Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

AMERİKA SEÇİMLERİNDE KİMİN KAZANACAĞI UMURUMDA DEĞİL 5.11.2020 Perşembe-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Bizdeki bütün televizyoncular, gazeteciler, radyocular ve sosyal medya 2 Kasım 2020 Pazartesinden itibaren amerikadaki başkanlık seçimlerini birinci sıraya aldı. Hatta birçok televizyon amerikadaki başkanlık seçimlerini takip etmek için özel ekip bile kurdu. Bana soracak olursanız amerikada 3 Kasım 2020 Salı günü yapılan başkanlık seçiminde kimin kazanacağı umurumda

değil. Çünkü adları ve partileri ayrı olsa bile zihniyetleri aynıdır. Yani iki başlı ejderha yılanı gibidirler. Bu seçimi ha Donald Tramp kazanmış ha Jeo Biden kazanmış hiç önemli değil. Çünkü ikiside kurdukları sömürü düzenin devamından yana olacaklar.

3 Kasım 2020 Salı günü amerika vatandaşları 59. Başkanı seçmek için sandığa gidip oy kullandı. Benim bildiği 35. Başkan John F. Kennedy hariç diğerlerinin hepsi birbirinin aynı politikalar izliyordular. O da zaten kimin ayağına bastıysa ancak 2 sene başkanlık yaptı. İki sene sonra bir suikast sonucu öldürüldü.

Ben şimdi size yeni şifreleri çözmeye çalışacağım. Siz bu yazımı okumadan önce bol mısır patlatıp hazırlayın. Diğer çerezlerinizi de getirip masanın üstüne koyun geriye yaslanarak bu makaleyi okumaya çalışın.

Amerika birleşik devletlerinde seçim zamanı seçimi kim kazanır? Donald Tramp “ben kazandım” diyor. Ama bakıyoruz ki 214 delegesi var. Joe Biden’nin 264 delegesi var. Amerikada başkanlığı kazanmak için en az 270 delegeyi kazanmanız gerekiyor. Donald Tramp neye dayanarak “ben seçimi kazandım” diyor. Seçimle ilgili bir karmaşa var. Onun için amerikada kimin kazanacağı benim için önemli değil.

Çünkü amerika seçimini kim kazanırsa kazansın amerika dağılma sürecine girdi. Hani meşhur bir Arap atasözünde: “birşey gittiyse arkasında düşme" denmiştir.

Amerika rüyası bitti mi? Amerika rüyası diye bir şey yoktu. Bu bir algı operasyonunyla yapılan bir pazarlamaydı. Hani biz çocukken bizi öcüyle böcüyle korkuttukları gibi kesel faizciler de aynı dünya devletlerini böyle korkutarak bugüne geldiler. Amerika rüyasını kaç amerikalı yaşamış kaçı yaşamamış yakında sokaklarda göreceksiniz.

Şimdi gelelim bu konuya bugün amerikan seçimleri bittikten sonra 2 günden beri binlerce medyacı sabahtan beri televizyonlarda Donald Tramp mı, Joe Biden’mi” kzandı diye kendini yoruyor. 8 sene önce de amerika seçimleriyle ilgili birçok yorum yapılmıştı. Ama bugünkü dünya o günkü dünya değil. Bugün amerikadan kimin seçilmesi önemli değil fark etmez. Neden etmez biliyor musunuz? Çünkü amerika artık kendi derdiyle uğraşmaktan kimsenin derdiyle uğraşacak durumda değil. Bizimle de uğraşamayacak, korkmayın. Hani bizde gölgesinden korkan bir guurp var ya. İşte onların ikide bir “AMERİKA VAR! AMERİKA VAR” Diye bizi korkutmalarına aldırmayın. Bunların hepsi palavradır.

Amerika seçimlerindeki başkan adayları eyaletlerden ne kadar oy aldıklarına bakıyorlar değil mi? Bizdeki komplocuların anlattığı palavralara inanmayın. Amerikanın üç eyaletindeki oyların % 92’si Joe Biden’e gitmiş. Bu üç eyalet bağımsızdır. Bize söylemediklerine bakmayın bu üç eyaletin kendi bayrakları vardır. İlgileneler Youtube’de açıp bu eyaletlere bakabilirler. Eğer küresel sermayenin nasıl döndüğünü ve arkasında kimlerin olduğunu merak ediyorsanız görüyorsunuz ki bu üç eyalette küreselcilerin % 92’si Joe Biden’in arkasında olduğunu görüyoruz.

