Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

SAYIN ÜMİT ÖZDAĞ DAHA FAZLA KÜÇÜLMEYİN 5.12.2021 Pazar-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Pazar günü televizyonlarda kimler var? Hangi konular konuşuluyor diye kanalları ararken kanalın birinde Ümit Özdağ'ın bir kanala konuşmacı olarak katıldığını gördüm Gündem hakkında Ne diyecek diye biraz

izledim.  Sunucu kendisine;-Suriyeli sığınmacılar konusunda  partinizin görüşü nedir? Diye sordu. Sayın Ümit Özdağ;

-İktidara geldiklerinde Suriyelileri memleketlerine göndereceğiz. Çünkü artık onların misafirliği oldukça uzun sürdü. Mesela komşunuzun evi depremde zarar görse o da gelip sizin eve yerleşip kalsa arada biraz zaman geçtikten sonra sizin canınız sıkılır ve bir an önce evlerinin tamir edilerek tekrar evine dönmesini istemezsiniz? Tabi ki istersiniz." Diye cevap verdi.

Böyle abuk sabuk bir cevabı Ümit Özdağ'da duyana kadar onu bayağı bir kartal zannederdim. Bu cevabı duyduktan sonra onun değeri yanında bir karga kadar kaldı.
Hâlbuki bildiğim kadarıyla Ümit Özdağ da göçmendir. Öyle göçmen ki memleketimize gelmesinin üzerinde Suriyeli göçmenler gibi öyle 8-10 sene değil  epey bir zaman geçmiş. Ümit Özdağ'ın felsefesine göre çoktan dönüp memleketine gitmesi gerekirdi. Dedikten sonra benim açımda maksat hasıl olduğu için programı kapattım.

Ümit Özdağ'ın düz mantığına göre şuanda üçüncü neslin yaşadığı Avrupa'daki Türklerin hemen geri gelmesi gerekir. Aynı şekilde 1927 yılında Selanik'te sessiz sedasız 800 bin Ermeni ile 200 bin Yahudi getirilerek Türk isimleri verdiği yetmiyormuş gibi Ege bölgesinde en güzel araziler de kendilerine tahsis edildi.

Artık O Ermeni ve Yahudilerin üçüncü nesilleri yaşıyor.94 sene gibi uzun bir zaman kalmışlar. Ümit Özdağ'ın düz mantığına göre onları da göndermemiz gerekmez mi?
Aynı şekilde Bulgaristan'ın diktatörü Nikolay Çavuşesku orada yaşayan yerli Türklere zulmedip göçe zorladığında  40 bin aile gelip ülkemize yerleştirildi.Özel otomobili olanlara İstanbul-İzmir- Ankara gibi şehirlerde bedava  taksi plakası verildi.Üstüne üstlük her köye bir aile yerleştirildi.Şimdi bunların misafirliği de epey uzamadı mı Bay Ümit Özdağ!!!
Sizinde babanız 1933 yılında Türkiye’ye gelmiş aslen Dağıstan Kumuk-Kıpçak kökenli Türksünüz. Sizde epeyce burada kalmışsınız. Buraya geleli bugün itibarıyla 88 sene olmuş.Önce kendin daha sonra Selanik'te getirtilenleri, daha sonra Bulgaristan'dan gelen 40 bin aileyi daha sonra da Suriyeli göçmenleri gönder.

Hani her fırsatta ülkelerine göndermek isteğinizi Suriyeli ve Afganistanlılar kurtuluş savaşında bize hem para göndermişler. Hem de gelip cephede bizimle savaşmışlar. Şimdi bunları zor zamanlarında memleketlerine göndermek isteyen sizin temsil etiğiniz zihniyet niye onların gönderdiği parayı aldı? Niye oralarda gelip cepheden bizimle savaşmalarına izin verdiniz?  

Bu da yetmezmiş gibi onların gönderdiği paralardan arta kalanlarla şimdi Türkiye’nin EN BÜYÜK ÖZEL BANKASI OLAN İŞ BANKASI KURULMUŞ. İşin daha vahim tarafı siz ve sizin gibi her fırsatta demokrasi havarisi kesilenler şöyle etrafına baksınlar CHP dışında dünyanın başka memleketlerinde özel bankası olan başka parti var mı? İncelesinler. Hem de öyle az boz bir para değil. İş Bankasının sermayesi 2021 itibarıyla 661,6 Milyar lira. Bunun % 28,9 ‘i CHP genel merkezine aittir. 191.029 Milyar lira ediyor.

Eğer gerçekten bahsettiğiniz gibi demokratsanız göçmenleri göndermek yerine bankanın karlarında her sene 5 milyar lira yardım edin. Adamlarda adam gibi yaşasınlar. Neticede bu paralardan adamların hakkı var.

Hani 1946 yılında Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliğinin zulmünden kaçarak Türkiye'ye sığınan 146 Azeri Türk'ü  CHP 1946 yılında tekrar gönderdiği zaman Sovyet Rusya'nın askerleri sınırın karşı tarafından onların hepsini kurşuna dizerek öldürmüştü. Bunun üzerine “Çırpınırdı Karadeniz bakıp Türk'ün Bayrağına…" diye başlayan destan yazılmıştı.

Şimdi bak Ümitçiğim senin bildiklerin yanıldıklarına yetmiyor.  Bahsettiğin gibi Suriye diye bir ülke kaldı mı ki Suriyelileri göndereceğim diyorsun. Suriye'nin nüfusu 2011 İç Savaşı öncesi tahmini nüfusu, 21.124.000 Suriyelinin 1.3 milyon Iraklı mülteci ve 500.000'den fazla vatansız Filistinli dahil olmak üzere 22 ±.5 milyon daimi nüfustu. Savaş sırasında Suriyeli mültecilerin sayısı, ülke içinde yerinden edilmiş Suriyelilerin sayısı ve yaralı sayıları değişim içinde olduğundan, Suriye nüfusunun doğru bir şekilde sayılması zorlaşmaktadır.

22,5 milyondan oluşan Suriye'de 8 milyon insan mülteci durumuna düşmüş.7 milyon insan iç göç yaşamış.1 milyon insan öldürülmüş. Üç milyonu isyancıların elindeki topraklarda ve iki milyonu Kürt yönetimindeki Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi'nde yaşamaktadır.

İşin içinde sadece nüfusun % 12'ni oluşturan Beşşar Esed'in yanlıları kalmış. Bu da 2.700.000 kişiye tekabül ediyor. Yani orada da azınlıklar çoğunluğa hükmediyor.

Bak Ümitçiğim ayrıldığın partinin fikirlerini savunacaksan boşuna parti için masraf etme. Böyle giderse senin ağın (toprağın) boğ..u (pisliğini) silmeye yetmeyecek. Selam ve dua ile.