Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

BATININ YILBAŞI OYUNU 19.12.2019 Perşembe-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

İslam bir manzumeler sistemidir. Bu sistem içinde Müslümanın nerede, ne zaman neyi nasıl yapacağı bellidir. Hilafetin kaldırılmasıyla beraber İslam birliği ortadan kaldırılmıştır. İslam’ı ortadan kaldıranlar O’nun boşluğunu doldurmak için kendi hayat sistemlerini bize dikte etmişlerdir. Bu konuda hayli başarı da elde etmişlerdir.

Batılılar kendi dinlerini bize ve çocuklarımıza öğretmek için önce koskoca Osmanlı imparatorluğunu parçaladılar. Koskoca

imparatorluğu parçalamakla kalmayıp bu topraklar üzerine irili ufaklı 60 küsur devlet kurdurdular. Bu devletlerin sınırları içinde yaşayanları birbirinre düşman ettiler.

Böylece dinlerini bize öğretmek için hiç de öyle acele etmediler. Gayet masumane bir görüşle “Kendilerinin Hıristiyan olduklarını ve HAÇ’a tapıyoruz” dediler. Böylece dolambaçlı yollarda gelip içimize girdiler. “Yılbaşını kutladılar(!!!)” Yılbaşını kutlamak bize dışarıdan gelmiş bir adettir. Ben iyi biliyorum ki Dedelerimiz ve babalarımız kutlamazdı.

“MİLADİ YILBAŞI, NOEL, YENİYIL” BİLMEZLERDİ. DOLAYISIYLA KUTLAMAZLARDI. Yılbaş avrupalılar için Kutsal bir dönem kutsal bir tatil. Sözde Hz. İsa (as)’ın doğum gününü kutluyorlar.(!!!) Tabii Hz. İsa (as) bizim de SEVDİĞİMİZ VE SAYDIĞIMIZ BİR PEYGAMBERDİR. Ama Hıristiyanlar Hz. İsa (as)’nın Çam ağacına ineceğini düşünüyorlar. Çam ağaçlarını süslemelerinin sebebini dine bağlıyorlar. Hâlbuki öyle bir şey bahis konusu değil. Hıristiyan ve Yahudi adetlerine uymayı Peygamberimiz (SAV) bir Hadis-i Şerifinde; “:“Men teşebbehe bi-kavmin fe-hüve minhüm.” Yani “Sizden kim bir kavme benzerse o da onlardandır.” Hadis-i Şerifinin şümul sahasına girmemeğe yani, gayri Müslimlere hiçbir surette benzememeye hatta benzeme şeklinde tefsir edilebilecek hareketlerden bile kaçınmaya çalışmışlar, yanlış tefsire meydan verilmesin diye son derece büyük bir hassasiyetle halkı da sakındırmışlardır.(Ebu Davud)

Hâlbuki Peygamberimiz (SAV) Yahudi ve Hıristiyanların köklü doğru olan örf ve adetlerine uymayı tavsiye etmiştir. Yılbaşı kutlamaları adeta televizyon, gazete, dergi ve belediyelrin bilbordlarında sanki iyi biyşeymiş gibi reklam ediliyor. Bundan gafil-Şuursuz bihaber olan insanımız böyle dini tahsil almayan dini tahsilden mahrum bırakılmış kimselerin sanki Milli Bayrammış, sanki yüzyıllardır kutlanıyormuş gibi kutladığı bir şey haline geldi. Hâlbuki bunu özellikle yapmamak lazım. Çünkü kendi örfümüz ve âdetimize bağlanmazsak başkalarını taklit ederiz. Kaybolup gideriz.

KÜLTÜRMÜŞ, NOEL BABAYMIŞ, EĞLENCEYMİŞ derken çam ağacı diker, evlerin önüne çelenk koyar, eğlence düzenlenir. Derken sokakları süslüyor tatil yapıyorlar. Pamuk sakallı bir adama şeker ve çikolata dağıttırıyorlar. Şimdi sorarım size; “Bunların hapsi nedir?” Bunların hepsi folklorik malzemedir. Kendileri gibi olmayanları kendilerine benzetip benzetip Hıristiyanlaştırıyorlar. Kendi inançlarını doğru dürüst şekilde anlatmaktan korktukları için böyle hareket ediyorlar. Doğrudan söyledikleri zaman inanılmaz diye korkuyorlar. Onun için önce Hıristiyanlaştırıp inançsız da olsa önce eğitiyorlar. Sonra Hıristiyanlaştıktan sonra Hıristiyan inancını anlatırız diyorlar.

“…Bu şimdi kendisi gelsin yumuşasın bizim yolumuza bunun çocuğunu sonra küçükten alıp kendimize benzetiriz” Diyorlar. Bizim yaştakilerden 1.Jenerasyon, çocuklarımız 2. Jenerasyon,3. Jenerasyonda bu işi haklarız” diyorlar. Bizim Jenerasyonda ümitleri yok. Güzel günleri biz kendi ölçümüze göre yaşamamız lazım. AMAN DOSTLAR SAKIN BATININ BU OYUNUNA GELİP ALDANMAYIN. HAYAT UMDUĞUMUZDAN DAHA HIZLI GEÇER. FARKINA VARMAZSINIZ. YANLIŞ OYALANACAK KADAR ZAMANIMIZ LÜKSÜMÜZ YOK. DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİRECEK NİYETTEKİ NİYET ADIM ATMA GÜCÜ “BEN” de “SEN” de ve “BİZ”DEDİR.

SELAHADDİN-İ ÜYYÜBİLERİ, ALPASLANLARI, FATİHLERİ, YAVUZLARI ABDÜLHAMİDLERİ BİZ YETİŞTİRDİK.

Hıristiyanların kutsal diye kullandıkları dört tane incil var. Ama bu İncillerin her birinde Hz. İsa(as)’ın doğum tarihi farklıdır. Diyelim ki bilim ve fen elişti ve Hz. İsa (as)’ın doğum tarihi “1 OCAK O” tarihi olarak belirlendi. Bir ulul-Azim Peygamberin Doğduğu gün böyle rezaletlerle hiç kutlanır mı? YILBAŞI KUTLAMALARI; Hıristiyanlar dinini yaymak, Yahudilerde parayı hareket ettirip para kazanmak için uydurdukları bir tuzaktır.

Batının sıkıntısı daha önce uyutmaya çalıştıkları Müslümanları geri uyanmasından kaynaklanıyor. Batının Müslümanlara karşı dostane tavırları yerine hasmane tavırlar takınması bundan dolayıdır. Bu da inşallah Kur’an-ı kerimin “…MUTU BİĞAYZİKÜM= KİNİNİZLE GEBERİN…” (Ali İmran 119) OLUR İNŞALLAH.

Batılılar atalarımızın;“Körle yatan şaşı kalkar” hesabı bizi kendi saflarına çekerek bizi bizden kopardılar.SELAM VE DUA İLE.