Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

BU BAHARIN YAZI OLUR MU? 1.4.2020 Çarşamba- Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

ÇİNLİLER FARE, YILAN, BÖCEK, YARASA NE BULDULARSA YEDİLER. CEZASINI BİZ ÇEKİYORUZ DİYORLAR. HAYIR!!! ÇİNLİLER ONLARI YERKEN BİZDE HARAM YEDİK. KUL HAKKI YEDİK. BİRDEN FAZLA YOKKEN DİZLERİNDE DONLARI ŞİMDİ HEPSİNİN VAR BANKADA MİLYONLARI” YETİM HAKKI YEDİK.

FAİZ YEDİK. HELE FAİZ Kİ DİMİZE GÖRE BÜYÜK GÜNAH SAYILMIŞTIR. ALLAHU TEÂLÂ KUR’AN-I KERİMDE AYETLE

YASAKLAMIŞ. PEYGAMBERİMİZ (SAV) ONLARCA HADİSİNDE YASAKLAMIŞ. HATTA BİR HADİSİNDE; “FAİZİN 72 ÇEŞİT GÜNAHI VAR. EN HAFİF GÜNAHI KİŞİNİN SOKAĞIN ORTASINDA VEYA KÂBE’NİN KAPISINDA ANNESİYLE ZİNA ETMİŞ GİBİDİR” BUYURMUŞTUR. BÜTÜN BUNLARI DİNLEMEDİK. OLMADI BİRBİRİMİZİ YEDİK. ATALARIMIZ;“KULA BELA GELMEZ, HAK YAZMADIKÇA... HAK BELA YAZMAZ, KUL AZMADIKÇA” SÖZÜNÜ BOŞUNA SÖYLEMEMİŞLERDİR. ONUN İÇİN BUNLAR BAŞIMIZA GELDİ.

Cenab-ı Hak bu milletin önüne yeni bir imkân açıyor gibi… Üç yüz yıldır bizi ezen, baskı altında tutan ve sefalet içinde bırakan siyasi ve ekonomik hegemonyadan kurtulma ikanı doğuyor ama sanırım biz, tamah ve aç gözlülüğümüzle bu nimeti nikmete dönüştüreceğiz. Bize verilen fırsatı, şımarıklık ve görgüsüzlüğümüzle aleyhimize dönüştüreceğiz.

Evet, önümüzde bir bahar var. Bir ferahlık, bir inşirah geliyor. Fakat bilmiyorum bu bahar, ardından bolluk ve bereket sembolü olan yaz mevsimini getirecek mi? Bu çıkış, bir mevsimlik mi olacak, yoksa sürdürülebilir bir iklim kuşağı mı getirecek göreceğiz?

Müslümanların ve İslam dünyasının mevcut gidişatına bakılırsa –çünkü İslam medeniyeti, ekseriyetin saadetini esas alan bir ‘hüda’/hidayet medeniyetidir. Bencilliği önceleyen nefsin katılımı nispetinde zayıflar- gelmekte olan bahar pek de uzun sürmeyecek. Zira büyük davalar granitten bilinçler gerektirir.

Biz ise nefsin her arzusu önünde evirilip dökülen bir topluluk olmuşuz. Bu arada Amerikalı şarkıcı Jennifer Grout'dan şaşırtıcı ''Ayet-el Kürsi'' tilaveti: sosyal medyaya düştü. Hay Maşallah... ALLAH’ım nelere kadirşinasın...

Birisi bu videonun altına şu yorumu yapmış; “İyi de iman etse bile kadın sesi haram ki Allah’ın ayeti bi de başı açık va abdesti var mı yok mu belli değil!!!” Ben hiç merak etmedim. Benim bildiğim abdestsiz kur’an-ı Kerim ele alınmaz. Abdestsiz okunmaz diye bir haram yoktur.

Hani yakın geçmişte Bizim Ülkedeki Laiklerde Ezanı Islıklıyor. HASBİNALLAH.

