Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'A MEKTUP 9.12.2019 Pazartesi-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

SAYIN VE MUHTEREM BAKAN!

Nasılsınız iyi misinis iyi ve rahat olup sağlık, sıhhat ve afiyet içinde ömür geçirmeni Cenab-ı Mevla’dan niyaz ederim. Sizde ben fakir-i pür taksiri soracak olursanız Allah’a sonsuz hamdü senalar olsun ki emaneti gezdiriyorum. Dedikten sonra amma Ba’d;

Sayın Bakan sizin Milli eğitim bakanı olarak görevlendirdiğinizi duyduktan ve milli eğitim kökenli olduğunuzu ve uzun yıllar Milli Eğitim bakanlığının çeşitli kademelerinden çalıştığınızı öğrendiğim zaman bayağı sevinmiştim. O zaman kendi kendime; “İşte

Milli Eğitimi Milli Eğitim yapacak zat geldi” dedim ve sevinmiştim. Hele geldikten sonra ilk iş olarak 147 şikâyet hattını kaldırdıktan sonra iyice size karşı olan güvenim artmıştı.

Zaman değirmeni sizi de bizim gibi öğütmeye başladı. Yıllar alabildiğine gidiyor.Allah rızası için ne yapabildikse o bize kalıyor.Günün kıymetli saatlerini Allah rızası için harcamayan en büyük ziyanda değil mi?

Hayat Kısa, Zahmetli Ama Yaşamaya Değer. Hatıra Yazmak! Hafızalarda İz Bırakmak Kolay Değil. İstikbalin Tohumu Olan Maziyi Unutmamak Gerekir. Ne O …….? Herhalde Hatıra Yazmak İçin Defteri Verdin Galiba? Ayrılık Mı Var Yoksa? Allah’a İnanan İnsanlar İçin Ayrılık Söz Konusu Değil. Zannedermisin Ki İnanalar Manen Ayrı Düşer. Hasrete Boğulur.Ebedi Hayat Korku Ve Ümit Arasında Serinlenen İnanmış İnsanların Seyrangahıdır.Ayrılık Ve Hasret Orada Giderilir.

Gel gör ki ondan sonraki zaman sürecinde gözle görülür elle tutulur bir icraatınıza pek rastlamadım. Hani ders müfredatları değişecekti. Dersler millileşecekti. Gerçek tarihimizi bu gençlere öğretecek Tarih ders kitapları hazırlanacaktı. Ama oturduğunuz bakanlık koltuğu sizden öncekilere hoş geldiği için size de hoş gelmiş olacak ki öğrenciler adeta birer suç makinesi haline geldi. Siz hiç dikkat ettiniz mi Osmanlının son zamanlarında başta amerika olmak üzere ingiltere, almanya, fransa ve birçok Avrupa ülkesi memleketimizde okul açtılar. Daha sonraki yıllarda Fetö silahlı terör örgütüde memleketimizde ve dünyanın birçok ülkesinde okul, dershane, hastane ve vakıf olmak üzere birçok kuruluşu kurarak harekete geçip kendisi için eleman yetiştirdi. Ama her ne hikmetse PKK’nın ülkemizde hiç okulu yok. PKK’nın okul, dershane ve hastane kurmasına gerek. Çünkü mevcut sistem zaten PKK’lı yetiştiriyor.

Bütün bunlar olurken siz bu kötü gidişata “DUR” demek yerine akıntıya kürek çekmeye devam ettiniz. Sene başı, sene ortası ve sene sonu öğretmenlerin seminer çalışmalarına başlarken canlı yayınla konuşma yapmak milli eğitimin çözüm bekleyen meseleri çözülmüyor. Siz adeta askerlere acemi eğitim yaptıran komutanların erata moral vermek için asker eğitim alanındayken onları heyecanlandırmak için “AFERİN TAKIM MAŞALLAH TABUR” sloganı attıkları gibi siz sadece konuşuyorsunuz. Konuşurken de karnınızdan konuşuyortsunuz. Böylece aslında siz konuşmuyorsunuz. Konuşur gibi yapıyorsunuz. Geçmişte birisi vardı. 40 sene bu mmeleketin başına bela olmuş 6 defa iktidardan indirilmesine rağmen 7. defa tekrar getirilmişti. O da sizin gibi "KONUŞAN TÜRKİYE" Sloganıyla yola çıkmıştı ama sonra baktı ki millet konuşuyor. Millet konuştukça kendisinin işleri zorlaşıyor. Bu sefer: "GONUŞMA" demeye başladı.Sizde birşeyler yapmak için ortaya bir fikir atıyorsunuz. Mevcut otoritenin şarlatanları karşı çıkınca siz hemen; “Sözleri yanlış anlaşıldı” diyerek çark ediyorsunuz.

