Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

YALANCININ MUMU ESKISI GIBI YATSIYA KADAR YANMIYOR 1.2.2022 Salı-Yeşilyurt/ MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Atalarımız “Yalancının mumu yatsıya kadar yanar” demişler. Bilim ve teknik baş döndürücü bir hızla gelişti ki artık Yatsıya kadar değil. Yalancı yalanını yazıp cümlenin noktasını koymadan hemen sönüyor.

1960-70’lı yıllarda uzun kış gecelerinde şimdiki gibi televizyon ve sosyal

medya olmadığı için insanlar bilhassa köy konaklarında bir araya gelir uzun uzun sohbet ederlerdi. Sohbet esnasında zaman ilerledikçe bazıları sözleri dinlensin diye Sedef Kabaş’ın dediği gibi büyük büyük yalan atarlardı. İşte odada bulunanlar içerisinde yaşlı tecrübeli kişiler “Yavrum sırtına kuşak bağla ki üşümesin” diyerek karşıdaki şahsın tümden yalan söylediğini izhar ederlerdi.

Şimdi Dijital ortam o kadar gelişti ki artık yalan söyleyen kişi söylediği yalanla ilgili açıklama yaparken yalan söylediği hemen ortaya çıkıyor.

Mesela bunun son örneklerinden birkaç tanesini şöyle hatırlatayım; “Mesela 24 Ocak 2022 Pazartesi günü yurdumuzun büyük bölümünde yağ yağdı. Tabi İstanbul’a kar diğer şehirlere göre biraz fazla yağdı. Gerçi yağan kar 2017 yılında Rahmetli Kadir Topbaş belediye başkanıyken yağan kardan daha az yağdı. Rahmetli Kadir Topbaş zamanında 120 Cm kar yağmış olup 24 Ocak 2022 Pazartesi günü 80 cm yağmıştı.

Rahmetli Kadir Topbaş zamanında yollara 136 BİN TON tuz kullanmıştır. Ekrem İmamoğlu 55 Bin ton tuz kullanmıştır. Aynı şekilde Kadir Topbaş zamanında 539 Ton solüsyon yollara dökülmüşken Ekrem İmamoğlu 21 ton solüsyon kullanmıştır. Hem kar yağdığı zaman Yolları tuzlamak maliyetli bir iş. Tuzlanmış gibi göstermek daha ekonomik. Nasıl olsa inanan bir kesim var.

İstanbul’a bu karın yağacağını Meteoroloji Genel müdürlüğü günler öncesinde haber vermiştir. Gerek CHP zihniyeti olsun gerekse Ekrem İmamoğlu olsun bunların şiarında memlekete ve millete hizmet etmek gibi bir dertleri yoktur. Ekrem İBB hayalindeki yere ulaşmak için sıçrama tahtası olarak kullanmak için kullanıyordu.

İBB araçları yolları açma şöyle dursun yolları kapattılar. 16 Milyonluk şehirde yaşayan milletimiz perme perişan oldu. Kimisi 4 kimisi 6 kimisi de 14 saat yolarda aç susuz beklerken bir de baktık ki Ekrem İmamoğlu İngiliz Büyükelçiyle balıkçıda kalkan balığın ciğerini yiyor. Görüntüler ilk defa sosyal medyada yayınlanınca AK Partinin Trolleri açığa çıktı! Başta Ekrem İmamoğlu olmak üzere CHP’li yetkililer ile onlara akıl veren akil daneleri yayınlanan fotoğraf üzerinde yorum yaparak “Yazın sekilmiş oraya monte edilmiş. Böyle bir yalan olur mu?” Diye itiraz ettiler.

Olaya daha fazla duyarsız kalamayan İmamoğlu; “ -Adı geçen balıkçıdan yemek yemedim.” Bu görüntüleri kim çekip servis ettiyse onlardan hesap soracağım. Ben bir belediye başkanı olarak yemek yemek yiyemez miyim?” Arkasında daha sosyal medyada daha çok tenkit edilince bu seferde “Yediysem ben yedim” Diye açıklama yapınca CHP’li yetkililerle trollerin çoğu daha önce yalanlamak için attıkları Twettleri sildiler.

