Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

SİZCE ALTI AY ÖNCE AMERİKA İSRAİL VE RUSYA NİYE GİZLİCE TOPLANDILAR? 01.3.2020 Pazar-Yeşilyurt/MALATYA

PDFYazdıre-Posta

25 Haziran 2019 tarihinde haber merkezlerine şöyle bir açıklama düştü: Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Patrushev, "İran'ın bölgenin güvenliğine tehdit oluşturduğu gibi gösterilmeye çalışılması veya uluslararası terör gruplarıyla karşılaştırılması kabul edilemez." dedi.

Aynı tarihte Batı Kudüs'te düzenlenen ABD-Rusya-İsrail üçlü güvenlik zirvesine katılan Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri

Nikolay Patrushev'in burada gazetecilere verdiği demeçte İran'ı savunması ABD ve İsrail'de soğuk duş etkisine neden oldu.

Suriye'deki durumun ve bölgedeki İran etkisinin masaya yatırıldığı üçlü zirvenin ardından yaptığı açıklamada Patrushev, ABD ve İsrail'i Suriye'deki krize siyasi bir çözüm bulunmasına teşvik etmeye çağırdı.

Son zamanlarda ABD ve İsrail'in İran'a karşı yürüttüğü propagandaya da değinen Patrushev, "İran'ın bölgenin güvenliğine tehdit oluşturduğu gibi gösterilmeye çalışılması veya uluslararası terör gruplarıyla karşılaştırılması kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

Batı Kudüs'te düzenlenen ABD-Rusya-İsrail üçlü güvenlik zirvesinde Suriye'nin durumu ve İran'ın bölgedeki rolü ele alındı. Tabi her zaman olduğu gibi bu tür toplantılar kapalı kapılar ardında yapıldığı için pek bilgi alınmıyordu. Aradan geçen zaman zarfında Rusya ile amerikanın tıpkı “SOĞUK SAVAŞ “ yılarında olduğu gibi “AL GÜLÜM VER GÜLÜM” düşüncesinde hareket ederek amerikanın Suriye topraklarını Rusyaya bıraktığını gördük.

İşte 25 Haziran 2019 tarihinde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun başkanlık ettiği zirveye, Patrueshev'in yanı sıra ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile İsrail Ulusal Güvenlik Danışmanı Meir Ben-Shabbat katıldı.

“ABD ile Rusya arasında bizden gizli ayrı bir anlaşma olduğunu seziyoruz. Zaten sahadaki uygulama bunu gösteriyor. Suriye’yi paylaşmışlar.

“ABD askerleri Menbiç’ten çekilirken, Rus ve rejim bayraklarını taşıyan askeri araçlar Menbiç’e giriyordu.”

16 Ekim 2019 “ABD’nin çekildiği askeri üsler Suriye ordusunun kontrolüne girdi. ABD’nin çekildiği Menbiç, Tabka, Ayn İsa ve Resulayn’ın güneyine ve Haseke’nin kırsalında bulunan Tel Tamir gibi kritik yerlere Suriye askerleri ve Rus güçleri girdi.”

Arkasında 19 Ekim 2019 “ABD askerleri, Kobani’den çekilirken rejim askerleri ve Rus güçleri ile karşılaştı.”

ABD ile Rusya, neredeyse doldur-boşalt yapıyor. ABD’nin çekildiği yerlere eşzamanlı olarak Rus askerleri giriyor. Hem de neredeyse aynı ordunun iki ayrı birliğinin devir teslim yapması gibi.

Zaten 1990’dan önce ABD Kapitalizmi temsil ediyordu. SSCB ( Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği-Rusya’nın önceki adı) ise Komünizmi temsil ediyordu. Sovyetler birliğinin dağılmadan önce her sene amerika başkanıyla sovyetler birliği başkanı her sene Camp David’te tatil adıyla toplanır. Rusya ve amerika dışındaki devletleri sömürüp idare etmek için yıllarca amerika başkanlarıyla Rus başkanlar Camp David, denilen ve ABD başkanlarının tatil, dinlenme ve inziva evi, misafirhanesi olarak bilinen yerde bir araya gelir ve dünyayı kendi arasında bölerek idare etmeye çalışırlardı.

