Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN SİYASETİN ALFA’DIR. 1.9.2020 Salı Pendik/İSTANBUL

PDFYazdıre-Posta

Sayın Recep Tayyip Erdoğan duruma göre pozisyon alan bir karaktere sahip bir liderdir. Liderlik öyle sadece okumakla yazmakla olmuyor. Kimse doğuştan da lider olarak doğmuyor. Bu; lider olacak kimsenin okumasına yazmasına gerek yoktur anlamına gelmez. Liderlik biraz da karakterle ilgilidir. Sapı silik, kaytarak, yanar-döner insanların lider olma

şansı pek yoktur.

Liderlik hem dünya hem de ahiret ilimlerine sahip olması gerekiyor. Lider her şart ve durumda kararsız kalamaz. Çünkü en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir. Lider ekibiyle liderdir. Ekibi olmayan veya ekibi arkasında gitmeyen kimse en iyi lider olsa bile başarı gösteremez.

1965 yılından beri nice Başbakan, Cumhurbaşkanı, Parti lideri, bakan, milletvekili ve bürokrat gördüm. Bu zaman zarfında Rahmetli Şehid Turgut Özal ile Rahmetli Şehid Necmettin Erbakan’da liderlik vasfı vardı ama bunların kadrosu eksik olduğu için liderliğini pekiştiremediler.

Daha önceki zamanlarda Rahmetli Şehid Başbakan Adnan Menderes de lidermiş. Ama aynı şekilde kadrosu eksik olduğu için liderliğini pekiştirememiş. Mesela Rahmetli Şehid Adnan Menderes, Rahmetli Şehid Turgut Özal ile Rahmetli Şehid Necmettin Erbakan’ın iktidarlarında Sayın Hulusi Akar gibi bir Genelkurmay başkanı veya Milli Savunma bakanı, Sayın Hakan Fidan gibi bir MİT başkanı olsaydı bugün uğramak zorunda kaldığımız birçok meseleyi o zaman halletmiştik.

Mesela Rahmetli Şehid Turgut Özal zamanında Hulusi Akar gibi bir genel kurmay başkanı olsaydı şimdi KERKÜK, MUSUL VE SÜLEYMANİYE BİZİM OLURDU. Çünkü o zaman Rahmetli Özal’ın amerika ile ilişkileri iyi idi.1991 yılında 1. Körfez krizi zamanında amerika başkanı Rahmetli Özal’a “Kerkük, Musul ve Süleymaniye’ye gir al. Ben sana uluslararası arenada destek çıkacağım” Demiş. Rahmetli Özal da bu durumu o zaman ki Genelkurmay başkanı Orgeneral Necip Torumtay’a söylüyor. O da “Ben oralara girersem bataklıkta çıkamam” diyerek teklifi reddetmiş. Ya o zaman Sayın Hulusi Akar gibi birisi olsaydı daha davet edilmeden hazırlığını yapar emirle beraber oraya girip alırdı.

Aynı şekilde 1974 KIBRIS BARIŞ HAREKATI SIRASINDA Semih Sancar yerine Sayın Hulusi Akar olsaydı Kıbrıs’ın tamamına alır Türkiye’ye katardı. Bizim şimdi Kıbrıs diye bir meselemiz olmazdı.

SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I BAŞARILI KILAN SEBEPLERDEN BİRİSİ DE O BAŞARILI BÜROKRATLARI ATAYARAK MÜKEMMEL BİR KADRO OLUŞTURUYOR.

HİÇ UNUTMAM RAHMETLİ ÖZAL ZAMANINDA PKK terör örgütü Şırnak’a bağlı Ortabağ köyüne saldırıp katliam yapmıştı da güvenlik güçleri oraya ancak 47 saat sonra intikal etmişlerdi. Ya o gün şimdiki gibi Süleyman Soylu gibi Soylu bir bakan olsaydı PKK böyle bir katliam yapabilir miydi? Bence yapmak bir tarafa yapmayı bile düşünemezlerdi. Tıpkı 1 EYLÜL 2020 SALI GÜNÜ İSTANBUL’DA EYLEM hazırlığında olan SÖZDE DEAŞ’IN BÖLGE sorumlusu Mahmut Özden’i eylem hazırlığı yaparken yaka paça yakalandığı gibi yakalatır adli kurumlara teslim ettirirdi.

