Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

FAKİR FUKARA GARİP GURABA GÖZÜNÜZ AYDIN ASYA DEVRİ BAŞLADI (1) 12.11.2019 Salı-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

Küfür baki zülüm geçicidir. Tarihe baktığımızda olukların çift aktığını; bu olukların birinde NUR diğerinde KİR’in aktığını görürsünüz. Kur’an-ı Kerim İmanı NUR küfrü de KİR olarak açıklamaktadır. Onun içindir ki Sultanu’ş Şuara Necip Fazıl Kısakürek “SAKARYA TÜRKÜSÜ” adlı şiirinin bir yerinde şöyle yazmıştır: “…Her şey akar, su, tarih, yıldız, insan ve fikir;/Oluklar çift;

birinden nur akar, birinden kir./Akışta denetlenmiş, büyük, küçük, kâinat;/Şu çıkan buluta bak, bu inen suya inat!”

Üstad Necip Fazıl başka şiirinin bir yerinde bu durumu yıllar önce bize şöyle anlatmıştır;

“Kırılır da bir gün bütün dişliler,/Döner şanlı şanlı çarkımız bizim,/Gökten bir el yaşlı gözleri siler,/Şenlenir evimiz barkımız bizim,/ Yokuşlar kaybolur çıkarız düze,/Kavuşuruz sonu gelmez gündüze,/Sapan taşlarının yanında füze,/ Başka âlemlerle farkımız bizim.”

Türkiye’nin Jeopolitik ve Jeostratejik konumu, Temeli 2228 yıla dayanan bir kara ordusu, 15 seneden beri Savunma Sanayide TSK’nın envanterindeki teçhizat oranının % 20’lerden % 70’e çıkması, kendi gemimizi ve kendi uçağımızı yapmamız; Parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçişimiz bizim dünyada sözü dinlenen ve albenisi olan bir ülke konumuna getirdi. Türkiye 15 Temmuz 2016 Cuma günü Fetö silahlı terör örgütünün öncülüğünde ülkemizin işgale kalkan amerika, avrupa ve Asya’daki bazı ülkelere karşı verilen amansız mücadelenin baş aktörü şüphesiz SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR. O GECE KENDİSİ YÜRÜDÜ. MİLLET DE ARKASINDA YÜRÜDÜ.

Bu amansız işgalin akabinde bizi deviren ülkeler daha şoktayken TSK “FIRAT KALKANI” hareketini başarıyla icra etti. Arkasında AFRİN “ZEYTİNDALI” ve son olarak da “BARIŞ PINARI HAREKETİNİ” Başarıyla icra etti. Amerikanın 15 milyar dolarlık 30 bin TIR’la YPG’ye gönderdiği silahların “BARIŞ PINARI HAREKETİNİ” sırasında hiçbir işe yaramadığını cümle alem seyretti. Amerikanın 2001 yılında Süleymaniye’de beraber hareket icra ettiği sırada gafil bir şekilde Türk asker ve subayların başına geçirdiği çuvalları 2011 yılında Vatan Partili gençler amerikalı askerlerin boynuna çuval geçirdiler. Bunları medyada görüp işitip okudunuz mu? Tabii ki Hayır. Şimdi Türkiye Suriye’nin Doğusuna yaptığı üç operasyonla amerika askerlerin başına çuvalları geçirmiş oldu.

PEKİ, SİZCE SÖZDE DÜNYANIN SÜPER GÜCÜ AMERİKA SURİYE’DE ZORU GÖRÜNCE NEDEN ARKASINA BAKMADAN TOPUKLAYIP GERİ ÇEKİLDİ. GEREEK AMERİKA GEREKSE DÜNYANIN DİĞER ÜLKE SİLAHLI KUVVETLERİ TÜRK ORDUSUNUN GEREEK DOĞU VE GÜNEYDOĞUDAKİ HENDEK SAVAŞLARI SIRASINDA GEREKSE“FIRAT KALKANI-ZEYTİNDALI-BARIŞ PINARI HAREKETİ” ESNASINDA SİVİLLERİN İÇİNDEKİ TERÖRİSTLERİ “TEREYAĞINDA KIL ÇEKER” GİBİ ÇEKİP ALMASI DÜNYA ORDULARI İÇİNDE TÜRK ORDUSUNA KARŞI KORKU VE PANİK BAŞLADI. BU KORKU VE PANİĞİN SEBEBİ ORDUMUZUN PEYGAMBERİMİZİN “KÜÇÜK MEHMEDİ” OLMASININ DA PAYI BÜYÜKTÜR.

