Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUKA MEKTUP (2) 13.12.2019 Cuma-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

SAYIN VE MUHTEREM BAKAN!

BUGÜN YAPILANLAR YARININ PROBLEMLERİ OLARAK KARŞIMIZA ÇIKMASIN. BAKAN “YARINLARDA DEĞİŞMEYECEK ADIMLAR ATIYORUZ” DİYOR. BANA KALIRSA ÜÇ DÖRT SENE SONRA İKTİDARLARIN DEĞİŞMESİ SONUCU DEĞİŞECEKLERİ YÜRÜRLÜĞE KOYUYOR. Bakan; “BEN TARİHİ VE COĞRAFYA’YI SEÇMELİ YAPTIRMADIM” DİYOR. AMA MEB GOV.TR’DEKİ DÖKÜMANLAR ÖYLE

DEMİYOR. O DÖKÜMANLAR İÇİNDE 10. VE 11. SINIFLARDA “KÜRESEL DÖKÜMANLAR, TARİH VE COĞRAFYA’NIN DA İÇİNDE OLDUĞU 20 TANE DERS SEÇMELİ OLMUŞ. ŞİMDİ ÖĞRENCİLER BUNUN İÇİNDE HANGİSİNİ SEÇECEK? TABİİ Kİ ÖNCELİKLER OKULDA OLAN BRANŞ ÖĞRETMENİNE GÖRE SEÇMELİ DERSLER SEÇİLECEK. ONLARIN DA TOPLAMI 3 DERSİ GEÇMİYOR.

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ HER SINIFTA ZORUNLU AMA NELERİN ÖĞRETİLECEĞİ BELLİ DEĞİL. BANA GÖRE DKAB DERSİ HER SINIFTA MECBURİ OLMASINA DA GEREK YOK. ÇÜNKÜ BU DERSTE DİN ÖĞRETİLMİYOR. DİN YERİNE DİN KÜLTÜRÜ VERİLİYOR. YANİ İSLAM DİNİ YERİNE BAŞKA DİNLERİN KÜLTÜRLERİ ÖĞRETİLİYOR. TEK BAŞINA AHLAK BİLGİSİ OLSA ANLARIM. OKULLARDA AHLAK MI KALDI? İLERİ YABANCI DİL-1, İLERİ YABANCI DİL-2 SANKİ İLK VE ORTAOKULLARDA BİR TANE YABANCI DİL ÖĞRETİLMİŞ DE LİSELERDE İLERİ SEVİYEDE YABANCI DİL ÖĞRETİLECEKMİŞ. BUNLARI SAYIN MİLLİ EĞİM BAKANIMIZ ARAŞTIRIYOR MU? OKULLARA GİDİP MÜDÜR, ÖĞRETMEN VE VELİLERLE KONUŞUYOR MU?

OKULLARDA SÖZDE AHLAK DERSİ VAR AMA AHLAK VAR MI? DKAB DERSİNDE AHLAKI ÖĞRETEN KONULAR DA NE ANLATILIYOR? DERS KONULARININ HEPSİNİN İÇİ BOŞALTIMŞ BASİTLEŞTİRİLMİŞ. DERS KONULARIN YAZILIMINDA SAYILMAYACAK KADAR ÇOK İMLA VE BİLGİ HATASI VAR. TARİHİ ŞAHSİYETLERE YAKIŞMAYACAK ŞEKİLDE ANLATIMLAR MEVCUT. ÇOĞU KONULARDA YAZILANLARI KİTABI YAZANIN BİLE ANLAMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

AK PARTİNİN YAPTIĞI ÜSTÜN HİZMETLER SONUCU OKULLAR İKİLİ ÖĞRETİMDEN TEKLİ ÖĞRETİME GEÇTİ. OKULLARIN FİZİKİ ŞARTLARI İYİLEŞTİRİLDİ. AMA BUNLAR EĞİTİMİN KALİTESİNİ ARTIRMAYA TEK BAŞINA YETERLİ DEĞİL.

OKULLARDA EĞİTİM TEK DEVREYE DÜŞÜNCE HALİYLE ÖĞRENCİLER ÖĞLE YEMEĞİ YEMEK İÇİN DIŞARI BIRAKILMIYOR. OKULUN İÇİNDEKİ KANTİNLERDE YİYİP İÇİYOR. KANTİNLERDEKİ YİYECEK VE İÇECEKLERİN RAF ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN HALİYLE KİMYASALLAR KONUYOR. BU YİYECEK VE İÇECEKLERİ YİYEN ÖĞRENCİLER ERKEN YAŞTA HASTA OLUYOR. YA DA OBEZİTE OLUYOR. SİZ BAKANLIK OLARAK KANTİNLERDE SATILACAK YİYECEKLERİ BELİRLEDİNİZ AMA KONTROLE GİDİLDİĞİNDE KANTİNLERİN BİRÇOĞUNDA KİLO İLE ÇİĞKÖFE SATILDIĞI BİLE GÖRÜLMÜŞTÜR.

