Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

ZALİME ZALİM TERÖRİSTE TERÖRİST DERSENİZ BARIŞ OLUR (2) 2.11.2019 Cumartesi-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

Ev sahipleri veya sağlık hizmetleri için üç kuruş para bulamayan aynı Kongre, askeri/güvenlik kompleksi için yüz milyarlarca dolar buluyor. Senato, Amerikalıların ipotekli evlerini kurtarmayı reddettikten bir hafta sonra, Obama´nın "değişim" yönetimi Kongre´den neoconların Irak savaşı için ilave 61 milyar dolar, yine neoconların Afganistan savaşı için 65 milyar dolar istedi. Kongre "evet yapabiliriz" diyerek bu talebi selamladı.

Bu yılın 533.7 milyar dolarlık savunma harcamasına 126 milyar dolar daha ilave edildi. 660 milyar dolarlık – muhtemelen düşük

gösteriliyor – savunma harcaması, dünyanın ikinci büyük gücü Çin´in askeri harcamalarından on kat daha büyük.

Şimdi bizim muhalefet ve iktidar ayırımı yapmadan hepimizin buna odaklanması varken –ALLAH AŞKINA-bizim muhalefetin nelerle uğraştığına bir bakın nelerle uğraşıyorlar?

BEN ŞİMDİ BURADA KENDİNİ YETKİLİ VE ETKİLİ SANAN HERKESE ŞÖYLE SESLENİYORUM!

BATININ HAK VE ÖZGÜRLÜKTE ANLADIĞI TEK ŞEY KENDİLERİNİN İSTEDİKLERİNİ RAHAT BİR ŞEKİLDE YAPMALARIDIR. İSTEDİKLERİ DEVLETLERİ PARÇALAYIP ONLARI SÖMÜRMEYE UYGUN HALE GETİRMELERİDİR. YARIN NE OLUP BİTECEĞİNİ BİLMİYORUM. AMA ZALİME ZALİM DEMEYİ UNUTTUĞUMUZ ŞU ZAMANDA BİZ AMERİKA VE AVRUPA İLE NATO DİYE BİR OLUŞUMLA AYNI KEFEYE KONMUŞUZ. BU NATO’NUN 5. MADDESİNE GÖRE “ÜYE ÜLKELERDEN HERHANGİ BİRİSİNE DIŞARIDAN BİR SALDIRI OLMASI DURUMUNDA BU SALDIRI SADECE O ÜLKEYE YAPILMIŞ OLMAYIP TÜM ÜYE ÜLKELERE YAPILMIŞTIR” DEVAMINDA ÜYE ÜLKELER ÜYE OLAN BİR BAŞKA ÜLKENİN BÖLÜNMESİ VEYA ZARARA UĞRAMASINA SEBEP OLACAK DAVRANIŞ VE TUTUMLARDAN BULUNMAZLAR” DİYOR.

BUNLAR VARSA Kİ VARDIR. O ZAMAN AMERİKA İLE AVRUPA PKK, PYD, YPG,IŞİD, DEAŞ GİBİ ÖRGÜTLERİN KENDİLERİ TARAFINDAN KURDURULARAK TÜRKİYE’NİN GÜÇLENMESİNİ ENGELEMEYE ÇALIŞTIKLARINI BİZZAT KENDİLERİ AÇIKLADI. HANİ BİZDE “KÜRT SÖYLER ŞAHİDİ BERABER” DİYE BİR SÖZ VARDIR. ÖNCELERİ IŞİD İKEN SONRALARI DEAŞ OLAN TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BİZZAT GEÇMİŞ AMERİKA BAŞKANI BARACK OBAMA TARAFINDAN KURULDUĞUNU O GÜNKÜ AMERİKA DIŞ İŞLERİ BAKANI HİLLARY CLİNTON TARAFINDAN KURULDUĞUNU ŞİMDİKİ AMERİKA BAŞKANI TRUMP SÖYLEDİ. BAŞKAN YETMEZSE BUYURUN SİZ BİR BAŞKA AMERİKALI POLİTİKACININ İTİRAFLARI;

