlet yöneticileri bizi dize getirmek için döviz kur’unu silah olarak kullanmaya kalkabilirler miydi?

REFAHYOL koalisyonunun 11 aylık iktidarı zamanında maaşlara emeklilerin maaşlarına % 400 zam yapmıştı. Eğer o zaman REFAHYOL KOALİSYONUNA 5 sene fırsat verilseydi emekliler bugün 3000 TL yerine 15—ile 20 bin Lira arasında maaş alırlardı. Sizi gidi hopışlar sizi kendinize göre belden aşağı vurarak savunduğunuz killik parti için politikadan meydan açmak istiyorsunuz. Yukarıda hesabı çıkardım. Size zahmet olacak ama okuyun.

ADI YENİ KENDİSİ ESKİDE KALMIŞ OLAN MALUM GÜNLÜK GAZETE ŞİMDİ, HER FIRSATTA AK PARTİYİ YERSİZ YERE ELEŞTİRDİĞİN GİBİ NEDEN 54. KOALİSYON HÜKÜMETİNİ AMERİKADAN GELEN BİR FASKLA YIKARKEN NİYE SAHİP ÇIKMADINZ. SELAM VE DUA İLE.