Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

KEÇİ CAN DERDİNDEYKEN KASAP YAĞ DERDİNE DÜŞERMİŞ 13.1.2022 Perşembe-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Covid-19 bize çok şey öğretiyor. Önce, bizim çocukluğumuzun yaygın sloganını bir kez daha gündeme getirdi: “Su uyur, düşman uyumaz…” Piyasa üst göstergeleri yerine, dip dalgalar üzerinde çalışanların çok

söylediği ve çok yazdığı bir gerçeklik iyice anlaşılmış olmalı: Erken uyarı mekanizmaları kurarak, öngörme ve önlem alma disiplinini yaşam biçimi haline getiremeyen toplumlar sorunlara başa çıkmakta zorlanıyor.

Bun itibarıyla başta milletimiz olmak üzere bütün dünya 22 aydan beri Covid-19 gibi ilacı bulunmayan amansız bir salgınıyla karşı karşıya gelmiştir. Bütün dünya düzeni bu salgın sebebiyle perişan olmuş. Salgın bütün dengeler değiştirmiş. Amerika, İngiltere, Fransa gibi ülkelerde maske savaşları başlamış. Ülkeler başkasına gönderilen maskelere el koymuş. Başta Gıda olmak üzere birçok malın tedarikinden büyük sıkıntılar yaşanmış, hala yaşıyor.

Yani bütün dünya çok kötü bir duruma düşmüş, büyük zarara uğramış kimi kimseler acı içinde kıvranmaya devam ediyor. Covid-19 ‘un birinci yılında Çin ve Türkiye dışındaki bütün ülkelerin ekonomisi % 5 ile 15 arasında küçülmüş. Sadece Türkiye bu sürede Tedarik zincirinde hiçbir sıkıntı yaşamamış. Sıkıntı yaşamadığı gibi başta amerika, İngiltere, Fransa ve Almanya olmak üzere 158 ülkeye Covid-19 için tıbbi yardım ve maske göndermiştir.

Tabii bütün bunlar yapılırken içimizdeki hain ve fırsatçılar salgını bahane ederek kimisi fiyatları yükseltti. Kimisi de bizdeki ahmak muhalefet liderleri gibi kimileri de küçük yararlarını düşünerek her fırsatta mevcut CUMHUR İTTİFAKINI ZORLAYIP İSTİFA ETTİREREEK erken seçime gidip iktidara gelmeyi hayal etmektedirler. Mevcut Muhalefet gerek Covid-19 döneminde gerekse ondan önceki dönemlerde Cumhur İttifakının yaptığı devasa eserleri ya görmeden geldi. Ya alaya aldı. Ya da küçük düşürücü sözlerle aşağılamaya çalıştır.

Hâlbuki daha 41 sene öncesine kadar Anıtkabirin direğine asılan bayrağın ipini bile dışarıdan ithal ediyorduk. Bu durumu fark eden Ankaralı bir sanayici adı geçen ipi imal ederek götürüp bizzat yetkililere teslim ettiği için o vatandaşa Atatürk’ün doğumunun 100. Yılına ait bir plaket verilmişti. Yani Muhalefetin iktidarları zamanında TSK ait Mühimmatın % 95 dışarıdan tedarik edilirdi. Öyle ki YANGIN TALİMAT LEVHASI, YANGIN KOVALARI VE DİĞER EKİPMANLARDA Amerikadan ithal edilirdi. AK Parti iktidara geldikten sonra bugüne kadar 19 seneden beri artık TSK’n mühimmatının % 80’i yerli olarak tedarik ediliyor. Sadece Tedarik edilmekle kalınmayıp Türkiye Savunma sanayinde ihracat yapan büyük bir panter oldu.

Ama muhalefet bütün bunları görmemezlikten gelerek hala umursamadan Covid-16 sürecinde istifade etmeye çalışırlar.