Tabi olay burada bitmedi. Ekrem İmamoğlu aylar önce İngiliz büyükelçisine verdiğim bir randevu vardı. Mecburen beraber gidip bir saat kadar orada yemek yiyerek ayrıldık” Diye açıklama yaptı. Dijital medya da Ekrem İmamoğlu’nun Balıkçıda 1 saat değil 3 saat kaldığını yazınca “belki doğrudur” diye açıklama yaptı.  

Hâlbuki Ekrem İmamoğlu’nun İngiliz büyük elçisiyle daha önce randevulaşma diye bir şeyin olmadığı da otaya çıktı. Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul kara teslim olmuşken balıkçıda İngiliz Büyükelçiyle kalkan balığın ciğerini yiyor yemek yemek tabii ki önemli(!!!) zaten kendisi de yaptığı açıklamada; “İngiliz büyükelçisiyle yemek yemem İstanbul’da yağan karla mücadele etmek kadar önemli” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun o kadar önem verdiği yemeğin iki nedeni var;

1-Ekrem İmamoğlu’nun devam eden ceza davaları var. Bunlardan bir kısmı sonuçlandı. Ekrem bu davalarda hapis cezası aldı. Diğer devam eden davalarda da ciddi suçlama ve yolsuzluklar var. Onlarda da ceza alacağı kesin gibi görünüyor. Kendisi İngiliz elçiyle yemeği bahane edip davaların neticelenmesinden önce İngiltere sığınma talebinde bulunmuş olabilir.

2-Ekrem İmamoğlu’nu sosyologlar, Siyaset bilimcileri veya psikologlar iyice incelendiklerinde göreceklerdir ki Ekrem İmamoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında Cumhurbaşkanlığıyla ilgili tartışmanın fitili ateşlendiğini göreceklerdir.

Şimdi Ekrem İmamoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu bir dost görünüp adeta alttan alttan birbirine salvo çekmeye başladılar. Kemal Kılıçdaroğlu Ekrem İmamoğlu’nun balıkçıdaki görüntüleri sonrası tam kurtuldum derken bir de baktık ki kendi evinin mutfağında mütevazı videolar çekip fakir fukara edebiyatı yaparken bir de baktık ki Kendi evinin mutfağı değilmiş. İstanbul’da çok pahalı ve turistik bir otelmiş. Geceliği de 90 ile 100.000 LİRA arasında bir fiyatı varmış.

Garibim Kemal Kılıçdaroğlu tam Ekrem İmamoğlu’ndan kurtuldum derken kalesinde doksanda bir gol yedi. Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu’nun SAVOSU BİR BİR DEDAM EDİYOR.

Bizim kimsenin parasında pulunda gözümüz yok. Para kendi paraları istedikleri gibi harcarlar. Bizi ilgilendiren bu harcanan paraların kendi paraları olmamasıdır. Ekrem İmamoğlu daha önce kaç defa bu balıkçıya gitti? Her gittiğinde ücreti kendi parasında mı ödedi? Yoksa İBB kasasında mı ödedi? Belgeli haberlere göre ise Ekrem İmamoğlu’nun balıkçıda yediği balıkların parasının İBB tarafından ödendiğiyle ilgili. Kendisi çıkıp bir açıklama yaparsa sevinirim. Sadece ben değil. Aynı zamanda bütün İstanbullarla birlikte partilileri de sevinir.

Biraz araştırılınca Ekrem İmamoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüntüleri kendi partilerince servis edildiği ortaya çıktı. HER İKİSİ DE BİLEK GÜREŞİNE TUTUŞTULAR. EKREM İÇERİDE KENDİSİNE DESTEK VERECEK kimse kalmadığını sezerek bugün de başka bir büyük elçiyle görüşme ihtiyacı duymuş. ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE DAHA ÇOK KİRLİ İŞLERİN ORTAYA ÇIKACAĞINI BEKLİYORUM. SELAM VE DUA İLE.