Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

BİRİLERİNİN DURUP DURRURKEN KİMSEDEN KORKMUYORUZ DEMESİ SİZCE İNANDIRICI MI? 20.7.2020 Pazartesi-Pendik/İSTANBUL

PDFYazdıre-Posta

Bugünlerde sanatçı diye geçinen bazı korkaklar internet üzerinde birkaçı bir araya gelerek; “Kimseden korkmuyoruz” (!!!) demişler. Bu sloganı hiçbir şey yokken ulu orta söylemek onu söyleyenlerin korktuklarının belgesidir.

Bunların hali 1960-70 yıllarda ıssız ve ormanlık bir yerde yürürken türkü söyleyen yolcunun durumuna benzer. Issız yer türkü söyleyen kişi sesi güzel olduğu için

türkü söylüyor değildir. Düştüğü yalnızlık derekesinde kurtulmak için söyler. Çünkü adam yalnız bir şekilde ıssız bir yerde yürüdüğü için korkuyordur da onda türkü söylüyordur.

Bugünlerde birkaç kişinin bir araya gelip “Kimseden korkmuyoruz” (!!!) demesi geçmişte er meydanına çıkıp; “EYT VAR MI BANA YAN BAKAN?” Diye bağırınca birisi meydana fırlamış; “EVET BEN SANA YAN BAKIYORUM” DEYİNCA adam onun yanına gitmiş. Bu sefer; “VAR MI İKİMİZE YAN BAKAN?” Demiş. Bunların durumuda böyle.

Halbuki bir araya gelip “Kimseden korkmuyoruz” (!!!) diyenlerin içinde birisi oldukça korkak ödleğin teki olduğunu ben çok yakinen biliyorum. Çünkü 12 Eylül 1980 darbesi olduğunda yurtdışına kaçanların başındaydı. Aslında bunlara insan demek insan olarak karşımıza almayı bile değmez. Ama hala bunları insan olarak bilenler olduğu için bugün gündeme getirdim.

Başkaysa bunlara; “BRE ALÇAK VE ŞEREFSİZLER SİZİN KARŞINIZA KİM ÇIKTI Kİ SİZ “KİMSEDEN KORKMUYORUZ (!!!) DİYORSUNUZ. Halbuki siz gece yolda yürürken ayakkabınızın çıkardığı sesten korkup altınızı dolduranlardansınız. Bakmayın bizim cenahta kimse sizi insan olarak görmediği için sizin sözlerinizi kaale bile almıyorlar.

Şahsen ben ta baştan beri hem zinaya hem tecavüze hem de istismara karşıyım. Ama sizin gibi sapı silikler kendi cenahınızda bu tür ahlaksızlık ve alçaklıkları işleyenlerin üstünü örterken sizin cenahınızda olmayanların böyle bir alçaklığa yeltenmesini bin bir abartı ve iftira ekleyerek haber yaparsınız.

Siz neden HDP milletvekilinin tecavüzünü iki sene perdelediniz? Ve siz neden sizin gibi alçak bir spikerin eşini darp etmesini gizlemeye çalıştınız? Yoksa sizde olanların bu tür davranışlarını normal mi karşılıyorsunuz? Eğer normal karşılamıyorsanız neden bu haberleri gününde doğru bir şekilde vermiyorsunuz?

Siz boyunuzdan daha büyük pisliğe battığınızı görmeden neden başkasının gözündeki saman çöpünü görüp eleştiriyorsunuz? Siz başkasına talkın verirken kendiniz salkımı bütün yutuyorsunuz.

Siz her zaman ve her fırsatta objektif olduğunuzu söylüyorsunuz ama bu objektifliğin kamerasını kendinize hiç tutmuyorsunuz. Sizin olaylar karşısındaki tutum ve davranışlarınızın objektif olmadığı sadece kadına yapılan şiddet, istismar ve tecavüzle sınırlı değil. Mesela iki sene önce AK Parti iktidarı mecliste “İMAR AFFI” adında bir kanun çıkardığı zaman siz yine Bremen mızıkacıları gibi bir araya gelerek hep birden; “Bu düzenleme yandaşlarına kıyak yapılmak için çıkarıldı… Kim bilir binlerce yandaş bu düzenleme sayesinde kaçak yapılarını kitabına uydurup ruhsatlandıracak” dediniz.

Aslında sizin sayınız sesinizin çıktığı kadar kalabalık değil. Ama siz bugüne kadar hep birden bağırdığınız için sesiniz gür çıkıyordu. Ama bundan sonra artık sesiniz eskisi gibi gür çıkmayacak. Çünkü geçmişte size inanlarda sizin kof olduğunuzu öğrendiler. Çünkü İmar Affına kaşı çıkanların hepsinin de kaçak villası ortaya çıktı. Ve yıkıldı.

Sizin durumunuzu en iyi bir şekilde şu tarihi olay anlatıyor; Adamın birisi yolda yürürken büyük miktarda para görüyor. Parayı alıp mahalle imamın yanına gelip durumu anlatıyor. İmam da Bu parayı bulduğun yere gidip üç sefer; “BEN BİRAZ PARA GÖRDÜM KİMİN? DİYE BAĞIR. ÜÇ SEFER SONUNDA KİMSE SAHİP ÇIKMAZSA PARAYI HARCAU-YABİLİRSİN” Demiş. Adam da parayı bulduğu yere gitmiş Üç defa “BEN BİRAZ PARA GÖRDÜM” kısmını sessiz diğer kısmın yüksek sesle “KİMİN?” Demiş. Kimse bir şey anlamadığı için kimseden bir ses çıkmamış. O da “maden ki sahibi yoksa benimdir” diyerek geri dönmüş.

Yazımı bu korkak, sapı silik ve aşağılık kimseler için söylenmiş olan TEVFİK FİKRET’İN HAN-I YAĞMA adlı şiirindeki beyit; “YİYİN EFENDİLER YİYİN BU HAN-I İŞTİHA SİZİN, /DOYUNCA TIKSIRINCA ÇATLAYINCAYA KADAR YİYİN.SELAM VE DUA DERKEN 12 Eylül 1980 ihtilali sonrası yurtdışına kaçan Z. L.Dir