BAZI OKUL MÜDÜRLERİ ÖĞRENCİLER SICAK VE KATKISIZ YEMEK YESİNLER DİYE VELİLERE DUYURU YAPMIŞ. VALİLERDE İSTEĞE BAĞLI OLARAK OKULA BAĞIŞ YAPMIŞLAR. OKUL İDARESİ OKULDA SICAK YEMEK ÇIKMASI İÇİN BÜTÜN HAZIRLIKLARI YAPMIŞ. İL VE İLÇE MİLLİ EĞİTİMDEN İZİNLER ALINMIŞ AMA OKUL KANTİNCİSİ İMZA VERMEDİĞİ İÇİN OKUL İDERESİ ÖĞRENCİLERE YEMEK HAZIRLATIP VEREMİYOR. YANİ OKUL KANTİNLERİ MAFYALAŞMIŞ. MAFYANIN ELİNE GEÇMİŞ. BU KANTİNLERİ GEÇMİŞTE “OKUL KORUMA DERNEKLERİ” KAPATILDIĞI GİBİ YA KAPATILMALI YA DA OKUL İDERESİNİN DENETİMİNE VERİLMELİDİR.

BİRÇOK AVRUPA ÜLKESİNDE OLDUĞU GİBİ ÜLKEMİZDE DE ACİLEN BİR MUTLULUK DERSİ, BİR MERHAMET DERSİ BİR DEBİ MUAŞARET DERSİYLE BERABER AHİRETE HAZIRLAMA VE CİHAD DERSLERİ KONULMALIDIR. MUTLULUK DERSİNİN MÜFREDATINI MERAK EDERSENİZ SİZE YARDIMCI OLAYIM. HANİ SİZİN BAKANLIĞIN BÜROKRATLARI AVRUPA HAYNANI YA ONLAR BİRŞEY YAPMAK İSTERLERSE AVRUPYI REFERANS ALMAYI ÇOK SEVERLER. İŞTE AVRUPADAKİ OKULLARDA OKUTULAN DERSİN MÜFREDATI ABDULKADİR-İ GEYLANÎ, AHMED YESEVİ, MEVLANA CELALEDDİN-İ RUMÎ, HACI BEKTAŞI VELİ, YUNUS EMRE GİBİ ÜSTADLARIN AYATI VE YAŞAYIŞI YER ALIYOR. YANİ TARİKAT OKUTULUYOR.

YARIN ÇOK GEÇ OLUR. BUGÜNDEN İTİBAREN DERS MÜFREDATLARINI DEĞİŞTİRİP BİR AN ÖNCE NESİLLERİN UFKUNU AÇACAK KİTAPLARI HAZIRLAYALIM. AİLE YAPIMIZ ÇÖKÜYOR. SİZ VE İKTİDARINIZ AİLE YAPISINI DÜZELTECEK NE GİBİ ÇALIŞÖMALAR HAZIRLANIZ DA YOKSA BİZİM Mİ HABERİMİZ YOK. EN BASİTİNDE BEŞTEPEDEKİ CUMHURBAŞKANLIĞI KÖŞKÜ RUHSATI OLDUĞU HALDE MUHALEFETİN BAŞI CHP HALA KABULLENMEYİP SARAY DERKEN AİLE İLE İLGİLİ BİR DÜZENLEME GELDİĞİNDE NEDEN SİZİNLE BERABER HAREKET ETTİĞİNİ HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

YENİ DERS MÜFREDATI 2-3 SENE SONRA SEÇMELİ 20 DERSİ ÖĞRENCİLERİN ÇOĞU SEÇEMEYECEK. EĞER HER ÖĞRENCİ BU SEÇMELİ DERSLERDEN 5 TANE Mİ SEÇECEK? YOKSA DAHA FAZLA MI SEÇECEK? SEÇEN ÖĞRENCİ SAYISI 10’NUN ALTINDA İSE O DERS SEÇİLMEYECEK. BİR DE SEÇİLEN DERSİN ÖĞRETMENİ O OKULDA OLACAK MI? DİYELİM Kİ SEÇMELİ DEDLER SEÇİLDİ. SINIF NEREDE BULUNACAK? BUGÜN ÜNİVERSİTELERİN FAKÜLTELERİNDE 40 TANE SEÇMELİ DERS VAR. AMA 6 DERSTEN FAZLASINI SEÇİP SINIF AÇAMIYORLAR. ÖĞRENCİLER AÇILMAYAN DERSİ SEÇSEBİLE AÇILAN DERSE YÖNDELENDİRİLİYOR. DİYELİM Kİ SEÇMELİ DERSLERİN HEPSİ SEÇİLDİ. HEPSİNE SINIF VE ÖĞRETMEN BULUNDU. PEKİ, ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA HANGİSİNDEN SORU ÇIKACAK?

