Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

ÖZGÜR ÖZEL SANA NE? 1.1.2022 Cumartesi-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Özgürcüğüm aslında sana cevap verme bile değmez de “köpeksiz köyde değneksiz gezmesin” diye söylüyorum. En kötü cahil bir şey bilmediği halde her şeyi biliyormuş gibi her şeye maydanoz olanlara denir. İşte

sizde dünyadan olup bitenlerden habersiz sadece kendi dünyanızdan yaşadığınız için 1950 yılına kadar kendi arşınınızla ölçüp kendi metrenizle satıyordunuz. Ama biz şuanda ne 1960 ne de 1970 ne de 2000 yılında yaşıyoruz.

Büyük şair mutasavvıf ve fikir adamı 800 yıl önce sanki bugünün Özgür Özel için söylemiş şöyle bir dörtlüğü var; “Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş./Dünle beraber gitti, cancağızım,/Ne kadar söz varsa düne ait./Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.”

ÖZGÜR Özel (CHP) Grup Başkanvekilliği yapıyor. 29 Aralık 2021 Çarşamba günü yaptığı açıklamasında "Diyanet okul öncesi eğitim birimleri kuruyor. Okul öncesi eğitim Diyanet'in işi mi Milli Eğitim'in işi mi? Sübyan mekteplerini kurmuşlar, kurumsallaştırmaya zorunlu yapmaya çalışıyorlar. Bu kafayla, orada işte bilimin B'si, fiziğin F'si, matematiğin M'si de olmuyor üniversiteye gidince. Çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken bir ortaçağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyet'e ne bu millete faydası var; ne de Anayasa'ya uygunluğu var."

Bak Özgürcüğüm! Senin ve temsil etiğin partinin İslam dinine karşı olan düşmanlığını biliyorum. Çoğunu da canlı canlı yaşadım. En can alıcı din düşmanlığınız ise yıllarca okullarda ve devlet dairelerindeki başörtüsü yasağını sürdürmenizdir. Daha önce şapka giymediği için idam ettiğiniz Erzurumlu Şalcı Bacı ile Erzincan’da cezaevinde tutukluyken bir pundunu bulup kaçarak köyüne gelmiş olan ve geldikten sonra hastalanıp ölen öldükten sonra da mezara gömülen kişinin ölümünden üç ay sonra idam kararı gelmişti. Bu idam kararını uygulamak için o köye jandarmayı gönderip gömülen cenazeyi tekrar mezardan çıkarıp idam ettikten sonra tekrar darağacından indirip gömdürdüğünüzü de biliyorum. Bu ve buna benzer ONBİNLERCE din düşmanlığınız var.

Şimdi ben size; Allahu Teâlâ’nın 610 yılında Cebrail vasıtasıyla Hira dağında Peygamberimize gönderdiği ilk ayetin ilk kelimesinin “İKRA=OKU” olduğunu söylesem siz büvelek görmüş behaim gibi kendinizi yerden yere vurarak kaçarsınız. Onun için ben size Türkiye cumhuriyetinin de altında imzası olan “Çocuk Haklarına dair sözleşmenin” 18. Maddesinde “…Çocuğun yetiştirilmesi ve geliştirilmesi sorumluluğu ilk önce ana–babaya ya da durum gerektiriyorsa yasal vasilere düşer. Bu kişiler her şeyden önce çocuğun yüksek yararını göz önünde tutarak hareket ederler.

Yok, bu yetmez derseniz o zaman size aynı şekilde Türkiye’nin de altına imza attığı ve20 Kasım 1989 tarihinde kabul ettiği “Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşmesi” Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından Madde 29/c bendinde ise” Çocuğun ana-babasına, kültürel kimliğine, dil ve değerlerine, çocuğun yaşadığı veya geldiği menşe ülkenin ulusal değerlerine ve kendisininkinden farklı uygarlıklara saygısının geliştirilmesi” gerektirdiği vurgulanmaktadır.

Hem ülkemizde adında söz etiğiniz “Diyanet okul öncesi eğitim birimleri kuruyor” demenizin sizin bu konuda ne kadar cahil olduğunuzu gösterir. Diyanet adı geçen okul öncesi eğitim birimlerini kendi kafasına göre kurmuyor. Mili Eğitim bakanlığına bağlı olarak kuruyor.