Oysa Hitler Almanya’sını amerika ile Rusya beraber işgal etmediler mi? II. Dünya Savaşı'nda Nazi Almanya’sını yenilgiye uğratan ana askerî kuvvet Kızıl Ordu'ydu. Savaştan sonra Almanya'nın doğu yarısı ile Orta ve Doğu Avrupa'daki birçok ülkeyi işgal etti, bunlar daha sonra Doğu Bloğu'nun uydu devletleri olmuşlardır.

Büyük devletler küçük devletlerin uğraşıp güçsüz kalması için kedi yavrularının önüne atılan büyük hayvan derileri gibi problemler çıkarıp onların enerjilerini boşuna harcatırlar.

İran Şahı Muhammed Rıza Şah Pehlevi 1958 yılında amerikayı ziyaret ettiği sırada Amerikan Başkanı, Dwight David Eisenhower oval ofisin duvarında asılı olan dünya haritasının önüne geçerek; “Ekselans! Yunanistan, Türkiye, İran ve Pakistan’da askerin sözünün geçmesi gerekir. Aksi takdirde buralardaki halk uyanırsa bizim menfaatlerimize zarar gelir” demiştir. Yunanistan’ın batı dillerindeki adı Grek’tir. Bu dört devletin baş harflerini bir araya getirdiğimizde karşımıza “GTI-P” olarak çıkıyor. Yani bu devletlerin baş harfleri bu şifreyi oluşturuyor.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) eski Başkanı Orgeneral David Petraeusa olası bir Türk-ABD sıcak çatışmasında neler olabileceği soruldu. Generalin cevabı şöyle oldu:

Orada durup iki defa düşünmeleri lazım. Türklerden bahsediyoruz, kontrolümüzdeki Araplardan değil. Düzenli taktik ve biz de bile olmayan disiplinli bir orduya sahipler.

Geri çekilme gibi bir huyları yok ve bu olasılığı hiç düşünmüyorlar. Top yekûn savaşan bir millet. Olasılık hesapları yapmıyorlar, akıllarında toprakları ve dinleri varsa kaygılanıp sonlarını düşünmüyorlar.

Son iki yıl içinde ABD PYD’ye teknik bilgi aktarımı yapmış ancak Türkiye karşısında hiçbir başarı sağlanamamıştı. Bunu söylememem gerekir ama sırf bu yüzden onlarca ABD’li general ya emekli edildi ya da kovuldu.

Ülkeye giriş yapan her ABD ve Avrupalı turist adım adım izleniyor. Şuan böyle kritik bir durum hem bizim için hem dünyanın geri kalanı için çok büyük bir risk teşkil eder.

BEYLER! NE TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE NE DÜNYA ESKİ DÜNYA. ARTIK TÜRKİYE BAŞKALARININ YARDIMIYLA AYAKTA DURAN YENİ GEZMEYE BAŞLAYAN ÇOCUK DEĞİL.BUGÜN NE AMERİKANIN ASKERİ NE DE RUSYANIN ASKERİ KARADA SAVAŞACAK GÜÇTE DEĞİL. SAVAŞ KARAKUVVETLERİYLE KAZANILIR. BİZ AMERİKANIN AFGANİSTAN’DAN IRAKTAN NASIL REZİ OLDUĞUNU GÖRDÜK. RUSYA DA AYNI ŞEKİLDE. BUNLAR BUGÜNE KADAR DÜNYADA “KORKU İMPARATORLUĞU” OLUŞTURARAK DEVLETLERİ SÖMÜRDÜLER.

BİZLER MİLLET OLARAK TARİH BOYUNCA ESARET YAŞAMADIĞIMIZ GİBİ KATİL DE YAPMADIK. TARİHİMİZDE KORKAKLIK YOKTUR. ZATEN KORKAK İNSANLAR TARİH YAZAMAZLAR. ŞİMDİ BURADA BÜTÜN DÜNYAYA SESLENİYORUM VE DİYORUM Kİ:

“GÖNÜLLÜ VE SEVE SEVE SAĞDAN SOLA BAKARAK HİZAYA GELİN. EĞER SİZ KENDİNİZ HİZAYA GELMEZSENİZ BİZ 82 MİLYON OLARAK SİZİ HİZAYA GETİRMEK İÇİN ÖLMEYE HAZIRIZ. SİZ İSTER GÖNÜLLÜ İSTERSE GÖNÜLSÜZ AMA HİZAYA GELİN.” SELAM VE DUA İLE