Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

“AKLINIZDAKİ FİKİRLER DİLİK DİLİK BİZDE KALBİNİZDEKİNİ ARTIK BİLİK BİLİK” 7.2.2021 Pazar- Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Geçmiş zamanın birinde bir vilayetteki valinin tıraş olurken berber tarafından ustura bıçağıyla boğazı kesilmek suretiyle öldürme planı yapılmış. Tabii valinin bu planda haberi olmadığı için her zaman tıraş olduğu berbere giderken yolda iki tane türkücü valiyi karşılamış ve kendisine türkü söyleyip eğlendirmek istediklerini söylemişler. Vali de onları kırmamak için razı

olmuş. Türkücülerden birisi “BAHÇENİZDEKİ YAPRAKLAR DİLİK DİLİK BİZDE KALBİNİZDEKİNİ BİLİK BİLİK” Derken diğeri de TING TING” Diye saza dokunmuş. Vali Yolda berberin dükkânının önüne gidene kadar hep aynı nakarat hep aynı tıngırtı devam etmiş. Valinin hoşuna gitmiş. Onlara biraz bahşiş vererek göndermiş. Ben de bu tekerlemeyi bugüne uyarlayarak: “AKLINIZDAKİ FİKİRLER DİLİK DİLİK BİZDE KALBİNİZDEKİNİ ARTIK BİLİK BİLİK” Diye küçük bir değişiklik yaptım.

Bu söz valinin hoşuna gitmiş. Vali gidip tıraş olmak için koltuğa oturmuş. Berber önce saç tıraşı yapmış. Arkasında sakal tıraşına başlamış sakalı sabunladıktan sonra eline ustura bıçağını almış. Tam Valinin boğazını kesecekken Vali biraz önce türkücülerin söylediği nakaratı tekrar edince hemen berber valinin elini ayağını kapanıp öperek özür dilemiş. Tabi vali buna bir anlam verememiş. Vali berbere ne oldu, niçin böyle yapıyorsun? Diye sorunca berber; “-Efendim vallahi benim bir suçum yoktu. Şunlar benim kanıma girerek bana dediler ki vali bey senin dükkânında tıraş oluyor. Tıraşa geldiğinde sen ustura bıçağıyla valinin boğazını kes. Vali ölüpte biz vali olunca seni de yanımıza alacağız. Vallahi benim hiçbir suçum yok” demiş. Vali bey de zaten onlardan şüpheleniyormuş ama işin bu kadar ciddi dereceye geldiğini bilmiyormuş.

Sizler CHP’nin haktan, adaletten, hukuktan, eşitlikten demokrasiden insan haklarından bahsettiğine inanmayın. CHP zihniyetinin haktan adaletten hukuktan eşitlikten demokrasiden insan haklarından anladığı tek şey kendisinin bir şekilde iktidara gelip iktidarda kalması uğruna her şeyi yapmasıdır. Ve CHP’nin zihniyeti iktidarda kalmak için her türlü zulmü işkenceyi ve katli yapmasından bir sakınca görmemiştir.

Mevcut CHP zihniyeti uzun zaman millet tarafından iktidar verilmeyince bugünlerde eski zulüm ve işkencelere benzer iş ve demeçler verdiğini görüyoruz.

CHP kanadından gelen skandal, yalan, iftira ve hakaret gibi gelen açıklamalar bitmek bilmiyor. Bize Skandal gibi bu sözler CHP’nin esas fikri ve düşüncesidir. İşte bu düşünleri son olarak CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke oldu. Böke katıldığı bir TV programında mevcut iktidar zamanında Özel 5 şirketin yaptığı 240 milyar dolarlık yatırımın tamamına el koyacaklarını söyledi. Sunucu; “-İKTİDARA GELDİĞİNİZDE BU KADAR PARAYI NEREDEN BULUP ŞİRKET SAHİPLERİNE VERECEKSİNİZ? Diye sorduğunda Bayan Böke bu iktidar zamanında özel sektör ile yapılan anlaşmaları, CHP iktidarının tanımayacaklarını küstahlıkta sınır tanımayarak, "Müzakere falan yok, bunlar artık kamunundur diyeceğiz ve kamuya devredip devam edeceğiz" dedi. Böke'nin sözleri, CHP'nin diktatör yönetim sevdasını açık etti. Bu fikir ve açıklamaların sahiplerini biz biliyoruz. Bunlar daha önce Sovyetler birliğinde yapılmış ve hala günümüzde Çin’de yapılıyor.