ESKİ ABD BÜYÜKELÇİSİ VE ATLANTİC COUNCİL KIDEMLİ ARAŞTIRMACISI MATTHEW BRYZA, "ABD'DEKİ POLİTİKA YAPICILARININ NEDEN (YPG-KÜRT) BU AYRIMI DETAYLI VE DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE YAPMADIKLARINI ANLAMAK ÇOK ZOR. ASLINDA ABD’NİN STRATEJİK HEDEFLERİ İÇİN DE BU ÖNEMLİ. SURİYE İLE İLGİLİ SIKINTILARI ÇÖZMEK, YPG'NİN GERİ İTİLMESİ GİBİ ŞEYLER ABD'NİN STRATEJİK HEDEFLERİNE DE UYGUN." DEDİ.

İSTANBUL KONGRE MERKEZİ'NDE DEVAM EDEN TRT WORLD FORUM'DA DÜZENLENEN PROGRAMIN 3. OTURUMUNDA "SİYASİ VE GÜVENLİK BOYUTLARIYLA TÜRKİYE-ABD İLİŞKİLERİNİN GELECEĞİ" BAŞLIKLI KONU ELE ALINDI.

PANELDE KONUŞAN BRYZA, TÜRKİYE İLE AMERİKAN İLİŞKİLERİNİ İYİLEŞTİRMEYE VE GELİŞTİRMEYE ÇALIŞTIKLARINI İFADE ETTİ. BRYZA, "TÜRKİYE BU NOKTADA BİR GÜVENLİ BÖLGE ÜZERİNE ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRİYOR VE 30 KİLOMETRE OLARAK DÜŞÜNÜYOR. BİRKAÇ YILDIR BUNUNLA İLGİLİ TARTIŞMA DEVAM EDİYOR. CUMA GÜNÜ DE BİR ANLAŞMA OLMUŞTU VE TELEFONDA DETAYLI BİR KONUŞMA OLMUŞTU." İFADELERİNİ KULLANDI.

KENDİSİNE AMERİKALI BİR GAZETECİNİN TÜRKİYE'NİN NEDEN SURİYE'NİN KUZEYİNDE OPERASYON YAPTIĞINI SORDUĞUNU SÖYLEYEN BRYZA, "BEN BURADA BİLGİ EKSİKLİĞİ OLDUĞUNU, YANLIŞLIK OLDUĞUNU, CEHALET OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. İSTANBUL'DA YAŞAYAN BİR AMERİKALI İSENİZ DURUMUN GERÇEKLİĞİNİ ZATEN BİLECEKSİNİZ, HER ŞEY AÇIK BİR ŞEKİLDE ORTADA." DİYE KONUŞTU.

ABD’NİN KÜRT VE YPG AYRIMI YAPIP YAPMASIYLA İLGİLİ YORUMDA BULUNAN BRYZA, KONUŞMASINI ŞÖYLE SÜRDÜRDÜ:

"ABD'DEKİ POLİTİKA YAPICILARININ NEDEN BU AYRIMI DETAYLI VE DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE YAPMADIKLARINI ANLAMAK ÇOK ZOR. ASLINDA ABD’NİN STRATEJİK HEDEFLERİ İÇİN DE BU ÖNEMLİ. SURİYE İLE İLGİLİ SIKINTILARI ÇÖZMEK, YPG'NİN GERİ İTİLMESİ GİBİ ŞEYLER ABD'NİN STRATEJİK HEDEFLERİNE DE UYGUN."

"SURİYE'NİN KUZEYİNDE OTONOM BİR YAPI OLUŞTURMAYA ÇALIŞTILAR"

TRT WORLD ARAŞTIRMA MERKEZİ KIDEMLİ ARAŞTIRMACISI KILIÇ BUĞRA KANAT İSE ABD'NİN 90'LI YILLARDA DA IRAK'TA PKK'YA DESTEK VERDİĞİNİ HATIRLATARAK, SURİYE KRİZİNDEN SONRA ABD'NİN PYD ÜZERİNDEN PKK’YA DESTEK VERMEYE BAŞLADIĞINI SÖYLEDİ.

