Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

KALEMI KESKIN SESSIZ ÇOĞUNLUĞU SESI 1.1.2022 Cumartesi-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Aziz dostlar!

31 Aralık itibarıyla Hasan KARAKAYA kardeşimizin vefatının 6. Seneyi devriyesiydi. Kendisine ALLAH RAHMET ĞANİ ĞANİ RAHMET ETSİN. RABBİM Hasan Karakaya kardeşimizi umduklarına nail korktuklarından

emin eylesin. Cennette peygamberimiz ve çocuklarına komşu eylesin. Âmin.

Gerek o hayattayken gerekse bugün “Duayen” diye ortalıkta gezen amerika tasmalılar fikir ve azimle İslam, millet, vatan müdafaası konusunda onun eline bile su dökemezlerdi. Hayatımda en çok etkilendiğim kalemlerin başında Rahmetli Necip Fazıl Kısakürek, Rahmetli Sezai Karakoç ve rahmetli Hasan karakaya gelir.

Ama Rahmetli Hasan KARAKAYA’nın bir günde köşesine yazdığı yazının uzunluğunu ancak adı geçen duayenler bir haftada bile yazamazdı.

Rahmetli Hasan KARAKAYA hayatı boyunca makam mevki için eğilmedi. Eğilenleri de sevmedi. Onun işi gücü en zor zamanlarda bile hakkı ve hakikati zalimlerin yüzüne haykırmak oldu.

Rahmetli Hasan KARAKAYA mazlum, mağdur ve ezilmişlerin gür sesi oldu. Onun yazdığı günlük makaleleri diğer gazetecilerin yazdığı makaleler gibi üstünkörü okuyamazdık. O ne azim, o ne şevkti ki haftanın 6 günü yazıyordu. Yazdıkları öyle diğer sıradan gazeteciler gibi bir sütun üzere değildi. En az yazdığı makale yarım sahife gazete idi.

Rahmetli Hasan KARAKAYA yazdığı makaleleri günün yanlış ve çarpık gelişmelerine cevap niteliğindeydi.

Ben ve benim gibi düşünen on binlerce kişi Rahmetli Hasan KARAKAYA’NIN makalesini okuduğu zaman o makalede kendini görürdü. Yazdıkları dostlarını sevindirdiği gibi düşmanlarını kahrediyordu. Şahsen benim Rahmetli Hasan KARAKAYA’nın en çok sevdiğim bir diğer yönü ise DİN-MİLLET-DEVLET-VATAN VE NAMUS DÜŞMANLARINA CEVAP VERİRKEN ÖYLE USTURUPLU BİR ŞEKİLDE KILIFINA UYDURARAK REZİL VE RÜSVAY EDERDİ. HATTA ÇOK KİBAR BİR ŞEKİLDE KÜFÜR KELİMELERİNİ KULLANMADAN ONLARA ÇOK GÜZEL KÜFÜR EDERDİ.

“Mevtü’l-âlim mevtü’l-âlem=Âlimin ölümü âlemin ölümüdür.” “Mevtü’l-âlim mevtü’l-âlem=Âlimin ölümü âlemin ölümü”demek yerine “Hayatü’l-âlim hayatü’l-âlem=Âlimin hayatı, âlemin hayatıdır” denilseydi bence daha iyi olurdu.

Rahmetli Hasan KARAKAYA rahmeti rahmana kavuşalı 6 yılına girdik. Bugüne kadar onun gibi kalemi keskin birisi geldi mi? Belki gelmiştir ama ben bilmiyorum. Birileri hem nalına hem de mıhına vurarak Rahmetli Hasan KARAKAYA’nın bıraktığı makama oturmaya çalışıyor. Ama çok küçük kalıyor.

Gerçi bizim heykelle büstle pek işimiz olmaz ama Rahmetli Hasan KARAKAYA gibi bir değer –HAFAZANLLAH=ALLAH MUHAFAZA ETSİN- Sol cenahta olsaydı eminim ki her şehre onun bir heykelini diğerlerdi.

Yazıma son verirken bir daha Rahmetli Hasan KARAKAYA’ YA rahmet diliyor. Ümmetin başı sağ olsun diyorum.SELAM VE DUA İLE.