Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUKA MEKTUP (3) 31.1.2020 Cuma-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

SAYIN VE MUHTEREM BAKAN!

Köylünün biri değirmene öğütmek için bir çuval buğday götürür. Değirmenci buğdayı hazneye boşaltır. Buğday öğütürüyken köyden biri değirmenciyi çağırır. Değirmenci buğday hazneden bitince değirmeni nasıl durduracağını köylüye anlatır gider. Buğday bitene kadar köylü değirmeni nasıl durduracağını unutur. Değirmene durması için önce yalvarır. Değirmen durmaz. Daha sonra eliyle durdurmak ister. Değirmen taşı elini yaralar geçer. Değirmeni ayağını basarak durdurmak ister. Değirmen taşı ayağını sıyırır. Değirmenin durması için taşı öpmek isterken taş dudağını da sıyırır geçer. Can havliyle sağa sola bakarken balyozu görür. Köylü balyozu kaptığı gibi taşa vurunca demir

çemberle birbirine bağlı olan taş parçalanır ama taşı döndüren baltacık dönmeye devam edince köylü değirmen taşına:-Senin bir suçun yokmuş. Altta sana fit veren varmış diye söyler.

ŞİMDİ MİLLİ EĞİTİMİN NİYE MİLLİ OLMADIĞINI ŞİMDİ ANLADINIZ MI? ÇÜNKÜ SAYIN BAKAN KRALDAN ÇOK KRALCI OLDUĞU İÇİN MEVCUT HANTAL YAPI KENDİŞSİNE VE BÜROKRATLARINA SONSUZ YETKİ SIFIR SORUMLULUK VERMİŞTİR.

İnsan milli eğitimin bugünkü haline bakınca “ESKİ TAS ESKİ HAMAM DEĞİŞEN SADECE TELLEK” sözü geliyor. Yani değişen sadece bakan. Gerisi aynı duruyor.

Cumhuriyetin ilk yıllarında Mustafa Kemal’e insanüstü özellik yükleyen Kemalettin Kamu gibi bir takım yazarçizer olmuş ve bunlar:

Batılı sömürgeci ülkeleri tarafından vatanımızın dört bir yandan kuşatılarak Türk milletinin kaderinin tayininin söz konusu olduğu İstiklal Savaşı'nın o kan kokulu günlerinde:

“Her çehre bize yabancı,

Bari Sen bir parça acı,

Süründürme altın tacı,

Bize yardım et Ya Rabbi!.." diyerek Kâbe'ye yönelip Rabbine yalvaran şair Kemaleddin Kamu'nun, savaş sonrası Cumhuriyet döneminde ise:

"Ne örümcek ne yosun,

Ne mucize ne füsun,

Kâbe Arab'ın olsun,

Bize Çankaya yeter..." Diyebilecek kadar özünden uzaklaşıp değerlerimizi yitirerek tefessüh ettiğini…(Apuhan, Recep Şükrü; İhanetin Türküsü, Timaş, İst.1986) Bu ve buna benzer daha binlerce örnek mevcuttur.

Ama bunların hiçbirisi şuan EBA’da mevcut olan ve öğrencilerin Mustafa Kemal Atatürk’e secde ettirecek kadar ileri gidilmemişti. Ama gelgör ki şimdi yine EBA’da öğrencilerin –HÂŞÂ VE KELLÂ- Atatürk’e secde ettiren görüntüler hala mevcut. Şimdi ben SAYIN ZİYA SELÇUK’A; “-SEN KİMSİN? NE YAPIYORSUN? YA DA BAKANLIKTAN YAPILANLARDAN HABERİN Mİ YOK?

SAYIN BAKAN bazı hastalar vardır doktora götürür muayene sıranı beklersin. Sıra gelince ya hasta kendisi ya da refakatçisi götürüp muayeneyi yaptırır. Ama bazı hastalar vardır ki durumu çok ağır olduğu için ya ambulans çağırır ya da doktoru getirirsin. Hastanın kendisi fark etmezse bile durumu ağır olan hastaların yakınları ilk anda ne yapacaklarını şaşırır telaşa kapılırlar. Ama doktor gelip hastaya müdahale edip hasta kendine gelince sevinirler.

İşte 90 seneden beri ihmal edilen eğitim sistemimiz sonucunda Milli eğitimin durumu ağır hastanın durumuna dönmüştür. Burada yetkili etkili ve sorumlu insanlara şöyle seslenmek istiyorum;

“EY KENDİNİ YETKİLİ, ETKİLİ VE SORUMLU SAYAN VE SORUMLU OLANLAR! GENÇLİK ELDE GİDİYOR. BUGÜNÜN GENÇLERİ 10 YIL SONRA DEVLETİN ÇEŞİTLİ KADEMELERİNDE GÖREV ALIP DEVLETİ YÖNETECEKLER. BİR AN ÖNCE EĞİTİM SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRMEKSEK YARIN ÇOK GEÇ OLUR. GENÇLERİMİZ GÜZ GELİNCE AĞAÇLARIN YAPRAĞI SASARIP DÖKÜLDÜĞÜ GİBİ DÖKÜLÜYOR. YAPRAKLAR YERE DÖKÜLÜRKEN GENÇLERİMİZ İÇKİNİN KUMARIN, UYUŞTURUCUNUN, HIRSIZLIĞIN ZİNANIN ÇUKURUNA DÜŞÜYOR. ÖYLE BİR DÜŞÜYOR Kİ BİR DAHA ÇIKMASI PEK MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR.

