Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

CHP'LİLER MANİFESTO YERİNE TORNİSTAN YAPIYORLAR 12.6.2020 Cuma-Yeşilyurt/ MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Çok partili hayata geçtiğimizden bu yana milletimiz bir defa olsun tek başına CHP’ye iktidar bileti vermemiştir. Kolay değil çok partili hayata geçtiğimizin üzerinde 70 sene geçmiş. Kim bilir sayısız seçim olmuş ama CHP bir defa olsun iktidara gelememiş. Bunca zaman geçtip iktidara gelemeyen CHP’liler şaşkın ördeğin gerisin geri yüzdüğü gibi bunlarda MANİFESTO

YAPACAKLARINA TORNİSTAN YAPIYORLAR.

Hele bu CHP’nin seks kasetiyle genel başkanlığa gelen bir lideri var ki sabah dediğini öğleden sonra inkâr ediyor. Bu ay dediğini gelecek ay hatırlamıyor. Hele 3-4 sene önce yapıp ettiklerini hiç mi hiç hatırlamıyor. Bu durum hem kendisini hem partilillerini oldukça perişan ediyor. Bir önce söylediklerinin yanlış olduğunu ancak bir sonra hatırlamaya çalışıyor. Onu da hatırlamıyor.

Geçen hafta CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın milletvekillikleri düşürüldü. CHP’li ve HDP’li vekiller karar okunurken, söz konusu kararı protesto ederek masalara vurdu.

Hâlbuki haklarında kesinleşmiş yargı kararları olduğu gerekçesiyle CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Hakkâri Milletvekili Leyla Güven, HDP İstanbul Milletvekili Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri düşürüldü. Muhalefet, kararın aylarca bekletildikten sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin “Milletvekilleri dokunulmazlığı ile ilgili beklentiler karşılanmalıdır” çağrısının ardından okunduğuna dikkati çekti. Bu karar, 27'nci dönemde ilk kez hayata geçirildi. CEZALAR ONANMIŞTI

KCK Ana Davası'nda yargılanan HDP milletvekilleri Leyla Güven, Musa Farisoğulları’na verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından 24 Eylül 2019'da onanmıştı. CHP’li Berberoğlu ise MİT TIR'ları görüntülerini Can Dündar’a ilettiği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay hapis cezasını almış ve bu ceza da Yargıtay tarafından onanmıştı. Vekilliği düşen Enis Berberoğlu’ndan ilk açıklama Kılıçdaroğlu’ndan Berberoğlu'nun vekilliğinin düşürülmesine ilk tepki ŞİMDİ NE OLACAK? Milletvekilliği sona erinceye kadar Berberoğlu’nun cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine de karar verilmişti. Berberoğlu, Güven ve Farisoğulları hakkındaki yargı kararları TBMM bekletiliyordu. CHP ve HDP’nin durumu Anayasa Mahkemesi’ne taşıması bekleniyor.

Peki, milletvekilliklerinin dokunulmazlığı vardı? Ne oldu da şimdi adı geçen bu vekiller yargılanıp ceza aldılar? Milletvekilli dokunulmazlığı 2016 yılında gündeme gelince Kemal Kılıçdaroğlu o zaman iktidardaki AK Partiye; “Milletveilliği dokunulmazlığı mı olur? Getirin gündeme hemen kanunu değiştirelim” demişti. Hemen kim bu üç milletveki ne gibi suçlar işleyerek bu cezaları almışlardı? Aynen dediği gibi milletvekillerin dokunulmazığı meclis gündemine geldi. Dokunulmazlığın kalkması için kameralar karşısında meydan okuyan CHP’lilerin çoğu mecliste red oyu verdi ama değişiklik kabul edildi.

CHP'li Enis Berberoğlu devletin gizli sırlarını izinsiz ifşa etmekten HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları PKK terörristlerinin cenazesine katılıp ağlama ve PKK’ya yardım ve yataklık yapmaktan yargılanıp ceza aldılar. Cezaları Yargıtay tarafından onanıp gönderildi.