Joe Biden ile Donld Tramp arasında hiçbir fark yoktur. Çünkü ikisi de kereselcilerin adamıdır. Tramp’ı Biden’den iyi görenler eski amerika statokocularıdır. Şimdi artık dinamikler eğişti Çok farklı hale geldi. Yenidünya düzeninda artık amerika Türkiye’yi karşısına alamaz. Bu cümlenin altını kalın çizgilerle çiziyorum. Allah nasip ederde 2021 yılına geldiğimizde buna inamayanlar şimdi ; “AAAAA” ne biçim yazıyorsunuz? Diye soruyorlar. Evet amerika artık Türkiye’yi karşısına alamaz. Çünkü bu durum stratejik olarak böyledir. Stratejik olarak mümkün değil. Bizim için önemli olan şuan sıcak bir Sonbahar geçirdiğimizi ve kaynayan bir kış’ın bizi beklediğini herkes bilsin.

Son günlerde eğer gündemi izliyorsanız olacak olayların tadını ve kokusunu almışsınızdır diye düşünüyorum.

Sokak kelimesi küreselcilerin şifresidir. Son günlerde bakıyoruz ki Paris, Viyana Minsk sokalarında protestolar yapılıyor. Sokak küreselcilerin şifresidir. Nerede “SOKAK KELİMESİNİ” duyuyorsanız bilinki küreselciler orada bir eylem planlamış ve yürürlüğe koymak istemişlerdir. İşte uzağa gitmeye gerek yok. 2013 27 Mayısta ülkemizdeki sokak eylemleri, Mısır’daki Sokak eylemeleri 15 Temmuz 2016 Cuma günü ülkemizi işgale kalkmaları bunun açık seçik belgeleri değil mi? Şimdi kim olursa olsun herkesi burada uyarıyorum. Sokak kelimesini ağzına alıyorsa bilinki o küreselcilerin hizmetindedir. Çünkü isnanları sokağa çağıracaklar sokaklara dökecekler. Onun için milletimin bu konularda çok dikkatli olmasını ve bunları bilmesini istiyorum. Kimlerin bunun arkasında olduğunu; çünkü sokak bir şifredir. Önümüzdeki günleri ok iyi izleyin amerikada neler olacağını göreceksiniz.

Bu seçimlerden sonra herkes Amerika ile hesaplaşmaya başlayacak. Başta amerikan halkı olmak üzere Türkiye, Çin, Rusya ve avrupa ülkelerinin hepsi amerika sömürüsüne karşı bayrak açacaktır. Adı geçen devletlerin hepsi işe ticari adımlar atarak işe başlayacak ve amerikaya tokatı vuracak. İş isyanlar,eylemler derken amerika karışacak. “Öküz düşünce bıçak çeken çok olur.” Hesabına dönecek.

Sadece amerikanın dağılmasıyla iş orada bitmeyecek. Bazı insanların meselelere sığ baktığına bakmayın. Bakın başkanlık seçiminden sonra hemen olaylar başlamayabilir. O zamanda meydana çıkıp; “Hani dediğiniz olaylar olmadı” diye homurdanmayın. Kusura bakmayın da sizin anneniz hamile kalır kalmaz hemen sizi doğurmadı. Biraz sabredin. Etrafımızda olup biten olaylara bakınca bunları zaten anlarsınız.

Amerika’da esas olayları Brezilya sambası fitili ateşkeyecek. Brezilya sambası Amerika'da Küreselciler Amerika'ya baybay çektiğini artık görün. Birleşik devletlerin ayrılık sesleri iç isyanlar amerikanın yıkılışını hızlandıracak inşaallah. Brezilya sambası iç isyanları ateşleyecek amerika için için yanacak. Önümüzdeki günlerde olacak olayları iyi izleyin. Amerika’daki seçimi kim kazanırsa kazansın bize karşı  düşmanlıkları değişmez. Amerika küreselcilerinde kim kazanırsa kazansın sömürü için doları boyunduruk olarak kullanmaktan dünya artık bıktı. HEP BERABER AMERİKANIN “KÜN FEYEKÜN” EMRİYLE YIKILIP GİTTİĞİNİ GÖRMEK UMUDUYLA HEPİNİZİ ALLAH’A EMANET EDİYORUM.

أَلَيْسَ الصُّبْحُ بِقَرِيبٍ"Eleyse-subhü bi-karib" SABAH YAKIN DEĞİL Mİ?” (hud, 81)SELAM VE DUA İLE.