Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

KORONAVİRÜSTEN ÇIKARMAMIZ GEREKEN DERSLER NELERDİR? 15.5.2020 Cuma-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

Üst akıl denilen ŞEYTANÎ AKIL insanların emeklerinden bedavadan pay almak için için her yüz yılda bir dünyada karışıklık çıkararak savaşlar çıkarıyor. Çıkardığı savaşları durdurmak bahanesiyle yeniden sınırlar çizerek sömürmeye devam ediyordu. Şöyle geriye doğru gittiğimizde 1. Dünya savaşından sonra imparatorluklar parçalanmıştır. 2. Dünya savaşından sonra ŞEYTANÎ AKIL dünya haritasını yeniden çizmiş ve güçsüz ulus devletler oluşturmuştur.

1-Dünya savaşının üstünde 100 yıldan fazla zaman geçti. ŞEYTANÎ AKLI idare edenler kargaşa ve savaş çıkararak sömürülerine

devam etmek için dünyanın merkezi olan ORTADOĞUYU karşıtırıp bölmek için önce Irak’a saldırdılar. 1,5 milyon suçsuz insanı katlettiler ama işin içinde Türkiye olduğu için Irak’ı bölemediler. Iraktan sonra Afganistan’a saldırdılar. Türkiye o ŞEYTANÎ AKLIN oyununu Afganistan’da da bozdu. Arkasında Türkiye’yi bölmek için Suriye’ye saldırdılar. Suriye’de de Türkiyenin oyunu bozması sonucu orada da başarısız oldular.

Rahmetli Şehid Başbakan Necmettin Erbakan bir konuşmasının bir yerinde ;…BİRGÜN SURİYE’YE SALDIRIRLARSA BİLİNKİ HEDEF TÜRKİYE’DİR” demişti. İşte ŞEYTANÎ AKLIN önüne engel olan Türkiye’deki iktidarı devirmek için aynı akıl 50 seneden beri hazırladığı oyunu 15 Temmuz 2016 Cuma günü ülkemizi içimizdeki hainler eliyle işgale kalktılar. Yıllarca PKK terör örgütüne sıkmaktan çekindikleri sialhları kendi milletine sıkmaktan çekinmediler. 15 TEMMUZ ÜLKEYİ İŞGALE KALKINMASI ÖYLE SÖYLENDİĞİ YAZILDIĞI GİBİ BASİT BİR OLAY DEĞİL. İŞGALİN ÜZERİNDE BUGÜN İTİBARIYLA 4 SENE GEÇTİ AMA DAHA ESASLI BİR ÇALIŞMAS YAPILMADI. DÜNYANIN SÜPER GÜCÜ OLARAK BİLİNEN AMERİKA, RUSYA, İNGLTERE GİBİ DEVLETLERİN YÖNETİCİLERİ 15 TEMMUZ DA BU MİLLETİN GÖSTERDİĞİ DİRENİŞ KARŞISINDA DİLLERİNİ YUTTULAR. 10-15 GÜN SÜREYLE BU ÜLKELERİN LİDERLERİ KONUŞAMADI. ÇÜNKÜ ONLAR KENDİLERİNE GÖRE TÜRKİYE’Yİ İŞGAL EDİP 7’YE BÖLMEK İÇİN ESASLI BİR PLAN YAPMIŞLARI. ONLARI BİR PLANI VARSA ALLAHU TEÂLÂ’NIN DA BİR PLANI VARDI. AMA ALLAH PLANINDA MUTLAK GALİP SAHİBİDİR.

Kılıçla, kalkanla Topla tüfekle, roketle, bombayla, kimyasal silahlala başa çıkamadıkları Müslümanlara karşı son olarak KORONAVİRÜS VİRÜSÜYLE saldırdılar. Bunu fark edemeyen 88 devletin yöneticileri hemen ŞEYTANÎ AKLIN SOYGUN MERKEZİ IMF’den BORÇ PARA İSTEDİLER. 88 ülke KORONAVİRÜSLE mücadele etmek için IMF’den borç isterken 85 ülke Türkiye’den yardım istedi. Bugün itibarıyla Türkiye 60 ülkeye yardım gönderdi. Yardım gönderdiği ülkeler arasından amerika ve ingiltere başı çekiyor.

Bu şekilde Müslümanları durduracaklarını sanıyorlardı ama bu oyunları da “GERİ TEPMESİZ TOP” gibi geri tepip onları vurdu. Allah’a şükürler olsun ki en çok ölümler amerika, ingiltere ve İtalya’dan meydana geldi.