Mesela bildiğim kadarıyla üç seneden beri okullarda uygulanmak üzere bir müfredat hazırladınız. Liselerden uygulanacak o müfredatta TARİH DERSİ yok. Milletimiz haklı olarak buna tepki gösterince siz hemen çark ederek; “TARİH DERSİ OLMADAN OLUR MU? ELBETTE Kİ OKUL MÜFREDATINDA TARİH DERSİ VAR.” Açıklama yaptınız. Atalarımız “KÜRT SÖYLE ŞAHİDİ BERABER- AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ” Sözleri sanki sizin için söylenmiş. Geçen haftaya kadar EBA’ya baktığımda Lise 10 ve 11. Sınıfların ders müfredatında TARİH MECBURİ DERS LİSTESİNDE YOKTU. Bu durum karşısında sizin söyledikleriniz mi yoksa EBA’da yayınlanan çizelge mi geçerli olacak? Tabii ki devletin resmi dili yazılı belgedir.

Bazı kurumlardan çok sık toplantı yapılıyor. Sık toplantı yapılan kurumlardan birisi de hiç şüphesiz Milli Eğitim Bakanlığıdır. Sık toplantı yapılanlara toplantıdan çıktıktan sonra;-Ne oldu topantı? Diye sorarsınız. Size yevmiyen (günlük) toplantı netice mafiş diye cevap verilir. Evet ben de son zamanlarda Ziya Selçuk’un yaptığı toplantıları takip etmeye başladım. SONUÇ MAFİŞTİ. Hele o okul müdürlerini teleferik gibi toplantıdan toplantıya koşturuyorsunuz. Neticeye bakıyorum. okullarda duurm hergün daha da kötüye gidiyor. Ziya Selçuk geçenlerde bir televizyon kanalındaki bir programa katıldı. Orada çok güzel konuşmalar yaptı. Bu güzel konuşmalardan sonra ben; “Sayın Bakan herhalde bugüne kadar yaptığı birçok yanlıştan dönecek” dedim. Ama neticeye baktım netice MAFİŞ. Yani netice yok.

Hâlbuki Sayın Ziya Selçuk göreve gelirgelme; “SORGULAYAN BİR NESİL İSTİYORUM. TÜM ÇALIŞMALARIMIZ SORGULAYAN BİR NESİL ÜZERİNE OLACAK” Diyordu. Oysa geçen 10 Kasım 2019 Pazar günü çocuklarımızı Atatürk’e tapar hale getirdiler. Ve bu uygulandı. Akabinde bunları tertipleyenlerin takipçisi olup sorruşturma açacağını söyledi. Bugün itibarıyla olayın üzerinde 27 gün geçmesine rağmen Sayın Bakan kaç okulda kaç tane idereci ve öğretmen hakkında soruşturma açıp sorumluları açığa aldı? Ben bilmiyorum. Zannederim ki kimse de bilmiyor. Çünkü olayla ilgili soruşturma açıldığı haberleri yayınlanmadı. Maalefes bir başka şeyi çok iyi biliyorum ki bizim basınımızda sorgulamıyor sevgili dostlar. Sorgulasa çok çarpıcı bilgilere ulaşılır. Öncelikle şunu söylemek isterim: İmam Hatip okullarında bile 10 Kasım günü çocuklar putperestlik gibi resmin karşısında secdeye yatırıldı. Bu durum karşısında öğrenciler“-Biz kime secde edeceğiz diye sorgulayan bir nesil oldu mu?” Biz putperestliğe gidiyoruz?” Diye İmam Hatip okullarında da olsa bile sordular mı? Sorguladılar mı? Hani Secde kime yapılır? Bu İmam Hatip okullarındaki yönetici ve öğretmenler secdenin Allahu Teâlâ’ya yapılacağını bilmiyor değilller. Hiç kula secde edilir mi? Bunları sorgulamazsan SORGULAYAN BİR NESİL ORTAYA ÇIKARAMAZSIN.

ACABA SAYIN BAKAN EBA’YI İNCELEDİ Mİ? Ya da inceliyor mu? Ya da yardımcılarına inletiyor mu? EBA nedir? EBA EĞİTİM VE BİLİŞİM AĞI’DIR. ACABA BÜTÜN BU OLAYLARDAN SONRA OLSUN BARİ MİLLİ EĞİTİMİN YETKİLİLERİ BU EBA’DA NELERİN OLDUĞUNU İNCELEDİLER Mİ? BU İNCELEDİLERSE TAHMİN EDİYORUM MÜDÜRLERİMİZ ÖĞRETMENLERİMİZ KENDİLERİNE SORGULAMA AÇILDIĞI ZAMAN CEVABEN BİZ BUNU MİLLİ EĞİTİMİN VE BİLİŞİM AĞI’NDAN ALDIK. BİZ BU PUTPERESTLİĞİ MİLLİ EĞİTİMİN EĞİTİM VE BİLİŞİM AĞINDAN VERİYORUZ. YOKSA BU ŞEKİLDE TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE BU NASIL YAPILABİLİR? YOKSA BİR ÖRGÜT MİLLİ EĞİTİMİN İÇİNE ÇÖKÜP YAPTIRMIŞTIR. YA DA BAKANLIK BİZZAT KENDİSİ YAPTIRMIŞTIR DERSİNİZ.