BİZ TÜRKLER İslam dini benimsendikten sonra milletimiz üzerinde özellikle bu dinin peygamberi olan Hz. Muhammed’e karşı bir hayranlık oluşmuştu. Oluşan bu hayranlık üzerine insanlar doğan erkek çocuklarının birçoğuna “Muhammed”(SAV) ismini vermişlerdir. Bu isim daha sonra “Muhammed” (SAV)’in yazılışı aynı sadece “Mim” harfi şeddesiz olarak yazılan hali “Mehmet” şekline dönüşerek isim olarak verilmiştir. Eğer çocuğumuza “Muhammed” (SAV) ismini verseydik de çocuğumuz herhangi bir yaramazlık yaptığında onu azarlamak için “Yapma Muhammed (sav)! Diye ikaz ettiğimizde Peygamberimize hakaret ederiz endişesiyle çocuklarımıza Mehmet ismi verilmiştir. Mehmet isminin kullanımı günümüzde de yaygın şekilde görülmektedir. Özellikle kırsal kesimde yaşayan insanlarımızın birçoğu doğan erkek çocuklarına “Mehmet” ismini koymaktadırlar.

“Mehmet” isminin kullanım alanının bu kadar geniş olması sonucunda zamanla askere giden erkek evlatlar için söylenen bir deyim haline dönüşmüştür. Tüm Türkiye’de bu şekilde anılan askerlerimizin bu adı alması zaten cesaret ve kahramanlığının sonucu olmuştur. Bütünü kahraman olan bir milletin fertlerini ismen ayırt etmek kahramanlıklarını sayabilmek ise imkânsızdır. İşte onların hepsini bir tek adla bağrına basmak için Türk milleti adları ayırt edilemeyen evlatlarının hepsine birden bir sevgi kendisini savaş alanlarında tanıyan düşmanları ise bir saygı nişanesi olarak “MEHMETÇİK” demiştir. Mehmetçik bütün Türk ordusunun simgesidir. Mehmetçik bir isim değil bir fikirdi, bir amaçtır.

Amerikanın Pentagonda yapılan bir güvenlik zirvesi sırasında savunma bakanı “gerekirse Türkiye ile savaşacağız” dediğinde amerika genelkurmay başkanı sinirli bir şekilde ayağa kalkarak; “Siz ne dediğinizin farkında mısınız? Biz kim Türklerle savaşmak kim? Adamlar düğüne gider gibi savaşa gidiyorlar. Derhal gidin ne yapıyorsanız yapın. Türkiye’den özür dileyin. Bizi Türk ordusuyla karşı karşıya getirmeyin” Diyor. Bu konuşmalar mikrofon açık olduğu için dışarıya sızmıştır. Arkasında da başta amerika başkanı olmak üzere 6 tane yetkili gelip Türkiye ile görüşüp “BARIŞ PINARI HAREKETİNİ” sebebiyle Türkiye’nin Suriye sınırı boyunca istediği 30 km derinliğinde Tampon bölgenin kurulmasını kararlaştırıldı. Ve dikkatli durun Türkiye yıllar sonra ilk defa süper güç diye bilinen amerika ve Rusya ile masaya oturarak sahada kazandığının fazlasını masada da kazandı.

Şöyle bir etrafınıza bakın hele at iziyle it izinin karıştığı böyle bir zamanda böyle başarılı bir şekilde geleceğini garantiye alan başka bir ülke var mı? Mesela Ermenistan gibi kukla bir devlet bile 26 seneden beri Azerbaycan toprakları olan Karadağ ve Hocalıyı işgal etmiş. Azerbaycan haklı olmasına rağmen toprağına sahip çıkabilmiş mi? Haydut israil 52 seneden beri Suriye toprağı olan Golan tepelerini işgal edip kendi toprağı gibi ekip biçiyor. Suriye kralı Beşşar Esed’e –hepinizden özür dileyerek- çok affedersiniz, çok affedersiniz- öküze hakaret olacak ama-öküzün trene baktığı gibi Golan tepelerine bakıyor. Adının Golan Tepeleri olduğuna bakmayın. Orası tarıma elverişli çok mümbit arazilerin olduğu yerdir.(DEVAMI VAR)