Allah sabradenlerle beraberdir.
Reklam

Haydar keleş web sayfasına Hoş geldiniz.

EN BÜYÜK EKSİKLİĞİMİZ ÖZ GÜVEN 13.10.2017 Cuma-Yüreğir/ADANA

Yazılarım - Yazılarım

Gerek şahısların gerekse milletlerin intiharının başlangıcı “ÖZ GÜVEN” eksikliğinden kaynaklanıyor. Öz güven eksikliği kişinin veya toplumun geleceğine güvenmemesi; geleceğinden endişe etmesi yarına güvenle bakamamasıdır.

İşte cumhuriyetin ilanından sonra gerek batılıların gerekse içimizdeki batı piyonlarının yaptığı en büyük propaganda “Bizim batı olmadan batılılaşmadan tek başımıza bir şey yapamayacağımız” yaygarasıydı. Bu yaygara uzun yıllar tekrarlandığı için bizde

Devamı...

 

BİİZNİLLAH BUGÜNÜMÜZ DÜNDEN DAHA İYİ OLACAK 6.10.2017 Cuma-Yüreğir/ADANA

Yazılarım - Yazılarım

Cumhuriyetin ilanından sonra milleti dininden diyanetinden, örfünden, âdetinden, tarihinden ve benliğinden söküp atmak için işgal kuvvetlerinin bile yapmadığı zulüm ve işkence yapıldı. Sözde devrimleri yerleştirmek için öyle zulüm ve işkence yapıldı ki 1071’den bugüne minarelerimizden yükselen “ALLAHU EKBER, ALLAHU EKBER” seslerini bile Tanrı uludur, Tanrı uludur”

Devamı...

 

BATI TÜRKİYE’NİN LİDER ÜLKE OLMASINI İSTEMİYOR 6.10.2017 Cuma-Yüreğir/ADANA

Yazılarım - Yazılarım

Sözde Lozan Barış anlaşmasıyla Türkiye’ye devlet kurma izni veren batı Türkiye’nin lider ülke olmasını istememiştir.  Lozan’da Türkiye’ye devlet kurma izni bazı şartların yerine getirilmesi sonucu verilmiştir. Bu şartların başında Hilafetin kaldırılması geliyordu. Nitekim Lozan’a giden heyetteki delegasyona 1 yıl içinde hilafetin kaldırılması söylenmiştir. Türkiye bir yılı beklemeden cumhuriyetin ilanından 6 ay sonra hilafeti kaldırmıştır.

HAFAZANALLAH= ALLAH MUHAFAZA BUYURSUN” Osmanlı güçsüz olduğu için yıkılmadı. Osmanlının yıkılışında bir taraftan

Devamı...

   

ASLINDA BENİM DE HİSSEM VAR BU KÂİNATTA 6.10.2017 Cuma-Yüreğir/ADANA

Yazılarım - Yazılarım

Aslında hissem var benim bu kâinat’ta. Bu kâinat’ta hissem var benim. Beraber yaratıldık bu kâinat’ta. Melekler bize itiraz ettiler; “Niye yarattın!”, “ Allah Onlara verdiğimi size verseydim çoktan isyan ederdiniz. Yemek verdim, içmek verdim, cinsi münasebet verdim, verdim, verdim. Namütenahi (sonsuz) istekler verdim, namütenahi isyanlar verdim, ama size yalnız itaat verdim, nefsaniyet yok. Hanginiz üstünsünüz?”.

İşte bunu duymayan kulak sağırdır, bunu müşahede etmeyen göz kördür, bunu idrak etmeyen kalp mühürlüdür. Niçin kalpleri mühürlüdür onların, gözleri kör, kulakları sağır?.. Bir insan ki; “Allah’la ben konuşmadım, Allah benim muhatabım değil”. Yandı!.. Nasıl insan ki o, Allah’la konuşmuyor, Allah’la muhatap değil... Kiminle muhatapsın, şeytanla

Devamı...

   

YİĞİT MUHTAÇ OLMUŞ KURU SOĞANA 26.9.2017 Salı-Yüreğir/ADANA

Yazılarım - Yazılarım

Çocukluğumda “Mevlam gör diyerek iki göz vermiş,/ Bilmem ağlasam mı ağlamasam mı,/Dura dura bir sel oldum erenler,/Bilmem çağlasam mı çağlamasam mı,/Yiğit Muhtaç olmuş kuru soğana,/Bilmem söylesem mi söylemesem mi?...” Diye başlayan bir türkü vardı. İşte bugün Kuzey Irak’taki bölgesel yönetimin referandum yapması karşısında tam da o türkünün söyleneceği gündür. Çünkü Kuzey Irak yönetimin başındaki Sayın Mesut Barzani kendisine ihtiyaç arz edilecek durumda değil.

Gerek Sayın Mesut Barzani olsun gerekse Celal Talabani olsun bunlar Saddam Hüseyin zamanından vatandaşlıktan çıkarılmıştı.

Devamı...

   

ŞEYTAN BEDENLERE BIR ŞEKILDEN IÇERI GIRERKEN…21.9.2017 Perşembe-Yüreğir/adana

Yazılarım - Yazılarım

Şeytan bizim ezeli ve ebedi düşmanımızdır. Şeytanın bizim düşmanımız olduğu Kur’an-ı Kerim’in ayetlerinde ve Peygamber efendimizin hadislerinden belirtilmiştir. Hatta şeytanın bize nasıl yaklaşacağı yolları da belirtilmiştir. Böyle olmasına rağmen insanların çok azı hariç şeytan herkesi bir şekilde kandırmayı başarmıştır. Böylece bile bile yüz yıllarca insanoğlunu kandırmayı başarmıştır.

Peki, şeytan insanlara nasıl yaklaşır? Nasıl kandırır? Sadece kandırmakla mı kalır? Şeytan insanlara nasıl ulaşır, onları hangi

Devamı...

   

Sayfa 1 / 248

<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>