Onun için Sayın Recep Tayyip Erdoğan en başta iyi bir aile reisidir. İyi bir parti başkanıdır. İyi bir yöneticidir. İyi bir temsilcidir. Misyonunu çok güzel temsil ediyor. Uluslararası ilişkilerde çok yüksek bir tonla bizi temsil ediyor. Gerek İslam dünyası dediğimiz 56 ülkede olsun gerekse Amerika ve Avrupa’da olsun oradaki politikacılar seçim stratejilerini Sayın Erdoğan üzerinde yürütüyorlar. Hatta bizdeki tırıvırı solcuların süper güç dedikleri amerikanın mevcut başkanı bile geçenlerde kendi ülkesindeki bir televizyon söyleşisinde spiker kendisine; “Sayın Başkan siz kazanmasanız yerinize nasıl birisinin kazanmasını istersiniz? Sorusuna; “SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN GİBİ BİR LİDERİN KAZANMASINI İSTERİM” dedi. Aynı şekilde Almanya, ingiltere, fransa Hollanda, Yunanistan’daki seçimlerin mihenk noktası yani ALFA’SI SAYIN ERDOĞAN ÜZERİNE BİNA ETMİŞLERDİ. Hele bizim 2002 senesinden bu yana GİRDİĞİ DOKUZ seçimin hepsinde muhalefeti param parça etmiş. HEL 2002 SEÇİMLERİNDE İLK DEFA GİRDİĞİ GENEL SEÇİMLERDE 17 PARTİNİN İÇİNDE 365 MİLLETVEKİLİ ÇIKARARAK BİR REKORA İMZA ATMIŞTI.CHP’Lİ SAYIN MUHARREM İNCE’NİN televizyon ekranlarına çıkıp Sayın Erdoğan’ın Kemal Kılıçdaroğlu’nu kast ederek; “ADAM BUGÜNE KADAR GİRDİĞİ HER SEÇİMDE SENİ YEWNMİŞTE YENMİŞ, YENMİŞTE YENMİŞ. Dediği gibi artık muhalefetin grip yenildiği seçimleri AK Partililer bile unuttu.

ŞİMDİ SIKI DURUN EĞER SAYIN ERDOĞAN SUUDİ ARABİSTAN OLMAK ÜZERE 56 ÜLKEDE, Türk cumhuriyetlerinde VE Avrupa’nın birçok ülkesindeki liderlerle birlikte bizdeki sistemle seçime girse o liderlere büyük fark atacağını düşünüyorum. Çünkü 2009 da Hacca,2013’te Umre ’ye gittiğimde aşağı yukarı 30 ülkenin Hacısıyla sohbet etme imkânım oldu. HEPSİNİN ORTAK GÖRÜŞÜ SAYIN ERDOĞAN’IN MÜKEMMEL BİR LİDER OLDUĞU KANAATİNİ GÖRDÜM. ONUN İÇİN SAYIN ERDOĞAN BİR ALFA’DIR DİYORUM. İŞTE KISACA ALFA:

Alfa kelimesi ‘lider' tanımlaması üzerinden ele alır. Herhangi bir durum, olay ya da olgu karşısında alfa kelimesi lider anlamı üzerinden değerlendirilebilmektedir. Özellikle cümleye daha etkileyici ve karakteristik özellik kattığı için günümüzde yoğun olarak değerlendirilen sözcükler arasında yer alıyor.

Buna paralel olarak Alfa erkeği de yine benzer anlam taşımaktadır. Herhangi bir topluluğu, durumu ya da olguyu yönetme gücüne sahip olan erkekler için kullanılmaktadır. Alfa erkeği sadece toplum için değil aynı zamanda kadın erkek ilişkisi konusunda da öne çıkan kelimeler arasında yer alıyor. SELAM VE DUA İLE.