İŞTE BUNLARIN HEPSİ KARŞIMIZA PROBLEM OLARAK ÇIKACAK. TARİHİNİ VE COĞRAFYASINI BİLMEYEN KENDİNİ VE GEÇMİŞNİ NASIL BİLECEK? KENDİNİ VE GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN DÜNYA VATANDAŞLIĞINA YÖNELECEK. VE “BEN DÜNYA VATANDAŞIYIM” DEMEYE BAŞLAR. VE YENİ SİSTEM DÜNYA VATANDAŞLIĞINI İNGİLİZ DİLİYLE VERİLİYOR. VE MECBURİ DERS OLARAK MÜFREDATTA YER ALMIŞTIR. YABANCI DİL MECBURİ AMA KENDİ TARİHİMİZ VE COĞRAFYAMIZ SEÇMELİ. KENDİ TARİHİNİ VE COĞRAFYASINI BİLMEYEN BİR NESİL KURU YAPRAĞIN SUYUN ÜZERİNDE SAVRULUP GİTTİĞİ GİBİ ŞEHVETİN, UYUŞTURUCUNUN, İÇKİNİN, KUMARIN VE ŞÖHRETİN İÇİNDE DEBELENİP YAŞAMAYA ÇALIŞACAKTIR.

Eğer bunlar değiştiyse bakanlık yeni dökümanları yayınlasın. Bizde görelim de içimiz rahatlasın.

“CAMİ NE KADAR BÜYÜK OLURSA OLSUN, CEMAAT DA NE KADAR ÇOK GELİRSE GELSİN İMAM BİLDİĞİ DUAYI OKURMUŞ” SÖZÜ SANKİ MİLLİ EĞİTİM BAKAN ZİYA SELÇUK İÇİN SÖYLENMİŞ GİBİ DURUYOR. GERÇİ ZİYA SELÇUK GİBİ KİM YAPARSA AYNI DURUM GEÇERLİDİR.

1965 YILINDAN BERİ BUNCA BAKAN GELİP GEÇTİ AMA MİLLİ EĞİTİMİN MÜFREDATI BİR TÜRLÜ MİLLİLEŞMEDİ. REFAH YOL İKTİDARI ZAMANINDA EMEKLİLİĞİM GELMİŞTİ. EMEKLİ OLMAYA HAZIRLANIYORDUM. DERKEN DURUM ADANA MİLLETVEKİLLERİNDEN BİRİSİNİN HABERİ OLMUŞ BENİ ARADI VE GÖRÜŞMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ. BEN DE KALKIP GİDİP KENDİSİYLE GÖRÜŞTÜM. VE BANA; “EMEKLİ OLMAK İSTİYORMUŞSUN. BİLİYORSUN DEVLET PERSONELDEN SORUMLU BİZİN PARTİNİN MİLLETVEKİLİ LÜTFİ ESENGÜL’DÜR. SAYIN ERBSAKAN HOCAMIZ ONA TALİMAT VERDİ. 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNU BAŞTAN AŞAĞI DEĞİŞECEK. VE MEMURLARDA EMEKLİ OLUNCA İŞÇİ EMEKLİLERİ GİBİ İKRAMİYE ALACAK. SAKIN EMEKLİ OLMA” DEDİ. BEN DE KENDİSİNE İNANDIM. OLAYIN ÜZERİNDE 22 SENE GEÇMESİNE RAĞMEN HALA 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNU DEĞİŞMEDİ.

DERKEN 2018 YILINDA BAZI DEVLET MEMURLARININ KAT SAYISININ 3000’DEN 3600’A ÇIKARILMASI GÜNDEME GELDİ. EMEKLİ OLACAKLAR BU KANUN DEĞİŞKLİĞİNİN YAPILMASI İÇİN BEKLEDİLER. BEN EMEKLİ OLMAK İÇİN 2018 YILINDA DİLEKÇE VERDİM. DİLEKÇE OKULDAN ÜLÇEYE ULAŞTI. İLÇEDEN OKUL İDARESİNE TELEFON EDİLEREK, HOCAMA SÖYLEYİN EMEKLİ DİLEKÇESİNİ GERİ ÇEKSİN. 3600 KATSAYININ ÇIKLMASINI BEKLESİN. MÜDÜR YARDIMCISININ YANINA GİTTİM. DUURMU ANLATTI. BEN GEREK YOK” DEDİM. AMA KENDİSİ DİLEKÇEMİNİN İPTALİ İÇİN TEKRAR DİLEÇKÇE YAZDI. BEN DE İMZALADSIM. İLÇEYE GİTTİ. ARADAN BİR SENE GEÇTİ. BEN 2019 YILI EMEKLİ DÖNEMİNE GELİNCE DİLEKÇE YAZDIM. MÜDÜR YARDIMCISI BANA; “-AĞABEYİM 3600 GÜNDEMDE BEKLE ÇIKSIN, SONRA DİLEKÇEYİ VERİRSİN” DEDİ. AMA BEN 3600 KAT SAYISI SONRA ÇIKACAKLARA HAYIRLI OLSUN” DİYEREK EMEKLİ DİLEKÇEMİ VERDİM. (DEVAM EDECEK)