Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

GÂVURDAN DOST OLUR MU? 23.7.2019 Salı-Yüreğir/ADANA

PDFYazdıre-Posta

Atalarımız;“AYI DERİSİNDE POST OLMAZKİ GÂVURDAN DOST OLSUN” Kâfirler için erkek eşek mi desen, kurt mu desem, ayı mı desen, yoksa sansar mı desen, yoksa tavşan mı desem? Diye epey tereddüt yaşadıktan sonra bu kâfirlerin yerine göre eşek, yerine göre kurt, yerine göre ayı, yerine göre de sansar, yerine göre tavşan olduklarını gördüm. Onun için atalarımız zaten ta baştan beri

bunların ne olduğunu“AYI DERİSİNDE POST GÂVURDAN DOST OLMAZ” diyerek kâfirlerin ne olduklarını net bir şekilde açıklamışlardır.

Bu kâfirlerin Yahudi, Hıristiyan, ateist olarak göründüklerine bakmayın. Bunlar aslında birbirinin düşmanıdırlar ama Müslümanlara karşı her zaman birleşerek birlikte hareket ederler. Kur’an-ı Kerim bu konuda bizi şu ayetle uyarmıştır:

“Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez. " (Mâide Suresi, 5:51)

Yakın tarihe baktığımızda şu örnekleri görürüz: Afganistan’da Usame bin Ladin, Suudi Arabistan’daki krallık, Irakta Saddam Hüseyin, Libya’da Muammer Kaddafi bu batılıların dostu değiller miydi?

Usame bin Ladin Afganistan’da Rus işgaline karşı savaşırken mücahitti. Amerika her türlü silah ve para desteği sağlıyordu. Hatta Afganistan’ı Rusya’ya karşı savunmak için kurulan CEMAT-İ İSLAMİYE’NİN üyelerini zamanın başkanı beyaz saray’da (Pardon Kara saraya) kabul etmiş onlarla görüşmüştü. Ne zaman ki Usame bin Ladin ile ekibi Rusya’ya karşı üstünlük elde edip bağımsızlığına tekrar kavuşup devletine sahip çıktıktan sonra bizzat Amerika tarafından terörist ilan edilip öldürülmedi mi?

Avrupa ve amerika Suudi ailesiyle o kadar dosttular ki petrolde elde ettikleri 750 milyar dolarını Amerika bankalarına yatırdılar. Ama şimdi amerika bu paraları bloke etti ve Suudiler parasını alamıyorlar.

Devrik Irak’ın kralı Saddam Hüseyin amerikanın ve avrupanın bir numaralı dostu değil miydi ki 2003 yılında sözde Irak’ta nükleer silah vardı 26 ülke Saddam’a karşı birleşip saldırdıktan sonra Bağdat’taki heykelinin boynuna halat bağlayıp çektirip saatlerce Bağdat sokaklarında sürüklemediler mİ? Daha sonra da Saddam Hüseyin’i yakalayıp saçında bir aradıktan sonra öldürmediler mi?

Resmi rakamlara göre bu savaş sırasında koalisyon güçleri Irakta 1.400.000 kişiyi Şehid ettikten sonra nükleer silah olmadığı ortaya çıkmadı mı?

Hâlbuki Saddam Hüseyin ülkesini savunmak için 50 milyar dolarlık harcama yapmıştı. Ama bu savunma silahlarını hazırlayan amerika ve Avrupa idi. Japonlar Saddam Hüseyin’le irtibata geçerek savunmanın dış etkilerden korunması için yazılımlarını değiştirmek istemişler. Saddam Hüseyin başta bunu kabul etmiş. Japonlar yazılımı değiştirmek için 7 milyar dolar isteyince Saddam Hüseyin bu parayı çok bularak “nasıl olsa amerika ve Avrupa benim dostlarım bunlar bana zarar vermez” diyerek reddetmiş. Sonra başına gelenleri kısaca açıkladım.