Adı geçen 3 milletvekilliğinin vekilliğinin sona erme yazısı meclisten okunduktan sonra Kemal Kılıçdaroğlu mikrofonların karşısına geçti ve “CHP’li Enis Berberoğlu MİT TIR'ları görüntülerini Can Dündar’a ilettiği gerekçesiyle ceza almıştır. HDP’li iki milletvekilinin dosyasının içeriğini incelemedim. Ama dokunulmazlıkların kaldırılması kanuni değil. Bu milletvekillerin vekilliğinin düşürülmesi millet iradesinin yok sayılmasıdır” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu demecini bir an doğru kabul edelim. Peki, geçmişte Meclise sırf başörtülü girdiği için kovulan Merve Kavakçı ağlarken CHP’’li vekiller alkışlamıştı. Hem de Merve Kavakçı hakkında bir soruşturma açılmamış ve ceza almamış. Cezası da Yargıtay’dan onanmamıştı. Eğer milletvekilliğinin vekilliğinin düşürülmesi milletin iradesinin yok sayılmaysa o zaman Merve Kavakçı’ya oy verenler yoksa sizin namarınızda millet değil mi?

Bugünlerde CHP’de şaşıran sadece Kemal Kılıçdaroğlu değil diğer CHP’liler Kemal Kılıçdaroğlu’ndan daha büyük gafların altına imza atıyorlar. Ben CHP’li yöneticilerin ne yaptığında nziyade 70 sene boyunca CHP’ye oy verenlere acıyorum. Adamların başına yaman hırsız gibi birisi geçmiş. Ne bir iş yapıyor ne de bırakıyor.

Çoğunuz “Baba bir hırsız tuttum…” hikâyesini bilirsiniz. Hikâye kısaca şöyle gelişmiştir:

Sonradan görmüş birisinin evine hırsız girmiş. Baba eve hırsız girdiğinin farkına varınca hırsızı kaçırmak için; “Kim var orada?” Diye seslenince hırsız hemen dışarı fırlayıp kaçmış. Oğlu hırsızı kovalamaya başlamış. Baba her ne kadar; “-Oğlum gel gitme! Hırsız bir şeyimizi çalmamış. Bırak gel dediyse” de oğlu babasını dinlemeden hırsızı kovalamaya başlamış. Hırsız gecenin karanlığından faydalanarak evden uzaklaştıktan sonra kendisini kovalayana bakmış ki gücü ona yeter. Önce hızlı koşarken yavaşlamış. Oğlan hırsızı tutmuş. Çekip babasına getirmek istemiş ama getirememiş. Babasına; “Baba ben hırsızı yakaladım” demiş. Babası; “Oğlum hırsızı al da gel” demiş. Oğlan; “baba gelmiyor” diye cevap vermiş. Baba; “Öyleyse hırsızı sal da gel” demiş. Oğlu; “Baba hırsız beni salmıyor” Diye cevap vermiş.

Bu Kemal Kılıçdaroğlu bir seks kasetiyle geldiği CHP genel başkanlığına intikam alarak idare ediyor. Hele 2010 yılı öncesine gidin CHP’de Sayın Deniz Baykal’dan tutun Önder Sav’a Gündüz Sevigen’den, Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın, Yılmaz Ateş, Haluk Koç, Hakkı Süha Okay, Umut Oral gibi CHP’nin kurmaylarının hepsini Kemal Kılıçdaroğlu harcadı. Daha bunlar gibi harcadığı onlarca CHP kurmayı var. Hele bunların içinde Öder Sav ki CHP’nin akıldanesiydi.

Mesela son harcadığı Enis Berberoğlu tutuklanmadan önce yaptığı basın toplantısındaki konuşmasında; …Ben CHP’liyim. Ne olursa olsun CHP’li kalacağım” diyerek partisinin kendisine yaptığı oyunu kabullenmiştir. Ama gel bu tarafa Sayın Erdoğan adamları milletvekili yaptı. Bakan Yaptı. Başbakan yaptı. Hatta cumhurbaşkanı yaptı. Hatta o bakanlardan birisi yıllarca yüksek faiz kur’u ile ülkeyi idare ederek bu milletin kanının küresel faizciler tarafından emilmesine müsaade etti. Şimdi de bunlar utanmadan sıkılmadan Sayın Erdoğan’a karşı parti kurdular. Parti kurmaları yetmezmiş gibni sansarlar gibi yedikleri çanağa çişini yapıyorlar.

Söze gelince bunlar hak davanın peşinde CHP yanlışın peşinde gidiyor. ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLESİN. ÂMİN. SELAM VE DUA İLE.