Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

BİZİM TARİHIMİZDE YALAMA DEĞİL YALATMAK VARDIR 16.1.2022 Pazar-Yeşilyurt/ MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Tarih sahnesine çıktığımızdan itibaren bu millet hiçbir zaman namerde mihnet etmemiştir. Bizle ilahi Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de onlarca ayet var. Ben sadece buraya bir ayetin mealini yazacağım. İşte Rızıkla ilgili ayetin meali şöyle; "Yeryüzünde hareket eden hiçbir canlı yoktur ki, onun rızkını vermek

Allah'a ait olmasın" (Hûd Suresi, 6)

Rızıkla ilgili de onlarca Hadis var. Ben onlarda da sadece birkaç tanesinin mealini yazarak devam edeceğim. İnşallah. İşte Hasis-i Şerif’in meali şöyle; “Allah mümine rızkını ancak ummadığı yerden vermek ister.” (Camiüs-Sağir,1. Cilt; 39)

Rızık Allah'ın elindedir. Bütün canlılara rızkı veren O’dur. Rızıksızlıktan ölen yoktur. Sonra Peygamberimizi Efendimiz (SAV); “Koşusu aç iken tok yatan bizden değildir.” (Sahih-i Buharî Edeb, Taberânî’nin Evsat’i ve Camiüs Sağir 2.cilt) Sadece kendi karnımızı duyurmayla yetinmeyeceğimizi, toplumda aç insan varsa onların da karınlarını duyuracağımızı bize emretmiştir.

Şeyh Edebali’den Osmanlı‘da düstûr edinilen 5 esas:

“1-Er-rızku al'Allah; Rızkı veren Allah'tır. Başkasının önünde eğilme 2-Tevekkeltü al'Allah; Allah'a dayan 3-Ya Nasip; Eğer nasipse olur 4-Ya Sabır; Vaktinden önce bahar gelmez 5-Bu Da Geçer Ya Hû; Her şey geçicidir Bakî Allah'tır.”

Atalarımız dünya hayatını adeta şu cümleyle özetlemişler;“Zenginin Yediği Süt İle Sütlaç,/Fakirin Yediği Bulgur ile Bulamaç,/ Sabah olunca Oda Aç, Oda Aç.”

Onun için bizde gerek emekli olsun, gerek çalışan olsun gerek, gerek köylü olsun, gerekse şehirli olsun bizim rızık endişemiz olmaz.

AK Parti iktidarı asgari ücrete yaptığı % 50 zam en başta başkasının çanağını yalayan muhalefeti ve muhalif yazarçizer tayfasını hayal kırıklığına uğrattı. Arkasında Yine bu çanak yalayıcılarından Mıgırdıç’ın torunları neredeyse her gün dolar ve Euro’nun bugün şu kadar olacak yarın bu kadar olacak. Hazine dolar kurunu 22 liradan sabitledi. Euro bir haftaya kalmaz 30-35 lira olur.” Diye abuk sabuk açıklamalar yapıp durdular. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 20 Aralık Perşembe günü Kabine toplantısının arkasında kürsüye çıkıp konuşmaya başlayınca bir de baktık ki Dolar, Euro ve altın fiyatları örümce ağı gibi silinip aşağı doğru geldi.

Asgari ücret açıklanmadan önce Başta ana muhalefet partisinin lideri olmak bütün muhalifler yapılacak ücretin en az 384 dolar karşılığı olması gerekir” Diye açıklama yapıp duruyorlardı. Neyse gün geldi Sayın Erdoğan kameraların karşısına geçip 2022 yılında Asgari ücretin 4253 Lira olarak açıklayınca bunların iddialarının hepsine ters köşe yaptı.

Arkasında sözün ona ekonomici geçinen alçak ve rezilin birisi milletimizin emeklilerine Yılbaşında emeklilere yapılacak zamla ilgili olarak; “-Siz emekliler avucunuzu yalarsınız” Diyerek dalga geçmişti. Emeklilerle ilgili zam 2022 yılının birinci altı ayı için % 66 açıklandı. Velev ki % 66 yerine % 30 açıklanaydı biz yine avucumuzu yalamazdık. Bize “Avucunuzu yalarsınız” diyen zat bizi kendisiyle karıştırmıştır. Biz yalama işini yapmadığımız için nasıl yapılacağını da bilmeyiz. Ama siz sizin boynunuza tasmayı takıp çanağa yalınızı koyup size yedirdikten sonra sizin karnınız duymadığı için çanağı yalayıp durursunuz. Kimin çanağını yaladığınızı, kimin sizin boynunuza tasma geçirdiğini Sayın Mustafa Sarıgül’e sorabilirsiniz.

Sayın Sarıgül altı aydan beri “Amerikalı ağababalarında alınan 12 milyon doların kimler ne için aldıklarını açıklasınlar. Yoksa elimde bununla ilgili belgeler var. Ben açıklarım” diyor.

Mıgırdıç’ın torunları sizin dedeleriniz İngiltere Lordlar kamerasında Osmanlıya yakın olma ile ilgili bir yarışma düzenlemişlerdi. Yarışmalar içinde birisi Topkapı sarayına yaklaşarak Osmanlı padişahın bindiği atın üzengisini öptüm” demesi üzerine ona birincilik ödülü vermişlerdi.

BRE GAFİL HAKİKATI BAYILTIP IRZINA GEÇEN MIGIRDIÇ’IN TORUNLARI! Hani sizin dedeleriniz Osmanlı padişahını ziyarete geldiklerinde içeri alınmadan önce padişaha haber verilirdi. Padişah odadan dışarı çıkar. Sizin dedeniz içeri girip otururdu. Bizim dedelerimiz olan Padişahlarımız içeri girer. Sizin dedeniz ayağa kalkar. Bizim padişahımızın yanına sürünerek gider. Eteğini öperdi. Padişahımız onun elinde tutarak ayağa kaldırır yerine oturturdu. Yani sizin tabirinizle bir taraftan padişahımızın bindiği atın üzengisini yalardınız. Diğer taraftan da padişahımızın eteğini ve elini yalardınız. Onun için yalama işlerini sizin yalattırma işlerini de bizim işimiz. Onun için aşina olduğunuz ve severek yaptığınız yalama mesleğinizi bize anlatmayın.

Aslında siz ve sizin gibilere cevap yazmaya bile değmez de. Biz ARLILAR SİZİN GİBİ ARSIZLARA CEVAP VERMEYE UTANIRIZ. SİZ ARSIZLAR BİZİM SİZDEN KORKTUĞUMUZU SANMAYASINIZ DİYE SİZE CEVAP VERİYORUZ.

Hatta bu konu ile ilgili olarak çok eskiden beri söyle bir dua eder milletimiz; “ Dolaştım dünyayı, giymedim başıma tâc,/Ne zengini gördüm tok, ne fakiri aç,/Yâ Rab! Öyle bir feyz-i kanâat ver ki;/ Nâmerde değil, merde dahi eyleme muhtâc.” DELAM VE DUA İLE