Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

GÖZÜN AYDIN TÜRKİYE 23.12.2021 Perşembe-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

HAMDENLİLLAH ŞÜKREMLİLLAH ZİKRENLİLLAH Mıgırdıç’ın torunları, Dönme ve Devşirme denilen Jön Türkler, Yemişin oğlu Yalandar Kemal sabık genel başkanın “Temnun” döktüğü yerin üstüne oturdu. Kendisini

oraya getirenlere şimdi diyet ödemek için Selanik dönmeleriyle kendini Kürt olarak tanıtan kripto Yahudiler, Kağnının gölgesinde yürüyerek kendini kağnı sanan çarşaf satıcıları ile Fetö silahlı terör örgütü, PKK, YPG, PYD, DEAŞ DHKP-C ile bilumum Olips’in torunları er meydanında bizimle savaşarak bizi yenemeyeceğini anladıkları için son olarak döviz, faiz ve enflasyonu şişirerek kancıkça bir harekete tevessül ettiler.

Doğu ve güneydoğuda yaşayan Kürtler halis muhlis kumaşı yerli olan vatan evlatlarımızdır. Onların içinde bugüne kadar hiçbir vatan haini çıkmamıştır. Kürtlüğü savunup Kürt devleti kurmaya çalışanlar bugün kendilerini Kürt olarak tanıtan aneze Yahudi kabileleri var. Bunlar Kripto Yahudi’dirler.

Eğer Kürtler dediğim gibi halis muhlis Müslüman olmasalardı Hendek savaşları sırasında Kuzey Irak’a giderlerdi. Onlar Doğu ve Güneydoğuda PKK terör örgütünün kazdığı hendekleri gece geçerek içeriye doğru geldiler.

Bir taraftan bilumum vatan hainleri safta toplanmıştı. Karşılarında ise yerli kumaştan mamul AK Parti, MHP ve BBP’ inden oluşan Hira’nın çocukları vardı. Bu Olips’in çocukları gerek cumhuriyetten önce gerekse Cumhuriyetten sonra Hira’nın çocukları ne zaman Hira’ya yolculuk yapmaya kalktılarsa durdurmak için Ya darbe, Ya muhtıra, ya E-Muhtıra, Ya Postmodern darbe ya da 15 Temmuz 2016 Cuma günü giriştikleri işgal hareketleriyle durdurmak istediler. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan önceki 6 sefer kestikleri bu yolda başarı elde ettiler. Ama şimdi karşılarında eğilmeden dik duran bir reisimiz var.

Gerek yukarıda saydığım muhalefet ve yandaşları olsun gerekse dışarıda onları destekleyen Türkiye düşmanlarının gayesi milletimize rahat bir hayat yaşmak gibi bir dertleri yok.  Onların tek derdi 2002 öncesi olduğu gibi bu ülkenin hazinesine sömürü hortumlarını takıp hazineyi soyma girişimleridir.

Yani mesele ne demokrasi, ne cumhuriyet, ne de rejimin tehlikeye girmesidir. Mesele 2022 yılından itibaren Afrika ülkeleriyle yaptığımız ticaret anlaşmaları sayesinde ihracatımızın 75 milyar dolar artmasıdır. 2022 yılının ortasında % yüz yerli olarak imal edilecek olan TOGG’ UN ilk arabasını banttan indireceğiz inşallah. Karadeniz’de bulduğumuz 540 milyar metreküp doğalgazı hizmete alacağız inşallah. Her sene Doğalgaz ithalatı için ödediğimiz 13 milyar dolar hazinemizde kalacak.

75 milyar ihracattan, 50 Milyar dolar Petrolden 500 milyon dolar yerli aşıdan 13 milyar dolar Doğalgaz’dan 5 milyar dolar yerli arabadan olmak üzere toplamda 143 milyar beş yüz milyon dolar hazinemizde kalacak. Bu da çarpan etkisi yapacak. Yani MB 128 milyar dolar varken devletimiz asgari ücretliye % 50 zam yapıyorsa MB 271 milyar beş yüz milyon dolar olduğunda herhalde yine çalışanların ücretlerine % 50 zam yapacak değil.

Hakikaten “NE OLCAK BU ÜLKENİN HALİ? BİTTİK TÜKENDİK. DOLARIN KAÇ TÜRK LİRASINA ÇIKACIĞINI BİLEN YOK. ENFLASYON % 35 OLARAK ÇIKARSA ŞAŞMAYIN. Asgari ücretliye yapılan % 50’lik zam üç aya kalmaz eriyip gider. Merak ediyorum. Bu iktidarın ülkeye daha fazla zarar vermeden acilen erken seçim kararı alıp sandığı milletin önüne koyması gerekir.

Bakalım bu sefer Recep Tayyip Erdoğan şapkada ne çıkaracak” diyerek dalga geçip ekonomist olduğunu söyleyenlere ne oldu? YAHUT ONLAR niye ekranlarda göremiyoruz. Bakıyorum da sayın recep Tayyip Erdoğan 20 Aralık 2021 Pazartesi günü kabine toplantısından sonra ekranların karşısına çıkıp TL’yi güçlendirme planını açıklayınca hem yukarıda saydıklarım hem dolar, hem EURO hem de altın aşağı doğru tepetaklak düştü. 19 Aralık 2021 Pazar gününe KADAR KABUL edilmiş ekonomik değerlere dönülmesini İSTEYENLER SAYIN Erdoğan programı açıklayınca birde baktık ki adamlar lağım fareleri gibi kanalizasyona gizlenmişler. Bugün üç gün oldu hiç birisinden ses yok. Adamalar dut yemiş bülbül gibi susuyorlar. Susmakla kalmayıp Fetö terör örgütünün çakalları bugün yaptıkları açıklamada böyle giderse Tayyip 2023 yılında yapılacak başkanlık seçimini kazanır” dediler.

Lağım fareleri zaten Tayyip kaybetmedi ki KAZANSIN. SAYIN Tayyip Erdoğan’ın şapkasında bir tavşan değil beştepe’nin odalarında tavşan çiftliği var. Hem bu sefer şapkada tavşan değil adeta fil çıkardı. Filin suyu HOTUMUYLA İÇTİĞİ gibi siz ve sizin gibi ekonomist geçinenlerin hepsini ters köşe yaptı.

TL’yi güçlendirme programını açıklarken bize güvenin biz buradayız deyip daha kürsüden inmeden aziz ve necip milletimiz telefon ve bilgisayar tuşlarına DOKUNARAK İLK ETAPTA 1,5 MİLYAR DOLARI BOZDURDU(DEVAMI VAR)