Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

CHP’NİN BATUM VE BİLEBEDEL SATTIĞI VATAN TOPRAKLARIMIZ 2.11.2020 P.tesi-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Türkiye hukuk devleti olsaydı; ihtilal yapanlar, muhtıra verenler, Postmodern darbe yapanlar e-muhtıra verenler, hukuku eğip bükerek kendi menfaatlerine göre olmayan hüküm ihdas edenler; ihtilal için andız çalışması yapanlar alkışlanmaz. Onlar hemen derdest edilip hapse atılır. Ve en ağır cezai müeyyide uygulanırdı ki bir daha kimse böyle bir hukuksuzluğa yeltenmeye

kalkmasın. 2002 yılından bugüne kadar sayısı bellisiz mafya ve çete yakalandı. Bu mafya ve çetelerin yakalanması için yapılan operasyonlara isim veriliyordu. O kadar çok çete ve mafya yakalandı ki artık sözlükte onlara verilecek isim kalmamış olacak k,geçenlerde emniyette yapılan bir açıklamada bundan sonra yapılacak operasyonlara isim verilmeyeceği bildirildi. Eğer CHP her fırsatta adalet ve özgürlükten bahsediyorsa peki bunlar ne?

Sırf cumhuriyetin ilanından sonra sözde inkılâpları savunacağım diye çoğunu mahkeme etmeden idam ettiği 500 bin kişinin hesabını CHP nasıl izah edecek?

Şimdi size CHP’nin nasıl bedavadan toprak verdiği ile ilgili devlet arşivindeki belgelere göre verdiği diğer toprakları açıklayacağım. İşte CHP’nin zafer diye bize lanse ettiği Lozan anlaşması ve sonrası BİLABEDEL (BEDELSİZ) verdiği topraklardan bazıları şunlardır:

Lozan anlaşması öncesi adalar bize verildi. İsmet Önünü bizim deniz kuvvetlerimiz olmadığı için biz adaları koruyamayız. Adaları korumak bize pahalıya mal olur diye adaları gönüllü olarak Yunanistan’a bırakmıştır. Aynı şekilde Antalya’nın karşısındaki Mais adaları unutulduğu için kaybetmişizdir.

CHP sadece Diyarbakır’da 3000 bin Sahabe kabrini yıkarak yok etmiştir. Bu itirafı zamanın CHP milletvekili Fahrettin Altay söylemiştir.

Rusya’da rejim değişip Sovyetler Birliğine dönüşünce Rusya Türkiye’de işgal ettiği toprakları bırakıp geri çekilmişti. O yıllarda yapılan bir anlaşma ile Batum, Kars ve Ardahan bize bırakılmıştı. Rusya’nın dağılmasıyla zor durama düşen Sovyetler Birliği Kars ve Ardahan’la beraber Batum’u da bize vereceğini söylemişlerdir. Bu anlaşma sırasında görevli heyet içindeki Yusuf Ziya Terkeşli olayın devamını şöyle anlatmıştır; Bizim heyettekiler diyor ki: “Biz sizden toprak istemiyoruz. Bize para lazım. Siz bize 100 milyon Rus Rublesi verin. Biz Batum’u size verelim” Diyorlar. Rus delegasyonu diyor ki; “Biz yeni savaştan çıktık. Biz size 100 milyon Ruble’yi peşin veremeyiz. Biz şimdi size 11 milyon Ruble verelim diğerlerini size taksitle veririz” Diyorlar. Bizimkiler kabul ediyor.

Şimdiki eski tüfek solcularla CHP’liler Kurtuluş savaşı sırasında Rusya’nın bize yardım ettiğini söyleyip dururlar. Hâlbuki Rusya’nın bize yardım ettiği falan yoktu. Rusya parayla sattığımız Batum’un taksitini bize ödemiştir. Bu olayı Rıza Nur da hatıratından anlatmıştır. Merak eden olursa TSK arşivi, TBMM arşivi ve Rıza Nur’un hatıratından okuyabilir.

Aynı şekilde İsmet İnönü’nün Batı Trakya’yı Yunanlılardan alıp Bulgaristan’a verdiğini de söylemiştir. Ege denizinde bize verilen dört adadan Limni adasının anlaşmaya yazmadığımız için Yunanlılara bırakmışız. Lozan barış (!!!) anlaşmasında unutulan yerlerle ilgili olarak anlaşmanın sonuna “ Anlaşma imzalandıktan sonra Türkiye anlaşmada yer almayan veya unutulan toprak parçalarıyla ilgili olarak herhangi bir talepte bulunmayacağını” da eklenip imzalanmıştır. Limni adasının anlaşma metninde unutularak yazılmaması üzerine anlaşama imzalandıktan sonra ingiliz delegasyonu Lord Curzon bizimle dalga geçerek: “Biz Türkiye’ye dört ada bırakmıştık. Ama Türkiye’nin üç adaya ihtiyacı varmış” Demiştir.

Cumhuriyetin ilanından sonra Osmanlıya ait her ne varsa inkâr edip vaaz geçtiğimiz halde her nedense Osmanlının borçlarından vaaz geçememişiz. Ya da bizi vaaz geçirmemişler. Yani bu borç işi Nasrettin hocanın kazan hikâyesine dönmüş. Türkiye cumhuriyeti kurulmadan önce Sultan 2. Abdülhamid Han Hazretlerinin padişahlığı zamanında 5 milyon KM2 toprağımız varken Cumhuriyetin ilanından sonra elimizde 782 bin KM2 kalmış. Geriye 5 milyon KM2 toprağın 4.218.000 kalan KM2 buhar olup uçmuş. Ve bize yıllarca bu zafer diye anlatılmış bizde hiç düşünmeden taşınmadan bunları dinlemişiz.

ONUN İÇİN BEN CHP’NİN BUGÜNE KADAR BU MİLLETE YAPTIĞI ZULÜMDEN DOLAYI ALLAH’A HAVALE EDİYORUM. VE “YA RABBİ SEN “VALLAHU AZİZÜN ZÜNTİKAM” SAHİBİSİN. SEN BU MİLLETİN İNTİKAMINI BU CHP’DE AL. ÂMİN.