Ve biz artık geldiğimiz şu noktada sadece CHP’nin bu zihniyeti taşımadığını; CHP’nin yanında hareket eden İyi Parti, HDP ve SP’nin de aynı tansdasla hareket ettiğini görüyoruz. Ve biz arık şunları da biliyoruz:

25yaşından küçükler bilmez. Eskiden bu ülke çok gelişmişti.(!!!)

Hatta bazıları hatırlamaz. Demokratik bir ülke idi. Aylarca hükümet kurulamıyordu. Demirel gider, Ecevit gelirdi. Ecevit gider, Demirel gelirdi. Altı ayda bir hükümet değişirdi.

İki yılda bir seçim olurdu. On yılda bir askeri darbe olurdu.*Ne güzel günlerdi.*(!!!)

Hukuk bağımsızdı adalet vardı. Yüksek yargı üyeleri emekli olunca CHP'ye üye olurdu. İş bankasında mütevelli heyeti üyesi olurlardı. *Ne güzel günlerdi..*(!!!)

Üniversiteler bağımsızdı, özgürdü. Rektörler CHP üyesi idiler. Üniversitelere başörtülü kızlar alınmıyordu.Okuldan atılıyordu.*Ne güzel günlerdi.*(!!!)

Ekonomi çok güzeldi. Çok zengindik. Halkta para çoktu, onun için yağ bulunmuyordu.Kuyrukta yağ alırdık. Pirinç ve çayı bile kuyrukta alırdık. Bir gecede % 7500 faiz alırdık. Kur bir anda devalüe edilirdi.*Ne güzel günlerdi.*(!!!) BU ÖRNEKLERDEN SONRA  MUHALEFETİN PARLAMENTER SİSTEME DÖNÜŞÜ NİYE İSTEDİĞİ ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAŞILIYOR DEĞİL Mİ?

HATTA BİZ ARTIK ŞUNLARI DA BİLİYORUZ:

ABDULAZİZ PADİŞAHA NE YAPTIĞINIZI BİLİYORUZ.

Abdülhamid Han Hazretlerine ne yaptığınızı biliyoruz.

Sultan vahdettin Padişaha ne yaptığınızı biliyoruz.

Rahmetli Şehid başbakan adnan Menderes ve arkadaşlarına ne yaptığınızı biliyoruz.

Rahmetli Şehid turgut Özal’ı nasıl zehirlettidiğinizi de biliyoruz.

Rahmetli Şehid Necmettin Erbakan’a ne yaptığınızı biliyoruz.

Rahmetli Şehid Muhsin Yazıcıoğlu’na ne yaptığınızı biliyoruz.

LOZAN ANLAŞMASINDA YUNANİSTAN’A ADALARI VERİP SAVAŞ TAZMİNATINI BAĞIŞLADIĞINIZI DA BİLİYORUZ.

KERKÜT, MUSUL VE BATUM’U ADETA BEDAVA VERDİĞİNİZİ DE BİLİYORUZ. hANİ HER FIRSATTA ATATÜRKÇÜYÜZ” DİYE ÖVÜNÜP DURDUĞUNUZ CUMHURİYETİN 2. ADAMI MUSTAFA İSMET İNÖNÜ SİZE: “KERKÜK VE MUSUL’U TEKRAR ALIN” DİYE VASİYET ETMİŞ YA. BUNCA SENE GEÇTİ ADAMIN VASİYETİNİ NİYE YERİNE GETİRMEDİNİZ? (!!!)

Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli’ye ne yapmak istediğinizi de biliyoruz. Onun için biz allah rızası için ölümüne sayın ERDOĞAN’IN VE Sayın Bahçeli’nin yanındayızyanındayız.

İŞTE BÜTÜN BUNLARDAN SONRA BİZ; “AKLINIZDAKİ FİKİRLER DİLİK DİLİK BİZDE KALBİNİZDEKİNİ ARTIK BİLİK BİLİK” DİYORUZ. ALLAH SİZİN ŞERRİNİZDEN VE İKTİDARINIZDAN BU MİLLETİ MUHAFAZA BUYURSUN.SELAM VE DUA İLE.