Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

KÖRLE YATAN ŞAŞI KALKARMIŞ 2.11.2019 Cumartesi-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

Bak Bülent Amca sen kimsin? Atalarımız şu sözleri sanki senin için söylemişler “Ata da ite de soy gerek” “Kır atın yanında duran ya huyundan ya da soyuna çekermiş” “Körle yatan şaşı kalkarmış” katranı kaynatsan olmaz ki şeker, cinsini sevdiğimi cinsine çekermiş” Liste uzayıp gidiyor. Ama “Sivrisinek hesabı…” anladıysan bunlar sana yeter de artar bile.

Ey tasması Pensilvanyadaki silahlı terör örgütünün elinde olanlar! İslam hukukuna göre geldiğimiz noktada sizin tasmanızı

elinde tutan lideriniz 50 sene boyunca bu milleti Allah’la aldattı. Siz ve lideriniz televizyon ekranların karşısına geçip günlerce bu milleti nasıl kandırıp paralarını alıp çarçur ettiğinizi söyleyip helallik almadıktan sonra ölürseniz gideceğiniz yer mutlaka ve mutlaka cehennemin en alt tabakasıdır. Ya da 50 sene boyunca bu milletten aldığınız 150 milyar doları tek tek iade ederseniz belki kurtuluşunuz olur.

Hem Cennet ve Cehennem lideriniz olan ve tasması Vatikan’ın elindeki zatın tarif ettiği gibi bir yer değil. Cennet ve Cehennemin mülkiyeti ne Ortaçağdaki kilise papazlarının elinde ne de sizin tasmalınızın elindedir. Dolayısıyla Cennet ve Cehennemin tasarrufu tamamıyla Allahu Teâlâ’ya aittir. Kimlerin cennete kimlerin cehenneme gideceğini Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin hadislerinden geniş bir şekilde anlatılmıştır.

Osmanlı imparatorluğunun son zamanlarında uzun süre devam eden savaşlar nedeniyle devleti-i Aliye’nin maliyesi zor duruma düştüğü için bir ilin veya bir ilçenin vergilerini zengin bir ağa peşin ödermiş. Peşin ödediği vergiyi bir sene sonra fazlasıyla mükelleflerden tahsil edermiş. İşte böyle bir zamanda kıtlık olmuş Köylüler perme perişan düşmüş ve vergi ödeme takatleri kalmamış.

İşte o sene Akçadağ, Hekimhan ve Darende köylerinin vergilerini peşin olarak VELİOĞLU diye bir ağa ödemiş. Senesi dolduğu için vergileri toplamak için askerleriyle yola çıkmış. Derken Hekimhan’ın Ağılbağı kasabasına gelip KARACA ağanın evine misafir olmuş. Tabi o zaman Akçadağ’da LEVENTOĞLU, Darende de SENEMOĞLU diye ağalar varmış. Bu ağaların nüfuz alanında VELİOĞLU’nun vergi toplamasını hazmedememişler. LEVENDOĞLU’nun Abdullah diye bir yeğeni varmış. Bunun halk arasındaki lakabı SİLDİRMİŞ. SİLDİR Akçadağ, Hekimhan ve Darende de büyük nam salmış. Öyle ki “SİLDİR YILAN GİBİ AKAR AKREP GİBİ SOKAR,/GECE YATANIN EVİNİ BAŞINA YIKAR” diye beyitler yazılmış. LEVENDOĞLU yeğeni Sildir lakaplı Abdullah’a; “Yeğenim VELİOĞLU vergi toplamaya başlamış. Bir şeyler yap da vergi toplamasın” diye haber göndermiş.

Sildir Abdullah arkadaşını çağırmış. Beraber Velioğlu’nu Ağılbaşı kasabasında Karaca Beylerde misafir iken oraya yaklaşmışlar. Yaz mevsimi havalar sıcak insanlar yolda yürüdükleri için yorgun argın düşmüşler. Yemeklerini yedikten sonra düşüp yatmışlar.

O zamanki tüfekler çakmaklıymış. Herkes yatağa girip uyuduktan sonra Sildir Abdullah hemen kalkıp askerlerin çakmak taşlarını toplamış. Arkadaşıyla beraber Velioğlu’nun yatağının üstüne gelip ikisi birden ağaya ateş edip oradan hızlı bir şekilde kaçmışlar. Kasabanın aşağısına inip beklemişler. Biraz sonra askerler kalkıp harekete geçmişler. İlk etapta ağanın yatağına bakmışlar. Birbirine “Ağanın vurularak öldürüldüğünü söyleyince Sildir Abdullah arkadaşıyla beraber hızlı bir şekilde Ozan köyüne gelip bir eve misafir olmuşlar. Evin yaşlı hanımı; “Bunlara yavrum bu gece vakti nereden geliyor sonuz?” Diye sormuş. Onlarda; “Teyze Ağılbaşı’nda geliyoruz” demişler. Bunun üzerine yaşlı kadın; “Yavrum Velioğlu vergi toplamak için dolaşmaya başlamış. Acaba bizim köye ne zaman gelir? Deyince Sildir Abdullah; “Teyze yönü sizin köye doğru ama zor gelir” diye cevap vermiş.

Neyse sohbetten sonra yataklar serilmiş ve adamlar uyumuşlar. Evin hanımı sabahleyin bulgur pilavı pişirmiş. Pilavın üstüne sıcak tereyağı dökünce yağın sesine ikisi birden fırlamış. Kadın; “Ne oldu niye irkildiniz? Yoksa siz Velioğlu’nu mu öldürdünüz? Deyince Sildir Abdullah; “Yenge biz kim Velioğlu’nu öldürmek kim? O koskoca bir ağa ve 1500 askeri var. Biz onu nasıl öldürebiliriz” demiş.

