Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

HİJYENDEN ÖNCE ZİHİNSEL HİJYENİN OLMASI LAZIM DEĞİL Mİ? 2.4.2020 Perşembe-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Hepinizin bildiği gibi Aralık 2019’un sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüsü aradan geçen üç ay gibi kısa bir zamanda aşağı yukarı dünyanın her tarafına yayıldı. Öyle bir virüs ki öldürerek öğretiyor. Ne hikmetse çıktığı yerden ziyade dünyanın belli başlı merkezlerinden daha çok kendini hissettiriyor. O da koronavirüsün bilinmeyen başka bir gizemli yanı.

Cumhuriyetin ilanından sonra ölümü unutturmak için başta mezarlıklar şehirlerin dışına taşındı. Her ne kadar birileri ortaya

çıkıp; “Efendim şehirler çok büyüdü. Mevcut Mezarlıklar yetmiyordu. Mecburen Şehrin dışına taşınmak zorunda kalındı” dese de bu geçerli bir sebep değil. Zannedildi ki mezarlıklar görünmese ölümler daha az olur. Hâlbuki Allah’ın takdir ettiği ömür ne bir saniye ileri ne de bir saniye önce gerçekleşir. Tam zamanında gerçekleşir. Hâlbuki mezarlıklar şehrin içindeyken çarşı pazara gidip gelirken mezarlıkları görür ölümü hatırlardık. Cenazeler mahalle camisinde kalkardı. Mahallemizde kimlerin öldüğünü görür ona göre kendimizde ölümü hatırlardık.

Türkiye^ye bu koronavirüsü 2020 Martında geldi. Gelmesiyle beraber bütün televizyon kanaları bütün gazeteler, Radyolar, Sosyal medya 7/24 bu virüste bahsetmeye başladı. Hala da “GÜNLÜK DÖVİZ KURU” dakika dakika vaka sayısı ve ölümleri veriyor. Birileri farkına varmadan hasta olmayanları da hasta ediyor. Hele bir iki televizyon kanalıyla birkaç tane gazete ve sosyal medya var ki bunlar koronavirüs haberlerini sanki milli maç haberleri gibi heyecanla verip duruyorlar. Hele içlerinde bir haber spikeri varki şerefsizliğin adiliği aşağılıklığın 26. Kuvveti gibi davranıyor. Adam vaka ve ölüm haberlerini vermek için ekranda yerinde fırlıyor. Eline kalemi alıyor. Sayıyı söyle Ölen ve hastalığa yakalanan ayı kaç oldu? Diye soruyor. Sayı yükseldikçe adam neredeyse seviniyor.

İsrail başkakanı Benyamin Netenyahu Koronavirüse yakalnasın diye dua ettim. Ama şimdilik Sağlık bakanı yakalandı. İnşallah bu pottok haber spikeri de yakalanır. Adam adeta felaket tellalı gibi hareket ediyor.

Koronavirüsü çinde çıktı. Ama Çin şimdi ülkesinde koronavirüse yakalanan hasta olmadığını dünyaya açıkladı. Herkes inansa bile ben inanır mıyım? Elbette ki inanmam. Ama adamlar insan AURA’sını korumak için psikolojik olarak müsbet haber veriyorlar. Müsbet haberi alan vatandaşların moralleri yükseliyor. Ve haliyle hastalığa yakalanmıyorlar. Ne olur bizim Sağlık bakanlığı ve bütün sağlık çalışanları bunca çaba sarfediyor. Hergün Vaka sayısıyla ölüm sayısını Dünya Sağlık Örgütüne vermek gerekiyorsa iç piyasaya bildirmeden oraya sayılar verilebilir. Ama 7/24 Aralıksız olumsuz yayınlar yapıldığı için herkes kendisinin de hasta olduğunu veya olabileceğini düşünerek AURA’sı düşüyor. Böyle olunca koronavirüsünden daha fazla olumsuz haberler insanımızı hasta ediyor.

Tilkinin biri aslanı ziyarete gitmiş. O gün aslan avcıların hışmına uğramış ağır yaralanmış. Yaraların ıyalarken tilki içeri girmiş selam verdikten sonra; “Kralım geçmiş olsun! Ne oldu sana? Diye sormuş. Aslanda; “Sorma dostum bugün zalim bir avcı gurubunun hışmına uğradım. Az daha beni öldüreceklerdi.” Demiş. Tilki; ékralın bizim çocuklar ava çıkmıştı. Sakın onlar olmasın” deyince, aslan hiddetlenip kızmış ve “Belki bu yaralar beni öldürmezdi Ama bu sözün beni öldürecek. Çık dışarı gözüm görmesin” Demiş.

Zaten koronavirüsünü laboratuvarda imal edenler dünyada “KORKU İMPARATORLUĞU” oluşturmak için yaptılar. Bugüne baktığımızda daha önce söylediğim gibi bu virüs akıllı bir virüse benziyor. Zalimlerin kuyruğundan yakalıyor. Parababalarını ve Şeytanî aklı idare edenleri tedirgin etti. Allah bu virüsü imal edenlere virüsü başlarına bela etti.

Bakın dünyada üç ay bizde de bir aydan beri bu virüs kendini gösterdi. Amanım bizde ne enfeksiyon hastalıklarıyla ilgili ne kadar Prof. Doç. Yard doç varmış MAŞALLAH. Kaç günden beri yayın yapıyorlar bir ikisi hariç hepsi hijyen olarak kolonya kullanmasını tarif ediyor. Be mübareklerin hiç birisi burun temizliğinden bahsetmiyor. Yine uzmanların söylediklerine göre bu virüsün insan vücuduna girişi burunla olurmuş. Ne olur biriniz ALLAH RIZASI İÇİN KOLONYA YERİNE BURUN, AĞIZ VE GÖZ TEMİZLİĞİNDE BAHSETSİN.

Sayın ilim adamlarım bu hastalıktan ziyade olumsuz prpopoganda bizi öldürecekler. Bunca psikoloğumuz var. Neden olumsuz habrleri tekrar be tekrar verilmesine mani olmuyorlar. Bence ZİHİN TEMİZLİĞİ Hijyenden önce GELİR. Selam ve dua ile.