Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

BAK KILIÇDAROĞLU DÖKME SUYLA DEĞİRMEN DÖNMEZ 4.9.2020 Cuma-Pendik/İSTANBUL

PDFYazdıre-Posta

Gerek mesaide olsun gerek imalatta olsun gerekse politikada olsun devamlılık esastır. Devamlılığı olmayan işlerde insanların başarı elde etme şansıları yoktur. Ben Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugüne kadar 9 defa Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına seçimlerde yarışmak için çıkmış her defasında “Muharrem İnce’nin dediği gibi “Yenilmişte yenilmiş” Ama yıkılan pehlivanın güreşe duymadığı gibi Kemal Kılıçdaroğlu da Sayın Erdoğan’ın karşısına çıkıp her seferinde yenilmeye duymamış.

Şahsen ben Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimlerde yenilmesi benim hiç umurumda değil. Ben yıllarca CHP’nin iktidara gelmesi için çalışıp çabalayan samimi CHP’li seçmenlere acıyorum. Onların içinde bugüne kadar oy verdikleri partinin hiç mi hiç iktidara gelmesini görmemeleri dayanılacak bir acı değildir. Şahsen ben ve benim gibiler geçmişte oy verdiğimiz parti meclis çoğunluğunu elde etmesine rağmen hükümeti kurma görevinin verilmemesi oldukça beni üzerdi.

Şimdi geldiğimiz noktada Kemal Kılıçdaroğlu her seferinde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la yarışacağını söyleyip meydana çıkıyor. Sayın Erdoğan pehlivanlar gibi “ER MEYDANINA ÇIKIP PEŞREV YAPMAYA BAŞLAYINCA” Kılıçdaroğlu hemen sıklet değiştiriyor. Yani “IRMAK GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİYOR.” 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Erdoğan’ın karşısına çıkıp yenilmekten korktuğu için yerine dışarıdan ithal birisini sözde Millet ittifakının adayı olarak aday gösterdi. Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği İhsanettin Ekmeloğlu’nun adını yanlış söyledi. O zaman Almanya’da temaslarına başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ekmeleddin İhsanoğlu''nu öven Kılıçdaroğlu, çatı adayın adını ''Ekmeloğlu'' yaptı.

İsmini açıklamadan önce hepinizin bildiği birisi diye açıklama yapmıştı. Ama bu nasıl bir tanıdık ki kendi bile ismini bilememişti. O zaman büyük bir propaganda yapılmış ve sözde 17 partinin ortak adayı gösterilmişti. Ama her ne hikmetse bunca partinin ortak adayı ancak %38 oy alabilmişti.

Arkasındaki 2. Seçimde yine yenileceğini anlamış olacak ki gurup toplantısında “GEL BAKALIM MUHARREM DİYEREK” Muharrem İnce’yi çağırıp millet ittifakının adayı göstermişti. Nihayet gün geldi seçim oldu. Sonuçlar açıklandı. Millet ittifakının adayı Muharrem İnce %32 oy almış. Buna karşı “CUMHUR İTTİFAKININ” ADAYI Sayın Recep Tayyip Erdoğan %52 oy alarak 2. Defa Başkan seçilmişti.

Şimdi daha Başkanlık seçimlerine 3 sene kalmasına rağmen muhalefet yine şaşırarak çarşafa dolanmış. Her kafadan bir ses çıkıyor. CHP gurup başkanı Özgür Özel televizyonda katıldığı bir programda kendisine; “2023 yılındaki başkanlık seçimlerinde Abdullah Gül’ü Millet ittifakının aday olarak gösterecek misiniz?” Sorulması üzerine Özgür Özel; “Abdullah Gül’ün partimiz tarafından aday gösterilme imkânı yoktur” Diyerek reddetmişti.

Arkasında birkaç gün geçtikten sonra CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı bir konuşmada aynı soru sorulunca kendisi; “Siyasette 24 saat bile çok uzun bir saattir. Daha başkanlık seçimine çok var. Günü gelince arkadaşlarla istişare eder bir karar verip adayımızı açıklarız” demişti. Daha sonra yine Abdullah Gül’ün aday gösterilip gösterilmeyeceği sorulunca da;  

- Seçimler 2023'te. Seçimler bu tarihte olacaksa cumhurbaşkanı adayı kim olacak tartışmasına gerek var mı? Tartışmayı kişi bazına indirirseniz ilkelerden vazgeçmiş olursunuz. Sizin ilkeleriniz kabul edilecek mi edilmeyecek mi? Demokratik parlamenter sisteme dönüş yapmak istiyoruz, yasama yürütme arasında tutarlı bir denge olsun istiyoruz.

- Biz bunları bir kenara bırakıyoruz, cumhurbaşkanı adayı kim olacak? Bu tartışmayı absürt buluyoruz. Önce ilkeler üzerinde bir mutabakat sağlamalıyız. Gül ismi geçince neden korkuyorlar

-Hükümetin yönlendirmesiyle bu tartışmalar yapaydır. Türkiye gerçek gündemi olan ekonomiye dönmeli. Abdullah Gül'ün ismi geçince korkuyorlar, neden korkuyorsunuz? Bu tartışılacak bir şey değil. Seçim 4 ay sonra olsa oturup tartışalım.

-Hem Erdoğan hem Bahçeli seçimlerin zamanında yapılacağın söylüyorlar. O zaman bekleyeceğiz. Beklerken neleri nasıl yapacağımızı tartışmalıyız. Kişiler bazında tartışma doğru değildir. İttifakı yok sayıp aday belirlemeyiz."

ŞAHSEN BEN HEM KENDİ ADINA HEM DE SAYIN ERDOĞAN VE SAYIN BAHÇELİ ADINA ABDULLLAH GÜL İSMİNDE KORKAN “ONLAR GİBİ OLSUN” DİYORUM.BİR AÇAĞ DALIYLA BUDAĞIYLA YAPRAĞIYLA MEYVESİYLE AĞAÇTIR. DALI BUDAĞI YAPRAĞI VE MEYVESİ OLMAYAN AĞAÇ DEĞİL KÜTÜKTÜR.

BURADA BİR DEFA DAHA DİYORUM Kİ ABDULLAH GÜL’Ü ABDULLAH GÜL, BÜLENT ARINÇ’I BÜLENT ARINÇ, ALİ BA BACANI’I ALİ BABACAN, AHMET DAVUTOĞLU’NU AHMET DAVUTOĞLU YAPAN AK PARTİ VE LİDERİ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR. EŞEĞİN HOPLAMASI SARI ÖKÜZÜN BOYNUNA BAĞLIDIR.

YUKARIDA İSİMLERİNİ SAYDIĞIM KİŞİLERE KİŞİLİK KAZANDIRAN SAYIN ERDOĞAN’DIR. ONLAR NANKÖR OLDUKLARI İÇİN SANSARIN TUZAĞA KIÇINDA YAKALANDIĞI GİBİ YAKALANACAKLAR. ŞAHSEN BEN GEÇMİŞTE YUKARIDAKİLERE VERDİĞİM OYDAN DOLAYI HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. SELAM VE DUA İLE.