Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

ALLAHU EKBER DİYORUM ÖTESİ YOK BU İŞİN 16.3.2020 Pazartesi-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

Bugün Ümmeti Muhammed zahiri sebeplerden korkuyor. Korkmayın O korona virüsü yaratanda Allah orta yere koyan da Allah’tır. Allah. Elbette ki herşeyin bir sebebi vardır. Ama müsebbibül esbabı yaratan da Allah’tır. O zalim Çin bugüne kadar yaptıklarının karşılıksız kalacağını mı sanıyordu? Allah’ın kullarına vefası yok olduğunu mu düşünüyordu. O Doğu türkistandaki

mazlum ve mağdur ve çaresizlerin sesini Allah’ın duymadığını mı zannediyordu?

“Velâ tahsebenna(A)llâhe ġâfilen ‘ammâ ya’melu-zzâlimûn(e)(c) innemâ yu-aḣḣiruhum liyevmin teşḣasu fîhi-l-ebsâr(u)= Ey Peygamber! Sakın zalimlerin yaptıklarından Allah'ın gâfil olduğunu sanma! Ancak Allah, onların cezalarını, gözlerin dışa fırlayacağı güne erteler.” (İbrahim Suresi ayet:42) O Çin zindanlarından feryad eden mazlumların sesini Allah’ın duymadığını mı zannediyorlardı? O Evlerde o Çinli erkekleri zaptedemeyen englleyemeyen ümmete feryat eden o doğu Türkistanlı kadın ve kızların çığlığını Allah’ın duymadığını mı zannediyorlar?

Hâlbuki Allah mazlumun ahına eninde sonunda karşılık verir. Atalarımız “HAK SİLLESİNİN SEDASI YOKTUR. BİR VURURSA DEVASI YOKTUR” Sözünü boşuna söylememişlerdir. Şuan da yeryüzünde 5 tane sözde büyük devlet var. Sözde onlar dünyayı idare ediyordu. Ya da öyle sanıyorlardı. Çinde bu 5 büyük devletten bir tanesiymiş. 1,5 milyar nüfusu varmış. Teknolojisi varmış. Görünürde her türlü imkânı varmış. Korona virüsünü de 39 yıl önce kendisi üretmiş ki ileride kendisine rakip olan devlet ve milletlere BİYOLOJİK silah olarak kullansın. Ama takdiri ilahiyeye bak ki tarih bir daha tekerrür etti. Ebrehe de Kâbe’yi yıkmak için ordusuyla gelmiş. Kâbe’yi yıkmak için fillerle saldırırken filler ters dönüp Ebrehe’nin ordusunu biçilmiş ekine çevirmişlerdi. Bugün de aynen öyle oldu. “EL İÇİN KUYU KAZAN ÇİNLİLER KAZDIKLARI KUYUYA KENDİLERİ DÜŞTÜ.

Görünmez uçak ve savaş aleti yapan materyalist dünya gözle görünmeyen bir corona virüsü karşısında aciz kaldı. Çaresiz kaldılar. Zavallı kendinizi ne zannediyordunuz? Bakın gözle görünmeyen çok küçük bir canlı karşısında aciz kaldınız. Öyle aciz kaldınız ki sokağınıza çıkamıyorsunuz. O dün Doğu Türkistandaki Müslümanları sokağa çıkamaz hale getirenlerin şimdi görünmez bir virüs karşısında sokağa çıkamıyorsunuz. Dikkat ettiniz mi gözle görünmeyen bir virüs sizi sokağa çıkarmıyor. Görünürde virüs ama işi yapan Allah’tır. Dün sokağa bir Müslüman kadının peçeyle çıkmasına müsaade etmeyenler bugün şimdi kendileri peçesiz sokağa çıkamıyorlar. Maskesiz sokağa çıkamıyorlar. İşte allah’ın gücü ve kuvveti bu. Bunlar işin başlangıcı daha böyle zülmetmeye devam ederseniz bekleyin daha beterini göreceksiniz.

Korona virüsü yayılıyormuş… Engel olamıyorlarmış… Tıb çare bulamıyormuş… Teknoloji yenik düşmüş… Hani siz sesten daha hızlı giden uçaklar yapmıştınız. 5 bin km menzilli füze yapmıştınız… Hani gücünüz kuvvetiniz vardı? Ne oldu?

İŞTE BEN BÜTÜN BUNLARA KARŞI SADECE BİR MÜSLÜMAN OLARAK BU OLAYLAR KARŞISINDA TEK BİR CÜMLE DİYORUM; “ALLAHU EKBER” Ötesi yok bu işin. GÜÇ VE KUVVET SAHİBİ ALLAH’TIR. BİSMİLLÂHİRRAHMÂNİRRAHÎM.

“1. ELEMTERA KEYFE FE’ALE RABBUKE Bİ-ASHÂBİ’L-FÎL. 2. ELEM YEC’AL KEYDEHUM FÎ TADLÎL. 3. VE ERSELE ’ALEYHİM TAYRAN EBÂBÎL.4. TERMÎHİM Bİ-HICÂRATİN MİN SİCCÎL. 5. FECE’ALEHUM KE’ASFİN ME’KÛL.= Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. 1. Rabbin fil sahiplerine neler etti, görmedin mi? 2. Onların kötü planlarını boşa çıkarmadı mı? 3. Onların üstüne sürü sürü kuşlar gönderdi. 4. O kuşlar, onların üzerlerine pişkin tuğladan yapılmış taşlar atıyordu.5. Böylece Allah onları yenilip çiğnenmiş ekine çevirdi.”

Başka bir ayette; “Elem tere keyfe feale rabbuke bi âd(âdin)= Görmedin mi Rabbin, Âd kavmine ne yaptı?”

Şimdi aynı ayetler 2 milyar Müslüman’a hitap ediyor. Ve Bize Diyor ki; “EY 21. YÜZYILDA YAŞAYAN MÜSLÜMANLAR! BU KÂFİRLERİN TEKNİĞİNİ, TEKNOLOJİSİNİ, GÜCÜNÜ KUVVETİNİ GÖZLERİNDE BÜYÜTENLER! BİZ BU AMERİKAYLA ÇİNLE BAŞA ÇIKAMAYIZ DİYENLER! İŞTE GÖZÜNÜZLE GÖRDÜNÜZ ŞAHİT OLDUNUZ Kİ RABBİM ONLARI KORONA VİRÜSÜYLE DİZE GETİRDİ. SAHİBİ ALLAH OLANIN SIRTI YERE GELMEZ. YETERKİ ALLAH’A TAM OLARAK İMAN EDİP ONA GÜVENELİM. YETER Kİ RABBİMİZE KARŞI SAMİMİYETİMİZ OLSUN. KAFİRLERDEN KORKMAYIN. CESUR OLUN. ALLAH’TAN KORKUN. EĞER BİZ ALLAH’TAN KORKARSAK KÂFİRLER BİZDEN KORKAR. SELAM VE DUA İLE