Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

KUKLA BAŞKA KUKLACI BAŞKAYDI 29.11.2021 Pazartesi-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Yüce ve aziz milletimizin hemen hemen bütün fertleri 28 Şubat 1997 yılında yaşanan büyük krizin müsebbibi olarak o zaman ki cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in19 Şubat 2001 Çarşamba tarihli

MGK toplantısında Başbakan Bülent Ecevit'e Türkiye Cumhuriyeti anayasa kitapçığını fırlatması sonu çıktığını sanar. İyi güzel de bu Milli güvenlik kurulu toplantıları basına kapalı gizli yapılan toplantılar değil miydi?

Diyelim ki toplantıda cumhurbaşkanı anayasa kitapçığını Başbakana fırlattı. Başbakan toplantı bitmeden hemen dışarı çıkıp titrek sesiyle acımaklı bir şekilde olayı dramatize edip söylemeseydi kim bilecekti ki kapalı kapılar arasında neler olduğunu?

O zaman MG kurulunun kimler eliyle nasıl yönetildiği daha önce Rahmetli Şehid Necmeddin Erbakan hoca’yı 3,5 saat sıkıştırıp terlettiklerini hepimiz şahidiz. O rahmetli Şehid Hoca MG kurulunun salonundan dışarı çıktığında o Şubatın soğuğunda nasıl buram buram terletildiğini gördük. Ama o hem beyefendi hem de aldığı devlet terbiyesi sonucunda MGK toplantısının nasıl geçtiği sorulunca; “-Komutanlarımızla çok güzel ve faydalı bir toplantı yaptık” diye cevap vermişti.

Adı geçen MGK’da anayasanın fırlatılması bir kukla oyunuydu. Bunu anlamak için kuklacıyı bilmek gerekiyordu. "Hanşara manşara şeytan sizi şaşıra" diyerek bir karambol ortamın oluşması gerekiyordu. İşte anayasa kitapçığı fırlatma işi bunun için yapılmışt planlı bir oyundu. İşte MGK anayasa kitapçığının başbakanın yüzüne fırlatılıp çıkarılan esas kuklacı bu işin  gerçekleşmesi için yapmıştır. Bu işi Bülent Ecevit’in eski Bakanı Masum Türker şöyle anlatmıştır:

“2001 krizi öyle söylendiği gibi Ecevit'e kitapçık fırlatılmasıyla olmadı. Sabah saatlerinde Halk Bankası, Merkez Bankası'ndan para istemiş ama alamamıştı.

Merkez Bankası'na "Parayı vermeyin' diye talimat verdi. IMF ikinci başkanı olan Stanley Fischer.

O gece faizler yüzde 7500'e fırladı.(Faiz yüzde yedi bin beş yüz) O gün kü parayla akşam saat 17.den önce BİR MİLYAR lira götüürp herhangi bir bankaya repo olarak yatırıp sabah saat 9.da parasını almaya gititğinde BİR MİLYAR İKİ YÜZ ON LİRA olarak alıyordu.  Yani adam 13 saatte 210 milyon lira kazanmış oluyordu. Bunun nedeni de İsrail ile Türkiye'nin yeni bir anlaşma yapmak istememesi..."

O dönemde IMF, vereceği 10 milyar doları İsrail'le anlaşma imzalanıncaya kadar da vermedi.

Merkez Bankası'na IMF emir verince bağımsız oluyor Cumhurbaşkanı Emir verince bağımlı oluyor. İsrail, batı dostları işte böyle yalancılar” Diye açıklamış.

Peki, Anayasa kitapçığı krizi, Anayasa fırlatma krizi ya da Kara Çarşamba, 19 Şubat 2001 Çarşamba tarihli Millî Güvenlik Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Başbakan Bülent Ecevit'e Türkiye Cumhuriyeti anayasa kitapçığını fırlatması ile başlayan siyasi kriz. Öyle kaldı mı? Tabii ki kalmadı.

Sayın Bülent ECEVİT (Karaoğlan) devri iktidarınızda yüzünüze yediğiniz anayasa kitapçığının arkasında faizlerin bir gecede % 7500 olduğunu nasıl unuturuz. Biz unutmaya çalışsak bile o kayıtlar Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankalarından kalacaktır. Yani biz silsek bile izi kalacaktır.

1999 ile 2002 yıları arasındaki devri iktidarınızda Türkiye Cumhuriyetinin Bankalarından 56 milyar doların kaybolduğunu nasıl unuturuz. Elbette unutmayacağız. Sizin ta 1970’lı yıllardan beri hatırı sayılır bir servet edinmenize rağmen hep halkçı Ecevit olarak tanınmanızı da unutmayacağız. Ben servetinizin büyüklüğünü biliyorum. Merak edenler Meclis başkanlığının arşivinde bakabilirler. Servetinizden bahsederek çenemi yormak istemiyorum.

Kuklacılar milletin gözünün önünde bir barmen ile aşüfte kadını ekrana çıkarıp oynatırken arkada hazine soyuldu. Ve bu soygunun milletimize maliyeti resmi rakamlara göre 382 milyar dolara mal oldu. Sonra ne mi oldu? Başörtüsünü yasaklayarak 382 milyar dolarımız gitti ama cumhuriyeti kurtardık.(!!!!)

Sayın Bülent ECEVİT (Karaoğlan) Devri iktidarınız adeta bir Af kanunlarıyla doludur.1974 yılında çıkardığınız af yetmiyormuş gibi birde şartlı tahliye diye 7 Ağustos 2002’ yürürlüğe soktuğunuz af yasasıyla 11530 KATİL, 7644 HIRSIZ,363 GASP SUÇLUSU,1117 TECAVÜZ, SARKINTILIK, ZİNA VE FUHŞA TEŞVİKTEN HÜKÜMLÜ serbest kaldı. Bizim bunları unutmamız mümkün değil. Biz unutsak bile 1117 tecavüze uğrayan kadınlarımız ve kızlarımız unutmayacaktır.

Sayın Bülent ECEVİT (Karaoğlan) Devri iktidarınızdaki görevli memurlarınızın başörtüsüyle okulun bahçesine girdiği için sekiz gün içerisinden görevine son verilen memurelerin düştükleri durum gözümüzün önüne geldikçe sizi unutmayacağız.

ÇOK MUHTEREM VE AZİZ MİLLETİM! Kitle iletişim araçları çok gelişti. Artık eskisi gibi kayıtlar yazboz tahtasına döndürelimiyor. Birazcık olsun etrafınızdan çevrilen oyunların kimler tarafından nasıl, niçin, neden ve niye oynandığının farkına varın. şimdilik kalın sağlıkla. selam ve dua ile.