ABD'NİN PYD'YE DESTEK VERMESİNE TÜRKİYE'NİN KARŞI ÇIKTIĞINI VE ENDİŞELERİNİ DİLE GETİRDİĞİNİ HATIRLATAN KANAT, "ÇÜNKÜ BU TERÖRİST BİR GRUP. EĞİTİP SİLAHLANDIRIRSANIZ BU TÜRKİYE İÇİN TEHLİKELİ. ABD DEDİ Kİ 'AMACIMIZ DEAŞ'TIR, SİZ KAYGILANMAYIN. DESTEĞİMİZ GEÇİCİ' DEDİLER. SONRA BU YAPIYI 'İRAN’A KARŞI DA KULLANABİLİRİZ' DİYE DÜŞÜNDÜLER VE SURİYE'NİN KUZEYİNDE OTONOM BİR YAPI OLUŞTURMAYA ÇALIŞTILAR. BU, TÜRKİYE İÇİN CİDDİ BİR GÜVENLİK TEHDİDİ. ABD, TÜRKİYE'NİN O KAYGISINI GİDEREMEDİ." ŞEKLİNDE KONUŞTU..

KANAT, SON 15-20 YILLIK SÜREÇTE BAKILDIĞIMDA ABD-TÜRKİYE İLİŞKİLERİNDE HEP BİR İNİŞ-ÇIKIŞLAR OLDUĞUNU AMA NİHAYETİNDE DÜZELDİĞİNİ KAYDETTİ.

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ VE TÜRKİYE CUMHURBAŞKANLIĞI GÜVENLİK VE DIŞ POLİTİKALAR KURULU ÜYESİ ÇAĞRI ERHAN İSE ŞU DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU:

"TÜRKİYE-ABD İLİŞKİLERİNİ ANLAMAMIZ İÇİN İKİ SORUNUN CEVABINI BULMAMIZ LAZIM. TÜRKİYE ABD'DEN NE İSTİYOR? PKK, PYD VE FETÖ'YE DESTEK VERMEMESİNİ İSTİYOR. BU KADAR NET. TÜRKİYE ABD'DEN PATRİOT İSTEMİYOR AMA VERİRSE ALIR. VERMEZSE GİDER S-400 ALIR. TÜRKİYE ABD'DEN F-35 İSTEMİYOR AMA VERİRSE ALIR. VERMEZSE GİDER BAŞKA BİR ŞEY ALIR. AMA ASIL KONU ŞU, ABD TÜRKİYE'DEN NE İSTİYOR? BİLMİYORUM. GERÇEKTEN ABD'NİN TÜRKİYE'DEN NE İSTEDİĞİNİ BİLMİYORUZ. ABD BAŞKANININ, DIŞİŞLERİ BAKANININ TÜRKİYE'DEN NE İSTEDİĞİNİ BİLEN VAR MI? BUNUN NET CEVABI VERİLİRSE BELKİ O ZAMAN NE KONUŞACAĞIMIZA BAŞLAYABİLİRİZ."

ERHAN'NIN SORUSUNA YANIT VEREN BRYZA, ŞUNLARI SÖYLEDİ:

"ABD NE İSTEDİĞİNİ BİLMİYOR ÇÜNKÜ SADECE NE İSTEMEDİĞİNİ SÖYLÜYOR. TÜRKİYE’NİN NEYİ YAPMASINI İSTEMEDİĞİNİ SÖYLÜYOR. YANİ NEGATİF BİR GÜNDEM BELİRLİYOR."