Yemeğini yedikten sonra oradan ayrılmışlar. Yolda giderken dayısı Leventoğlu’nun yanına uğramış durumu haber vermiş. Devlet arama kararı çıkartıp yıllarca aramış. O zaman Malatya Sancak Diyarbakır vilayetmiş. Sildir Abdullah’ın 1500 askerin koruduğu ağayı öldürmesinden dolayı Sildir Abdullah’ın namı Diyarbakır’a kadar ulaşmış. Neticede askerler Sildir Abdullah’ı yakalayıp Diyarbakır çarşısında götürürken yaşlı bir kadın askerlere: “Evladım bu kalabalık neyin nesi? Diye sorunca askerler; “Teyze SİLDİR ABDULLAH’I YAKALADIK MAHKEMEYE GÖTÜRÜYORUZ” demişler. Kadın evlatlarım durun da Sildir Abdullah’a bakayım” demiş. Askerler Sildir Abdullah’ı yaşlı kadına göstermişler. Kadın Sildir Abdullah’ı hayalinde boyubosu yerinde güçlü bir delikanlı beklerken birden bire kısa boylu zayıf ve çelimsiz birisini görünce önüne dönmüş ve “EVLADIM KEŞKE SEN GELMESEYDİN. SENİN ÜNÜN BİZE GELMİŞTİ.” Diyerek yoluna dönmüş.

Şimdi beni iyi dinle Bülent amca! Üstüne lazım olmayan konularda bilip bilmeden konuşmasaydın seninde bizim hafızamda yaşlı kadının hayalindeki gibi delikanlı olarak kalsaydın daha iyi olurdu. Konuştukça MERDİ GIPTİ durumuna düşüyorsun. Hani MERDİ GIPTİ ŞECAAT ARZEDERKEN SIRKATIN SÖYLERMİŞ.”

Bakın daha önce ipe sapa gelmez açıklamalardan bulundun Yaşına ve hafızamızda yer ettiğin o Bülent Arınç’ın hatırına bir şey demedim. Ama geçenlerde katıldığınız bir televizyon programındaki şu sözleriniz bardağı taşıran son damla oldu. Siz verdiğiniz röportajda Şunları söylemişsiniz;

“Evime temizliğe gelen ihraç edilmiş daire başkanı kadını görünce yerin dibine geçiyorum”.Damadından söz etmediğin müddetçe ne desen kurtarmaz Bülent Arınç.

Yetmez Bülent Arınç!“Üstelik FETÖ’ye bayağı yakın olan damadım FETÖ işinden kılçıksız sıyrılmışken” cümlesini de sonuna ekleyeceksiniz.

Bülent Arınç demiş ki:“Benzinlikte pompa tutan Danıştay üyesini görünce perişan oluyorum”.İyi güzel de 251 Şehidin, 2193 Gazinin durumunu görünce hiç mi perişan olmuyorsun? Danıştay üyesini görünce perişan olacağına Şehid ve Gazilerin geriye kalan gözü yaşlı ailelerini düşünerek perişan olsan daha iyi olmaz mıydı? Yetmez Bülent Arınç!

“Hele aklıma FETÖ’yle iltisakını herkesin bildiği damadımın kapı gibi beraat aldığı aklıma gelince” cümlesini de sonuna ekleyeceksiniz.

Bülent Arınç demiş ki:“Dün terörist dediğiniz adama bugün şehit oldu diye niye sahip çıkıyorsunuz?”.Yetmez Bülent Arınç!

“Benim damat işin içinden sıyrılırken... Başkasının çocuğu şehit olunca... Kahroluyorum, perişan oluyorum” cümlesini de sonuna ekleyeceksiniz.

Ancak bu eklemeleri yaparsanız...“Hah şimdi oldu” deriz Bülent Arınç. Aksi halde kurtarmaz. Damadından söz etmediğin müddetçe ne desen kurtarmaz Bülent Arınç

Milletin parasını “Hizmete himmet” adı altında toplayıp ünlü kumarhanelerden kumar oynamak, amerikanın senato seçimlerinde senatörlere seçim parası olarak vermek, Kiliseleri onarmak için yüksek miktarlarda bağışlarda bulunarak israf etmenin sonu “ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM” demek yerinde olur sanırım.

Ey gafil sen daldığın bu gaflet uykusunda uyan da bir çevrene bak. Bizden önce bu dünyaya gelenler nerde? Batan güneş yarın belki doğacak ama giden zaman geri gelmeyecek. Kervan geçmeden vakit erken kendine gel de kimin değirmenine kim adına su taşıdığına bak. Bak çocukluğun büyük bir ihtimalle oyunla geçmiştir. Gençliğin Milli görüş’ün içinde geçti. İhtiyarlığında da kuvvetin kalmadı. Bari bu güçsüz halinde İslam’a ve Müslümanlara CHP jargonuyla saldırıp durma. Bırak da CHP din düşmanlığı yapsın. Sen yapma. Eminim ki CHP’liler bile söylediklerine bakarak sana gülüp geçiyorlardır.

Bak Bülent amca! “Soru var soru içinde akıl almazların zoru içinde” hesabı şahsen ben senin bir dünyalık ikbal uğruna nasıl CHP ve Fetö ile ittifak ettiğini hala çözmüş değilim. Ama bana kalırsa artık politikayla uğraşmak senden geçmiş senin işin değil. Allah kimseyi ahir ömründe senin gibi rezil etmesin. Seninle ilgili yazacağım o kadar çok şey var ki şimdilik bunları yazmaya terbiyem müsaade etmiyor. İnşallah tez elden bu gafletten uyanırsın. Bana kalırsa sen artık politikayı bırak torunlarını sev. Ve bir an önce seni yaratana ibadete devam et. SELAM VE DUA İLE.