MEVCUT EĞİTİM SİSTEMİ MATERYALİST VE ATEİST BİR GENÇLİK YETİŞTİRİYOR. DİKKATİNİZİ ÇEKTİĞİNİ BİLMİYORUMA AMA MEMLEKETİMİZDE FETÖ’NÜN, FRANSANIN, ALMANYANIN, İNGİLTERENİN VE BİRÇOK DEVLETİN OKULU OLMASINA RAĞMEN HER NE HİKMETSE PKK’NIN OKULU YOK. NEDEN? ÇÜNKÜ MEVCUT SİSTEM PKK’LI YETİŞTİRİYOR. PKK’LI TERÖRİSTLERİN TASMASINI ELİNDE TUTAN GÜÇ BU MEMLEKETTE OKUL AÇMA İHTİYACI DUYMAMIŞTIR. PKK TERÖR ÖRGÜTÜNE KATILMAK İÇİN OKUMAMIŞ CAHİLLERDEN ÇOK ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ VEYA ÜNİVERİSİTEYİ BİTİRENLER KATILIYOR. BU BİLE BİZE TEK BAŞINA EĞİTİM SİSTEMİMİZİM ÇÖKÜŞÜNÜ GÖSTERMİYOR MU?

YENİ MİLLİ EĞİTİM BAKANI MİLLİ EĞİTİMDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER YAPMA YERİNE PANSUMAN TEDBİRLERLE UĞRAŞIYOR. SAYIN BAKAN ÖĞRENCİNİN ÖĞRETMENE PARMAK SALLADIĞI; VELİNİN ÖĞRETMENİ DÖVMEK VEYA ÖLDÜRMEK İÇİN OKUL KORİDORLARINDA ÖĞRETMEN KOVALADIĞI BİR ZAMANDA “ZORBALIĞIN ZARARLARINI” ANLATAN 10 DAKİKALIK VİDEOLARI SEYRETMEKLE ÇÖZÜLECEK KADAR BASİT DEĞİL. MESELE SİZİNDE BİLDİĞİNİZ GİBİ KANGREN OLDUĞU İÇİN İYİLEŞMESİ SİSTEMİN KÖKTEN DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKİYOR.

BU MİLLETİN GELECEĞİ OLAN GENÇLERİ KURTARMAK İÇİN HER RASTGELE KİMSELERİN EĞİTİM FAKÜLTELERİNDE OKUYUP ÖĞRETMEN YAPILMAMSIYLA BAŞLAR. EN BASİTİNDE BÜTÜN PARALARI DEVLETİMİZ TARAFINDAN KARŞILANAN KKTC DE BİLE ÖĞRETMEN OLMANIN KRİTERLERİ VAR. CUMHURİYETİN İLK YILLARINDA BİLE ÖĞRETMEN OKULLARINDA DİN DERSİ MECBURİ OLARAK OKUTULUMUŞ. BUGÜNKÜ GİBİ DİN KÜLTÜRÜ AHLAK BİLGİSİ DERSİ DEĞİL.

BÜYÜK BİR İLİMİZİN BİR OKULUNDA CUMA NAMAZINA GİTMEK İÇİN ÖĞRETMENLER OKUL İDARESİNE DERSLERİNİN ONA GÖRE AYARLANMASINI BELİRTEN BİRER DİLEKÇE YAZIYORLAR. DİLEKÇEYE ALTI AY SONRA İDARE TARAFINDAN ; “ CUMA NAMAZI VAKTİNİNİN NE ZMAN BAŞLAYIP NE ZAMAN BİTTİĞİNİ BİLEMEDİĞİMİZ İÇİN DİLEKÇENİZE UYGUN CEVAP VERİLEMEMİŞTİR” ŞEKLİNDE CEVAP VERİLMİŞTİR. AYNI İLİN BAŞKA BİR OKULUNDA OKUL MÜDÜRÜ DERSLERİ CUMA SAATİNE GÖRE AYARLADIĞI İÇİN ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN BERABER CUMA NAMAZINA GİDİYOR. ALLAH AŞKINA SÖYLEYİN SİZİN TERCİHİNİZ HANGİ MÜDÜR? CUMA NAMAZININ NE ZAMAN BAŞLAYIP BİTTİĞİNİ BİLMEYEN Mİ YOKSA DERS SAATİNİ CUMA NAMAZINA GÖRE AYARLAYIP ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİSİYLE NAMAZA GİDEN Mİ? (DEVAMI EDECEK)