ONUN İÇİN BEN DE DİYORUM Kİ BUNU BİZZAT MİLLİ EĞİTİM BAKANI YAPTIRMIŞTIR? NASIL MI? İŞTE GERÇEK;

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYABUNA KARŞI ÇIKIYORSA KENDİNİ SORGULASIN VE EBA’YA BAKSIN. EĞER MİLLİ EĞİTİM BAKANI EBA’YA BAKTIYSA ORADA ÇOCUKLAR ALTI OK’UN YAZILI OLDUĞU BEZ PARÇALARINI ÇIKARTIYOR VE RESMİN ÖNÜNDE EĞİLİYORLAR. O EĞİLME ÜÇ SENE SONRA SECDEYE DÖNÜŞTÜ. EVET, ÜÇ SENE ÖNCE BAŞLATILAN BU UYGULAMA ÜÇ SENE SONRA SECEEYE DÖNÜŞTÜ. VE BU VİDEO HALA EBA’DA DURUYOR.

BU KADAR KORKUNÇ BİR TABLO KARŞISINDA BENCE MİLLİ ĞİTİM BKANI SAYIN ZİYA SELÇUK SORUMLULARA SORUŞTURMA AÇMADAN ÖNCE KENDİ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇMALIDIR. BU NOKTADA TEK HATALI MİLLİ EĞİTİM KANAI ZİYA SELÇUK’TUR. BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN MİLLİ EĞİTİM KANAI ZİYA SELÇUK SORUMLULAR HAKKINDA SORUŞTURMA AÇARSA SORUŞTURULANLAR EBA’DA BELGEYİ YETKİLİLERİN ÖNÜNE KOYARAK; “-İŞTE BEN BURADAN ALDIM” DİYE CEVAP VERİP AKLANACAKTIR.

EĞİTİM AĞINDA ALDIĞIMIZ BU EĞİTİMİ VERİYORUZ. ÖYLEYSE MİLLİ EĞİTİM KENDİNDEN HABERİ YOK SAYIN BAKAN KENDİNİ SORGULAMIYOR. ÖNCE KENDİSİ SORGULASIN. ÖNCE KENDİSİ SORGULARSA ANCAK SONRA SORGULAYAN BİR NESİL MEYDANA GETİRİRLER.

YİNE AYLARCA TARTIŞILAN BİR KONU VAR. O DA OKULLARDA TARİH DERSİ SEÇMELİ Mİ OLACAK YOKSA MECBURİ Mİ? OLACAK. BU TARTIŞMA ÜZERİNE SAYIN BAKAN “-KESİNLİKLE BÖYLE BİRŞEY YOK TARİH DERSİ MECBURİ OLACAK” DEDİ. PEKİ, BİZ VATANDAŞ OLARAK BUNU NERDEN ÖĞRENECEĞİZ? BUNU MİLLİ EĞİTİM BAKANIN AĞZINDA ÇIKAN SÖZE Mİ BAKACAĞIZ. YOKSA MEB.GOV.TR’YE Mİ BAKACAĞIZ? BUNLARIN MAKSATLI ÇIKARILDIĞINA İNANMAMAKLA BERABER BEN BAŞTA BAKAN OLMAK ÜZERE MİLLİ EĞİTİMİN BÜROKRATLARININ KENDİLERİNİ SORGULAMADIKLARINI DÜŞÜNÜYORUM. BUNLAR SORULMUYOR. SORGULANMIYOR. O ZAMAN BEN DE MERAK EDİP MEB.GOV.TR’YE BAKIYORUM BİE DE GÖRÜYORUM Kİ LİSE 10. VE 11. SINIFLARDA MECBURİ DERSLER İÇİNDE TARİH YER ALMIYOR. VE BEN HER MESELENİN EĞİTİMLE ÇÖZÜLECEĞİNE İNANIYORUM. HATTA BEN 1980 YILINDA; “EĞİTİM YOLUYLA KALKINMA” DİYE BİR KİTAP OKUMUŞTUM.

BU DURUM BÖYLE DEVAM EDERSE ÇOK DEĞİL -HAFAZANALLAH= ALLAH MUHAFAZA ETSİN- 40-50 SENE SONRA FETÖ SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNE BENZER BİR BAŞKA ÖRGÜT TÜRKİYE’Yİ BAŞKA BİR ÜLKEYE PEŞKES ÇEKER. BAŞTA SÖYLEDİĞİM GİBİ MEVCUT EĞİTİM SİSTEMİYLE YETİŞTİİRLEN GENÇLERİN ÜLKEYİ NE HALE GETİRMEYE ÇALIŞTIKLARINI 40 SENEDEN BERİ BİLEN YAŞAYAN BİRİSİYİM. BEN BUNLARI SÖYLEYEN UYARAN BİRİSİYİM. TEKRAR AYNI NOKTALARA GELMEYELİM. BU GÜZELİM ÜLKEMİZE BİR DAHA PKK VE FETÖ İŞGAL GİRİŞİMİNİ YAŞATMAYALIM.(DEVAM EDECEK İNŞALLAH)