Ya Libya lideri Muammer Kaddafi’ye ne demeli? Yine birleşik güçler Libya’ya saldırmadan 6 ay önce Muammer Kaddafi Elize Sarayı'nın bahçesine çadırını kurmuş. Ziyaretçilerini bu sarayda kabul etmiştir.

İşte şimdi kâfirler nankör oldukları için eşek desem yanlış olur mu? Gerek Irak’ın gerek Suudi Arabistan’ın gerekse Libya kralının bunca iyiliklerine rağmen yaptıkları ihaneti ayı olarak açıklasam yersiz mi olur? Bunlar sansar gibi yedikleri kaba sıçtıkları için sansar desem yersiz mi olur?

Osmanlının zirve olduğu 700 yıl boyunca Osmanlının kapısında kilaplık (köpeklik) yapıp tavşan gibi kaçtıktan sonra zayıfladığını duyunca ayı gibi saldırarak parçalamadılar mı?

Eğer Suudiler 750 milyar dolarını TMB yatırsalardı bugün bu sıkıntılar yaşanır mıydı? Bu sıkıntılar yaşanmadığı gibi amerika başkanı “ben amerikanın borçlarını Araplara ödeteceğim diyebilir miydi?” Sırf Katar İHVAN-I MÜSLÜME yardım ediyor diye başına bu işler gelir miydi?

Peki, kâfirler hiç kimseyle dost olmazlar mı? Kâfirler kâfirlerle dost olur. Kâfirler PKK, YPG, PYD gibi terör örgütleriyle dost olurlar. Kâfirler İslam ülkelerinde yaşayan bölücü terör örgütleriyle dost olurlar. Mesela amerikalılar her fırsatta Türkiye ile stratejik müttefik olduğunu söylerler ama her ne hikmetse Türkiye düşmanı PKK, YPG, PYD gibi terör örgütlerine 30 bin Tır savaş malzemesi göndererek bir ordu oluşturup bize saldırtıp AK Deniz’e bir koridor açmaya çalıştılar. Düşmanlarımıza 30 bin TIR silahı bedava veren amerika her ne hikmetse stratejik ortağı Türkiye’ye parasıyla silah vermiyor.

Yahudi felsefesinde Dostluk diye bir kavram yoktur. Bütün dostlukları menfaate dayalı bir dostluktur. Menfaatleri kesildiği gün bir de bakmışsın ki aç kalan ayının bala saldırdığı gibi sana saldırmışlar. Eğer kâfir sömürü hortumlarını bir ülkenin hazinesine takar orayı sömürürse sömürdüğü müddetçe dost olur. Birde modası geçmiş demode olmuş silahlarını yüksek bir fiyatla sana satarsa o zamanda dostluğu devam eder.

Siz gâvurların haktan adaletten, dostluktan, akıldan ve sağduyudan bahsettiklerine inanmayın. Oysa bunların haktan adaletten, dostluktan, akıldan ve sağduyudan kastettikleri kendi akılları ve anlayışlarıdır. Avrupa’nın ve Amerika’nın SÖMÜRÜ HORTUMLARINI TAKTIKLARI HER YERDE BUNLAR VARDIR. Ancak sömürü hortumlarının kesildiği yerlerde ise BUNLARIN HİÇBİRİ YOKTUR.

Mesela Türkiye şimdi Rusya’da S-400 füzesi aldı. Başta amerika olmak üzere bütün gâvurlar buna karşı çıktı ve çıkmaya devam ediyorlar. Gerekçe olarak da S-400 füzelerinin NATO’nun savunma sistemiyle entegre olmadığını söyleyip duruyorlar. Hâlbuki aynı NATO’nun üyeleri Yunanistan, Bulgaristan ve daha birçok avrupa ülkelerinde S-400 daha düşük modelleri olan S-300 ile S-200 savunma sistemi olan ülkeler var. Bunlara bir şey demiyorlar. Çünkü onlar kendileri gibi düşünüp kendileri gibi inanıyorlar.SELAM VE DUA İLE