Köyün köpekleri normal şartlarda birbiriyle kavga edip boğuşurken kurdun sesini duydukları zaman hepsi kurda karşı birleşerek birlikte hareket ederler. Ama ne yazık ki mevcut muhalefet ve yandaşları Türkiye Aşı üreten dünyadaki 9 ülkeden birisi olmasına rağmen kimisi aşıya silisyon dedi. Kimisi Sıvı su diye küçültmeye çalıştı. Yerli araba TOGG için yerli değil diye alay etti. 2021 yılında Karadeniz’de 541 milyar m2 Doğalgaz buldu Hani biz ne zaman bu gazı kullanacağız?(!!!) Diye dalga geçtiler. Türkiye 2021 yılında ihracatta rekor bir artış sağlayarak 225 milyar 400 milyon dolarlık ihracat için de aynı şekilde “Cebimize bir şey girmedi” dediler.

Şimdi bugünkü gazetelerin başlıklarına baktım. İlgimi çeken başlıklar gözüme ilişti. Sizinle de paylaşmak istedim. İşte adı geçen başlıklar; Yeniçağ- “Erdoğanın günleri artık sayılı” Meral Akşener’in görüşü. Hangimizin günü sayılı değil ki? Meral Akşener gibi Sayın Erdoğan’a kefen biçmeye çalışanların hepsine -Allah’ın izniyle- Sayın Erdoğan kefenlerini biçip gönderdi.

SABAH-CHP’Yİ KANDİL’İN KAPIKULU YAPTILAR. DİRİLİŞ POSTASI CHP KANDİL’İN KAPI KULU OLDU. Yeni AKİT-ZİLLET KANDİL’İN KAPI KULU OLDU! Türkgün -Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener’e; NEDEN SUSTUNUZ? Hepinizin bildiği gibi CHP Doğu ve Güneydoğuda HDP’yi kullanarak teşkilatlanmak ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde HDP’nin oylarını almayı hedeflerken şimdi CHP’nin Kandil’in kapı kulu haline geldi. CHP ve İYİ Parti’ye, PKK kampında terörist kıyafetiyle poz veren HDP’li vekile ilişkin olarak “Neden susuyorsunuz” diye soran Erdoğan “Biz parlamentomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruz. Gereği yapılacak” dedi.

CHP’nin Kandil’in kapı kulu haline geldiğini söyledi. CHP ve İYİ Parti’ye, PKK kampında terörist kıyafetiyle poz veren HDP’li vekile ilişkin olarak “Neden susuyorsunuz” diye soran Erdoğan “Biz parlamentomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruz. Gereği yapılacak” dedi.

Milli Gazete-Hakkı hakim kılma yolculuğu 2 Ocak 1972 tarihinde “Hak geldi, batıl zail oldu” ayetini şiar edinerek yayın hayatına başlayan Millî Gazete’miz 50. yaşına büyük bir heyecanla girdi. Gerçekten ilk yayına başladığı zaman çok yüksek kaliteli bir yayın politikası izliyordu. Şimdi isesadece Temel Karamollaoğlu’nun sözcülüğünü ve AK Partiye düşmanlık yapmaya devam ediyor. Milli Gazetenin günlük 22680. Onu da SP’li yönetim binalarıyla yöneticileri alıyor.

YeniBirlik-HÜRJET İÇİN SERİ ÜRETİM KARARI Bu gazete de Milletin derdiyle dertlenerek yapılan harika işleri manşetine taşımış.

NEDEN PARLAMENTER SİSTEME GEÇİYORUZ Kİ… Direkt oba sistemine geçsek? Kemal obası olsun… Meral oynak başı… Ekrem’de at kaçırsın… Bu daha iyi olmaz mı?

EY KÖKÜ DIŞARIDA OLAN EFENDİLERİNE GÖRE HAREKET EDEN AHMAK VE HAİNLER! Hiç değilse milli meselelerden köpekler kadar olun. Yani “keçi can derdindeyken kasabın yağ derdine düştüğü gibi muhalefet olası bir krizden faydalanıp iktidara gelmek istiyor. Demek ki bunların köpekler kadar akılları yokmuş. SELAM VE DUA İLE.