Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

UYANIK HIRSIZ EV SAHİBİNDEN BASKIN ÇIKARMIŞ 30.9.2020 Çarşamba-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Osmanlı devletinin yıkılışından sonra başsız kalan Müslümanlar küffar tarafından sıkıştırılarak pısırık hale getirildi. Yıllarca başsız kalan Müslümanlar kendi dertleriyle uğraştırılarak zümzükül edildi. Küffar Müslümanlara yaklaştığında Müslümanlar da yanaşırlarsa ısırgan otunun sürtünmesi sonucu vücutta kaşıntı yaptığı gibi Müslüman topraklarda kaybetmeye sebebiyet

verebilir.

Ermanistan ilk defa hiçbirşey yokken 1993 yılında Azerbaycan’a saldırdı. Azerbaycan’a ait karabağ topraklarının % 20’ni işgal etti. O zaman BMGK topandı ve ateşkes sağlanmasından sonra barış görüşmelerinin yapılmasını karara bağladı. Arada geçen 27 seneden beri Ermenistan Azerbaycan toprakalrı işgale dvam etti. Uluslar arası kuruluşlar her seferinde kıytırık bir şekilde Ermenistan’ın Azerbaycan’a ait toprakları terk etmesi kararı aldı ama Ermenistan uluslar arası hukuka aykırı olarak işgale devam etti. Derken 2020 yılının Temmuz ayına kadar böyle devam edegeldi. 12 Temmuz 2020 Pazar günü Azerbaycan’ın Tovuz şehrine saldırı düzenledi. Saldırıda hiç beklemediği bir dirençle karşılaşınca sessiz sedasız geri çekildi.

27 Eylül 2020 Pazar günü ermenistan yine durduk yerde Azerbaycan’a saldırdı. Bu sefer Ermenistan farkına varmadan çok serk kayaya çarptı. Hemen dünya komuoyunda taraftar toplamak için çağrı yaptı. Ama Azerbaycan 1993 yılında işgal ettiği toprakları terk etmeden barış olmayacağını bütün dünyaya ilan etti.

Şimdi sözde uluslar arası kamuoyunda başta amerika, Rusya ve ingiltere olmak üzere derhal ateşkesin sağlanarak barış görüşmelerine başlamasını söylediler. Bizdeki tasmalılarda olayın evveliyetini bilmiyormuş gibi aynen destekliyorlar. Beyler Azerbaycan kimseyle savaşmıyor. Savaş falan yok. Azerbaycan kendi topraklarında tatbikat yapıyor. Eğer orada ölen Ermeni varsa, gidin onlara sorun, “-Azerbaycan topraklarında ne işleri varmış? Diye sorsunlar.

Kendi topraklarında Kandil’de salye silen Ermenistan’a ne işin var demeyen bu tencere kalycıları Azertbaycan’daki kardeşlerimize “Ne işimiz var” diyorlar. Bunların Ermenilerle genetik yatkınlık değil yaltaklıktır.

Bir diğer geri zekâlı Twetter de “Daha kana ve düşmanlığa doymadınız mı? Bu milleti daha ne kadar birbiriyle kırdırmaya devam edeceksizi?” diyor. Bre ahmak ve adi şerefsiz Ermeniler tıpkı uyanık hırsız gibi dağda gelmiş bağdaki Azerbaycanlıları koymaya çalışıyor. Gerçi onlar için hayvan gibi yaşamak uğruna din, devlet, vatan, namus ve toprağın önemi yok.

Ermenilerin düştüğü acıklı hali horoz ile tilkini fıkrası çok güzel nlatıyor. İşte fıkra; Aslan horoz ile dost olmuş ve horoza demiş ki;

"Eğer başına herhangi bir iş gelirse, hemen ağaca çık ve ezan oku, Ben hemen gelirim. Bir gün horoz kendisine yaklaşan bir Tilki görmüş,

Hızla ağaca tırmanmış ve ezan okumaya başlamış. Ağacın altına kadar gelen Tilki Ezanın bitmesini beklemiş ve "Ezan okundu madem, İn aşağı, cemaatle namaz kılalım" demiş. Horoz; "Az bekle, İmam gelecek, birlikte kılarız" diye cevap vermiş.

O sırada Tilki bir de bakmış ki kendisine doğru bir Aslan koşarak geliyor. Oradan uzaklaşmak için kaçmaya başladığı esnada, Horoz Tilki'ye seslenmiş; "Beklesene, İmam geldi!" Tilki cevap vermiş; "Bu imam bizim mezhepten değil!"

Sen Ermeni olarak belli aralıklarla Azerbaycan topraklarına saldır. Karabağın % 20’ni işgal et çıkma. Bu yetmiyormuş gibi 27 sene sonra tekrar komşu topraklarını işgal et. Zorlukla karşılaşınca utanmadan sıkılmadan Türkiye Azerbaycan’a yardım ediyor” de. Türkiye yılalrdan beri Azerbaycan için “İKİ DEVLET TEK MİLLET” Diyor. Aynı cümleyi Azerbaycan’a kullanıyor.

Şimdi Ermeniler zoru görünce tabanı yağlayıp kaçmaya başladılar. Ben de Ermeniler için; “Kaçmayın korkaklar çevrildi yolunuz,/ Kur’an’dan dersini alanlar geldi,/ BÜTÜN BATIL YOLUN AZGIN SOLUN, KÖKÜNÜ KAZIYACAK PLANLAR GELDİ: KAÇMAYIN KORKAKLAR DAHA SİZE KARPUZ KECEYDİK” DİYORUM. AMA SİZ KAÇMAYA KALKARSANIZ KAÇAMAZSINIZ UÇAMAZSINIZ. ÇÜNKÜ İHA’LAR, TİHA’LAR VE SİHA’LAR SİZİ YAKALAR. ATALARIMIZ SİZİ FİZAN’A KADAR KOVALAMIŞTI. ŞİMDİ FİZAN’A DA KAÇAMAZSINIZ. ÇÜNKÜ FİZAN DA ARTIK ELİMİZDE. Azerbaycanlı kardeşlerimizi tebrik eder onları Allah’a emanet ediyorum. SELAM VE DUA İLE.