Amerikalı şarkıcının güzel bir tilavetle ''Ayet-el Kürsi'' tilavet etmesi, 500 sene sonra İspanyada ezan okunması, Avrupanın birçok kentinde Müslümanlar namaz kılarken yerlilerin de arkada saf tutarak onları taklit etmesi, amerika senatosunun Kur’an tilavtiyle açılması, Avrupanın birçok şehrinde toplantılardan önce Kur’an okunması, Peygamberimizin temizlikle ilgili hadislerinin ilk defa Avrupada gündeme gelmesi bana Peygamberimizin; “Rumlara ait Kostantıniyye (Roma) tesbihle ve tekbirle Müslümanlarca feth edilmedikçe kıyamet kopmaz.”

Hz. Amr İbn-i Avf (ra) (Yetmiş bin Şamlı bunu yapacakmış.)

Rumlara ait Konstantiniyye (Roma) tesbihle ve tekbirle Müslümanlarca feth edilmedikçe kıyamet kopmaz (Yetmiş bin Şamlı bunu yapacak)

Ravi: . Hz Amr İbni Avf r.a (Ramuzu’l Ehadis)

Hz. Peygamber (sav) şöyle buyurmuştur: “TESBİH VE TEKBİR GETİREREK KOSTANTİNİYYE’Yİ FETH EDECEKSİNİZ. O zamana kadar elde edemediğiniz ganimet mallarına kavuşacaksınız.” (İbn- Mâce, Fiten, c. s. 35)

Hz. Amr b. Avf'dan (r.a.) rivayet edilmiştir:

Rumlara ait Konstantiniyye (İstanbul) TESBİHLE VE TEKBİRLE MÜSLÜMANLARCA FETHEDİLMEDİKÇE kıyamet kopmaz. (Ramuz-el-Ehadis, s. 478)

Müslüman geçinen ülkeler bir bir islamdan uzaklaşırken, benim müslüman ülkemde geçinen domuzlar selaları ıslıkla protesto ediyor.

Elin gâvuru dediğimiz insanlar islam dinini araştırıp tek tek müslüman oluyorlar gerçekten enteresan.

Rusya topsuz tüfeksiz yıkıldı! 70'li yıllarda RUSYA 2000'leri göremez dediğimde kimse bana inanmıyordu.. Amerika'nın 20-30 sene ömrü kalmadı! Oda yıkılacak. Bizi beğenmeyen Avrupa Birliği de biz daha girmeden yıkılacak.

MÜTEFFEKKİR DÜŞÜNÜR, YAZAR, TARİHÇİ RAHMETLİ KADİR MISIRLIOĞLU YILLAR ÖNCE ŞÖYLE BİR TESBİTTE BULUNMUŞTUR; DÜNYADA İKİ GÜÇ KALACAK. BİRİ ÇİN, BİRİ TÜRKİYE.

ÇİN YAHUDİ GÜDÜMLÜ OLACAK. SİYONİZMLE İSLAM KALACAK. SİYONİZMİN KARARGÂHI ÇİN OLACAK. İSLAM’IN KARARGÂHI DA TÜRKİYE OLACAK. BUNDA HİÇ ŞÜPHE ETMİYORUM. SİZ GELİŞECEK BÜYÜK TÜRKİYE’NİN ÖNCÜ NESLİSİNİZ. BEN HAYATIMI KISMEN KIŞTA, KISMEN İLKBAHARDA YAŞADIM.

BU MÜSLÜMANLAR İÇİN İLKBAHAR KÜFÜR EHLİ İÇİN SONBAHARDIR. İSLAMIN YAZINI GÖRÜR MÜYÜM, GÖRMEZMİYİM? HİÇ MÜHÜM DEĞİL. AMA SİZ GÖRECEKSİNİZ. YOLUNUZ ALNINIZ GİBİ AÇIK OLSUN. ALLAH’A EMANET OLUN.

Müslümanlar dağınık oldukları sürece zalimlere bize çelme takamaya devam edeceklerdir. Müslümanların kalblerini sen birleştir ya rabbi! İnşaallah Âmin. SELAM VE DUA İLE.