-ALLAH NASİP EDERDE- KORONAVİRÜS VİRÜSÜNDA kurtulursak artık işler eskisi gibi olmayacak. Dünyanın merkezi değişecek. Ve Türkiye bu merkezin ortasında yer alacak. Türkiye’nin de içindeki mevcut sistem değişecek. Artık eskide olduğu gibi ihracatın ve ithalatın merkezi İstanbul olmayacak. İhracat ve ithalat merkezleri Ortaanadolu, Doğu anadolu ve Güneydoğu anadoluya kayacak. Çünkü –SOSYAL MESAFE- DENİLEN FİZİKİ ŞARTLAR İHRACATI VE İTHALATI BURALARA KAYDIRMAYA ZORLAYACAK.

BİR YERDE BÜROKRATİK OLİGARŞİ DE yıkılacak. Çünkü artık mesai mefhumu eskide olduğu gibi sabah 8 akşam 17.ye kadar olmayacak. Bunun yerine esnek çalışma ve evde iş yapma şartları oluştuurlacak. Onun için de devletin işleyişi eskide olduğu gibi HANTAL OLMAYACAK. BELKİ ERKEN OLACAK AMA BUNDAN SONRA AMERİKADAKİ GİBİ ESNEK ÇALIŞMA ŞARTLARI VE İŞİNDE BAŞARILI OLMAYAN MEMUR VE İŞÇİLERİN İŞİNE DAHA KOLAY SON VERİLECEK.

BM deki 5 daimi üyenin birer çete mensubu gibi dünyayı soyup sömürdüklerini gören liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan 2004’ten beri bu konuya dikkat çekmek için her fırsatta “DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR” diye haykırıp duruyor. Sayın Recep Tayyip Erdoğan son G 20 zirvesinde de bir konuşma yapmış kendisi konuşma yaparken özellikle güncel insani konuları gündeme getirmiştir. Sayın Başkanımız konuşurken Suud prens ile Mısır devlet başkanı Es-Sisi salonu terk etmişleridir. Çünkü Sayın Başkan konuşmasına güncel konularla başlamıştır. Bu güncel konuların başında geçen ay mahkeme salonunda 30 dakika boyunca rahatsızlık geçirip Şehid olan Muhammed Mürsî’yi tedavisi için müdahale ettirmeyen Mısır’ın devlet Başkanı Es-Sisi’yi hedef almıştır.

TÜRKİYE’NİN KORONAVİRÜS SALGINI SEBEBİYLE DÜNYADAKİ HERKESE EL UZATIP YARDIM ETMESİ KARŞILIĞINDA BM, NATO, CENTO, AGİG, PARİS ŞARTI IMF, AİHM BMGK GİBİ KURUMLAR KENDİLERİNİ SORGULAYACAKLAR VE ARTIK SÖMÜRÜ VE KAPİTALİZMİN ÖNCÜ KARAKOLLUKLARINI YAPAMAYACAKLAR. Bunun örneklerini Türkiye’nin Koronavirüs sebebiyle İtalya’ya tıbbi malzeme göndermesinden sonra İtalya’nın AB temsilcisi AB bayrağını indirip esas İtalya bayrağını çekti. Sebebi sorulunca da; “NASIL OLSA BİRŞEYE YARAMIYOR” diye cevap verdi. Allah nasip ederde Koronavirüs salgını biterse onlarca ülkenin böyle yapacağını düşünüyorum.

ONUN İÇİN DÜNYA KORONAVİRÜS ÖNCESİ VE SONRASI DİYE AYRILACAK. ONUN İÇİN TÜRKİYE’YE VE TÜRK MİLLETİNE BÜYÜK İŞ DÜŞECEK. ŞİMDİDEN DİYORUM Kİ O GÜNLER FAZLA UZAKTA DEĞİL ÇOK YAKINDADIR.“İLERİ İLERİ HAYDİ İLERİ ZAFERE BİR ADIM KALDI HAYDİ İLERİ” MAKALEMİ NECİP FAZIL KISAKÜREK’İN ŞU BEYTİYLE BİTİREYİM. İŞTE BEYT: “ZAFER UZAKTA VARAMAM DEME SAKIN,/SAFLARI SIKLAŞTIRIN BAŞLIYOR BÜYÜK AKIN.” SELAM VE DUA İLE.