Hem ülkemizde yaşayan Gayri Müslim çocuklarına kilise ve Havralarda İncil ve Tevrat okutulmuyor mu? Siz Diyanetin Eğitim öncesi birimleri kurmasını eleştirirken aynı şekilde onları da eleştirdiğinize şahit olmadım. Tabii ki okutuluyor. Okutulması lazım. Benim açımda hiçbir sakınca yoktur.

Hem Bale ve Dans öğrenecek çocuklar Kültür bakanlığının riyasetinde 3-6 yaşlarında başlamıyorlar mı? Onlarla ilgili bir açıklamanızı duymadım.

Hem sizin daha ilginç tarafı ise sizin 4-6 yaş aralığında okul öncesi eğitim kurumlarının açılmasına karşı çıkarken ortağınız HDP’nin dağa çıkardığı kız ve erkeklerin normal bir yatakta uyumalarının imkânsız olduğunu niye dile getirmiyorsunuz.

Hem siz doğu ve Güneydoğuda parti teşkilatı kurmak için sözde HDP’yi basamak olarak kullanacağınızı düşünürken DHP sizin sayenizde Metropollere yerleşti. Siz HDP ile kurduğunuz ittifakın yanlışlığını bugüne kadar hiç gündeme getirdiğinizi duymadım.

Bak Özgürcüğüm! Siz konuşmanızda “Bu kafayla, orada işte bilimin B'si, fiziğin F'si, matematiğin M'si de olmuyor üniversiteye gidince. Çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken bir ortaçağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyet'e ne bu millete faydası var; ne de Anayasa'ya uygunluğu var." Diyorsunuz ya bu cümleyi sarf edenken bile dünyadan ne kadar habersiz olarak yaşadığınızı ortaya koymuş oluyorsunuz.

Sizce amerikanın eski Başkanı Barack Obama Bilimin BİNİNCİ yılında İngiltere’de yaptığı konuşmasında Müslümanlara bilime katkılarından dolayı teşekkür etmişti. Gerçi Teşekkür etmese de olur.

Bak Özgürcüğüm! Siz Diyanetin 4-6 yaş Kur’an Kursları Ortaçağ aklı gerici bir yaklaşım” Diye açıkladınız ya. Üstat Necip Fazıl size ve sizin gibilere şöyle cevap vermiş; “Bİ BİZE GERİCİ DİYENLERE ANCAK DEH DEMEK İÇİN GERİDEDEYİZ” Demiştir. Biraz oku! Biraz da çevrende olup bitenlere dikkatli bak. Etrafına bakınca senin dedelerin Dünya düz ortası Kudüs” derken Müslümanlar çoktan dünyanın yuvarlak olduğunu ispatlamışlardır. Ayrıca İslam Uygarlığının Bilime Kazandırdığı 10 Keşif’in de şunlar olduğunu görürsün. “Haritacılık. İslam’ın, insanların coğrafi anlamda da bilimsel olarak çok önceden elle tutulur veriler elde etmesini sağladığını birçok kaynakta görebiliriz. ...Kâğıt. ...Toprak Sulamak İçin Helezonlu Pompa. ...Astronomi. ...Bilgisayar. ...0 (Sıfır Rakamı)....Optik. ... Havacılık. Yazıyı utamamak için bunların içinde sadece 0(Sıfır) rakamını bulan İslam aliminden bahsedeceğim. Gerisini sen bir zahmet araştırır bulur bir daha da Müslümanlara böyle hakaretler etmezsin. İnşallah

İşte Bilim dünyasında matematik, astronomi ve coğrafya alanındaki kalıcı eserleriyle tanınan, bilime sağladığı katkılarla Türk Dünyası'nı da temsil eden, özellikle cebir kitabıyla bilinen Harezmî 0 (sıfır) rakamını bularak çok önemli bir buluşa imza atmıştır.

Birde onun torunu Sayın Recep Tayyip Erdoğan dün Artvin ile Erzurum’u birbirine bağlayan PİRİNYALAR tünel açılışı sırasında yaptığı konuşmada özetle şunları söylemiştir; “ Tünel yıllık 18 milyon yakıt tasarrufu sağlarken 180 milyon ton daha az karbon gazı salacağına işaret etti. İşte bu “bilimin B'si, fiziğin F'si, matematiğin M'si de anlamaz” diye aşağılamaya çalıştığınız bir İmam-Hatipli.

BAK ÖZGÜRCÜĞÜM! SAKIN BİR DAHA BOYUNDSAN BÜYÜK AKLININ YETMEDİĞİ İŞLERE BURNUNU SOKMA.