İŞTE ESKİ ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI SİGMAR GABRİEL’İN KAPI GİBİ İTİRAFLARI:

ALMAN TELEVİZYON KANALI ZDF’TE MAYBRİT İLLNER’İN SUNDUĞU AÇIK OTURUMA KATILAN ALMANYA DÖNEMİN ESKİ BAŞBAKAN YARDIMCISI SİGMAR GABRİEL, PKK VE ALMANYA’DAKİ FAALİYETLERİ HAKKINDA ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU. GABRİEL, SURİYE’DE SAVAŞ ÇIKTIĞINDA, O DÖNEMİN BAŞBAKANI, BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN DEMİŞTİ Kİ, SURİYE’DE UÇUŞ YASAĞINI GETİRMELİYİZ YOKSA ESAD HALKINI BOMBALAYACAK. BUNU YAPAMAYIZ DİYEN İLK AVRUPA VE ALMANYA İDİ.” İFADELERİNİ KULLANDI. AYRICA; "GEÇMİŞTE AVRUPALILARIN HER ZAMAN AMERİKALILARA, TÜRKİYE SINIRINDA PKK'NIN KONTROL ETTİĞİ BİR BÖLGESEL DEVLETE İZİN VERİLMEMESİ KONUSUNDA DİKKATLİ OLUNMASINI SÖYLENDİĞİNİ ANIMSATAN GABRİEL, "ÇÜNKÜ TÜRKİYE BUNA, ORAYI KİM YÖNETİRSE YÖNETSİN, İZİN VERMEZ." DEDİ. GABRİEL, ESKİ ABD BAŞKANI BARACK OBAMA'NIN BUNU FARKLI GÖRDÜĞÜNÜ VE PKK'NIN BİR KOLU OLAN YPG'Yİ KULLANDIĞINI BELİRTTİ. DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU; GABRİEL'İN KONUŞMASINI TWİTTER HESABINDAN “GERÇEKLERİ; ÇEKİNMEDEN, CESURCA SÖYLEYENLER DE VAR!” NOTUYLA PAYLAŞTI.

ESKİ ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI SİGMAR GABRİEL, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN ALMANYA'DA ŞANTAJLA PARA TOPLADIĞINI, SİLAH VE UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPTIĞINI SÖYLEDİ.

GABRİEL, ALMAN İKİNCİ TELEVİZYON KANALI'NDA KATILDIĞI PROGRAMDA, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK/YPG'YE VE SURİYE'DEKİ İÇ SAVAŞA İLİŞKİN AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

GEÇMİŞTE AVRUPALILARIN HER ZAMAN AMERİKALILARA, TÜRKİYE SINIRINDA PKK'NIN KONTROL ETTİĞİ BİR BÖLGESEL DEVLETE İZİN VERİLMEMESİ KONUSUNDA DİKKATLİ OLUNMASINI SÖYLENDİĞİNİ ANIMSATAN GABRİEL, "ÇÜNKÜ TÜRKİYE BUNA, ORAYI KİM YÖNETİRSE YÖNETSİN, İZİN VERMEZ." İFADESİNİ KULLANDI.

ALMANYA'YI SARSAN SÖZLER! ESKİ DIŞİŞLERİ BAKANI SİGMAR GABRİEL: ERDOĞAN BİZİ UYARMIŞTI!

ŞİMDİ BÜTÜN BUNLARDAN SONRA BAŞTA TÜRK DIŞİŞLERİ BAKANI OLMAK ÜZERE TÜM STK BUNLARIN GÖRÜNTÜLERİYLEB ERABER DOSYALAYIP BMGK VE LAHEY ADALET DİVANINA ŞİKÂYET ETMELERİ GEREKİYOR. ÇÜNKÜ BUNLAR SANSARIN TUZAĞA KIÇINDAN YAKALANDIĞI GİBİ BUNLAR DA SUÇLULUKLARINI AĞZIYLA İTİRAF ETMİŞLERDİR. ONUN İÇİN BUNLAR SUÇLUDUR. SELAM VE DUA İLE. (ŞİMDİLİK BİTTİ)